GanyanTime.com
YENİ

2 Ekim 2016 Pazar

GanyanTime.com

2 Ekim Mert Adam İSTANBUL Yarış Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.AYAK: Yarış hayatına bu koşuyla başlayacak olan taylara başarılar diliyorum. Kocaeli hipodromunda rakiplerine oranla uzun zamandır bu yarışa hazırlanan LADY HAVANA benim favorimdir. Yine ciddi hazırlıkları bulunan ve iç kulvar çekme avantajıyla KILL BILL, Adalı ekürisinin gelecek vaat eden taylarından BLACK CHINESE, 800  0,48,02 çalışmasıyla rakiplerine oranla seri bir görüntü çizen YAĞMUR FISILTISI ön planda tutulsa da zor bir tay koşu olması nedeniyle bu ayak kapatılması taraftarıyım. 

2.AYAK: Sert rakipleri yanında sentetik piste koşmuş olduğu koşusunu fazla önemsemediğim ERTAŞ sevdiği çim pistte bu sefer adından bahsettirecektir. İzmir pistinde koştuğu G-3 yarışında ÜNALAMCA düzlükten sonra binicisinin safkana en dış kulvardan yaptırdığı, sprint görülmeye değerdi. Öğün biraz daha yarışı ön grupta takip edebilseymiş kesin kazanırmış. Bugün yerinde yürürse rakip tanımayacaktır. Mesafe uzadıkça daha başarılı koşular çıkartan BENYOĞUM  bu sefer etkili düzlük sprintiyle kazanabilir. Gününde olduğu zaman ters koşular çıkartan BECOCAN, koşudaki tek kısrak SEYYAH KIZI ve son olarak METAL FIRTINASI yazılarak bu ayak geçilmelidir. 

3.AYAK: Mesafeyi kısaltması halinde YAĞIZINOGLU uygun rakipleri yanında kazanabilir. Son koşusunda fotada teslim olan CHICACO, kazandığı koşusu sonrası bir süre geri alınan BLACK ORPHAN, ağır kilosuna rağmen MISTER STORM, boş kilolu ROZE HILL, aşama içerisindeki SIGMUND, koşu gören NEZİR KHAN, bu sefer sevdiği çim piste ROYAL PUNCH kuponlara yazılmalıdır. 

4.AYAK: Koşmuş olduğu ilk startında düzlükten sonra son 300 geçilirken aldığı liderliği sonlarda rakiplerini yayına yaklaştırmadan kazanan HERE TO FLY'ın o günkü diri ve akışlı görüntüsü görülmeye değerdi. Kazanarak klas bir tay olduğunu ispatlayan safkan birincilikler serisine devam edecektir. Günün ilk bankosu olarak öneriyorum. 

5.AYAK: Hücumda geç kaldığı son yarışında ikincilikle yetinen DUKE OF KENT, bugün 300 m uzayan mesafede nispeten süratli geçecek olan koşuda sonlardaki ataklarıyla özlediği birinciliği alacaktır. Günün ikinci bankosu öneriyorum.

6.AYAK: Kazandığı koşu sonrası formunu koruyan SEMADA YILDIZ uzayan mesafede Karataş'ın tercih etmesiyle yine  kazanmaya yakındır.Yine  süratli geçecek olan koşuda grubun nitelikli safkanları KAFADAR, DERİN SULTAN, IŞKİNAT boş kilolariyla mutlaka şans tanınmalıdır. Yine son koşusunda kısa mesafeden etkilenen UÇANKRAL sevdiği mesafede kuponları yırttirabilir. Bu saydığım safkanlar ayrımsız kuponlara yazılmalıdır. 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM 

1.AYAK: 7,6,1,12,3,5 // 4,11,8,10,9 
2.AYAK: 5,10,4,3,12,8 
3.AYAK: 3,1,8,4,5,9,6,2 
4.AYAK: 5 HERE TO FLY 
5.AYAK; 1 DUCK OF KENT 
6.AYAK: 5,9 // 8,10,15