GanyanTime.com
YENİ

3 Ekim 2016 Pazartesi

GanyanTime.com

3 Ekim Mert Adam KOCAELİ Yarış Tahminleri ve Koşu Yorumları

 

1.KOŞU: İstanbul sentetik pistinde koştuğu son yarışında YEŞİLMİŞİK düzlüğe çıkılırken orta grupta yer almasına rağmen düzlükten sonra binicisinin teşviklerine cevap vermeyince son 300'lerde direk enseye basılması sonucu yarışı derecesiz bitirdi. Bugün ise daha etkili olduğu Kocaeli pistinde süratli geçecek olan koşuda kazanmaya en yakın isim olacaktır, hatta riski sevenler tek bile düşünebilirler. Yine son ikinciliği dikkat çekici olan POWER KING uzayan mesafe daha başarılı bir performans sergileyebilir. İlgililerinin safkanı çim pist koşu denemelerinden sonra sevdiği kum pistte DEM BABA etkili düzlük sprintiyle sonuca ulaşabilir. Yine sitili rakiplerinden etkilenmezse WIND OF EAST bu ayak için yeterli olacaktır. 

2.KOŞU: Start sorunu halledilen DİLLERE DESTAN ekürisi MANYAS ile beraber ilk planda düşünülmelidir. Sert gruptaki yarışlarını ölçü almadığım KIZAGAN ve LAŞİNKAY bu sefer maiden rakipleri yanında kendilerine şans yaratabilirler. İlk defa koşacak olmalarına rağmen yeterli hazırlıklarıyla GİZEMLİ YÜZ ile ŞEYMANINGÜLÜ koşu hayatına galibiyetle başlayabilirler. Son olarak ekürileriyle katılan TERSALE sağlam kuponlarda yerini almalıdır. 

3.KOŞU: Rakiplerine oranla ağır kiloyla koştuğu son yarışında başarısız kalan GÜLFEM bu sefer uygunlaşan kilosuyla koşudaki rakiplerinden bir adım öne çıkmakta. Her ne kadar eski güçlerinde olmasalar da grubun kalite isimleri KOŞUCU ve BAHTIŞAHANE uygun rakipleri yanında ses getirebilirler. Rakiplerine oranla ağır kilosuyla YÜREĞİM, önde boş kalırsa GÖRÜNTÜ, son yarışını fotaya yakın kaybeden SOYUGÜZEL yazılarak rahat bir yarış izlenilmelidir. 

4.KOŞU: Önde boş kalacak olan ADALSON çıktığı gibi kazanabilir. Güçlü rakipleri yanında tabelayı tamamlayan OASIS tek ciddi rakibi olur. 

5.KOŞU: İzmir pistinden üst üste  kazanarak gelen BALTACI çok uygun rakipleri yanında hayatınn en kolay galibiyetini alacaktır. Günün en sağlam bankosu olarak öneriyorum. 

6.KOŞU: Bir süredir start almasa da yeterli hazırlıkları bulunan STREET PARTY kazanmaya yakındır. İstanbul pistinde çok kuvvetli rakipleri yanında tabela yapan ALTIN GÜL aynı performansını takrarlarsa rakip tanımayacaktır. Çok çekişmeli bir liderlik mücadelesi verdiği son koşusunda son metrelerde rakiplerine geçilen FATO ANO bu sefer boş kilosuyla istediğini alabilir. Stili rakiplerden etkilenmezse DOUBLE STEEL, kaba kumda çok daha etkili olacağını düşündüğüm DARK CHOCOLATE, sert grupta tabelaya yakın koşan WILD FLOWER, son olarak QUICK STEP ve CANKUZEY etkili form durumlarıyla kuponlara yazılmalıdır. 

ALTILI GANYAN ŞABLONUM 

1.KOŞU: 5 // 7,1,3 
2.KOŞU: 2,7,8,5,12,13 
3.KOŞU: 5,2,3,1 // 4,6 
4.KOŞU: 1,3 
5.KOŞU: 2- BALTACI 
6.KOŞU: 10,16 // 7,2,14,8,4,12