GanyanTime.com
YENİ

14 Ekim 2016 Cuma

GanyanTime.com

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu’nu Uğur Polat OĞLUM BERAT Kazandı

 

Ankara'nın Başkent oluşunun 93. yılını kutladığımız 13 Ekim Perşembe günü, 75. Yıl Hipodromu'nda, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusu (Açık-A3) düzenlendi. Geçmiş koşu performansları parlak safkanların mücadele verdiği bu önemli koşuyu, Bülent Doğan'ın OĞLUM BERAT (Victory Gallop - Halling Charge / Halling) isimli safkanı, jokeyi Uğur Polat idaresinde kazanmayı başardı.

Çim pistte 1900 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda; 3+ yaşlı 7 safkan İngiliz atı birincilik için mücadele verdi. 113.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda; kazanan OĞLUM BERAT arkasında ikinciliği, iç kulvarda yer alan isimlerden DEDEMŞAH (Luxor - Çok Çok / Night Shift) elde ederken, koşuya katılan tek kır safkan ARSEN LUPEN (Victory Gallop - La Bamboocha / King of Kings) üçüncü, son atakları ile TAMBORA (Unaccounted For - Lady Elemis / Rakan) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu.

Kazanan OĞLUM BERAT için koşunun bitiriş derecesi 1.56.79 olurken, koşuda farklar ise 3 Boy - Baş - Boyun şeklinde sonuçlandı.

Bu koşudan 6 gün önce, İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Byerley Turk Koşusu'ndan (G1) zaferle ayrılmayı başaran safkan, üst üste 2., toplamda ise 10. birinciliğine ulaştı. OĞLUM BERAT ayrıca, Fevzi Çakmak (G2), Mimar Sinan (G3), Ceyhan (A3), Arjantin Jokey Kulübü (A3), Bahadır Gödek (KV-9), Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü (KV-9) ve Anavarza Kalesi (KV-9) koşuları galibidir.