GanyanTime.com
YENİ

22 Ekim 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Ankara Kalesi Koşusu’nu Halis Karataş ile KINOWA Kazandı

 

Kum pistin başarılı temsilcilerinin start aldığı 2016 yılı Ankara Kalesi Koşusu'nu (Açık-G1) Oğuz Dağlaroğlu’nun sahibi olduğu, Yaşar Arslanca  tarafından antrene edilen KINOWA (Mountain Cat - October Baby / Eagle Eyed) isimli safkan, jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

Koşunun son 400 metresinde, koşuya ağırlığını koyan ve temposunu arttırarak 4,5 boy farkla Ankara Kalesi Koşusu'ndan zaferle ayrılmayı başaran KINOWA, elde ettiği bu birincilikle kariyerinin 11. koşu galibiyetine ulaştı. KINOWA son olarak, 22 Eylül tarihinde İzmir Şirinyer Hipodromu'nda katıldığı Ertuğrul Gazi Koşusu'nu (G3) bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı. 

BAWIKAL isimli safkanın, Komiserler Kurulu Kararı ile start almadığı koşuya, tamamı erkek 16 safkan İngiliz atı katıldı. 5'i (3 yaşlı), 11'i ise (4+ yaşlı) başarılı safkanların bu mücadelesi, kum pistte 1500 metre mesafede düzenlendi. Kazanan KINOWA isimli safkanın ardında ikinciliği, Eray Hazar'ın sahibi olduğu, Selim Kaya ile bu mücadelede boy gösteren COOGER (Victory Gallop - Caminando / Mountain Cat) iç kulvardan yaptığı atakları ile elde ederken, koşuya tempo veren isim olan, Şeref Döker'in sahibi olduğu, Mehmet Kaya idaresindeki BABADÖKER (Eagle Eyed - Magda / Bijou D'inde) sonlada düşen temposu ile üçüncü, Ahmet Çelik ile Ankara Kalesi Koşusu'na katılan, Doğan Küçükemre'nin sahibi olduğu MISTER STRONG (Dilum - Hellomustbegoing / Red Ransom) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu. 

Birincilik ikramiyesi 350.000 TL olan koşuda kazanan KINOWA için bitiriş derecesi 1.33.02 olarak kayıtlara geçerken, farklar 4,5 Boy - 2 Boy - 2,5 Boy  şeklinde sonuçlandı.