YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
23.05 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.05 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

29 Ekim 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Cumhurbaşkanlığı Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile FLY BY ME Kazandı

 
------------------------ REKLAM ------------------------

Geçmiş koşu performansları son derece parlak, 3+ Yaşlı 14 safkan İngiliz atının katıldığı çim pistte 2400 metre mesafede düzenlenen ve son metreleri nefes kesen 78. Cumhurbaşkanlığı Koşusu'nu, 2013 yılında olduğu gibi Barış Kaya’nın sahibi olduğu, Atakan Şıvgın tarafından antrene edilen 6 yaşındaki FLY BY ME (Karabeyhan - Lady Fi / Among Men) isimli safkan, jokey Özcan Yıldırım ile 2.29.83’lük derece yaparak kazandı.

Üst düzey performansını, ikinci kez kazandığı Cumhurbaşkanlığı koşusu ile taçlandıran doru erkek safkan FLY BY ME son olarak, 25 Eylül tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nu (G1) Uğur Polat idaresinde kazanmayı başarmıştı. 2013 yılında da bu koşudan Gökhan Kocakaya idaresinde galibiyetle ayrılan, kariyerinin 13. birinciliğini elde eden FLY BY ME, Ankara Koşusu (G1), Başbakanlık Koşusu (G1), Erkek Tay Deneme Koşusu (G1), Sakarya Koşusu (G2), İsmet İnönü Koşusu (G2),Mimar Sinan Koşusu (G3), Kocatepe Koşusu (G3), Atilla Özsoy Koşusu (KV-8) ve Joe Clarke Koşusu (KV-8) galibidir.

25 kez start alıp, 3 birincilik ve 10 kez de tabela yapma başarısı gösteren annesi LADY FI'nın en başarılı temsilcisi pozisyonundaki FLY BY ME, daha önce Özcan Yıldırım ile 3 kez start almış ve İsmet İnönü Kupası Koşusu'ndan birincilikle ayrılmayı başarmıştı.

Koşuyu ön gruba yakın takip eden, viraj üzeri iç kulvardan yaptığı atakları ile sonuca ulaşan FLY BY ME arkasında ikinciliği, Haldun Güneş'in sahibi olduğu, Ayhan Kurşun ile bu önemli mücadeleye katılan PAYİTAHT (Red Bishop - Marica / Marlin) elde etti. Halis Karataş idaresindeki, Yıldırım Gelgin'in sahibi olduğu VICTORY IS OURS (Victory Gallop - Lovely Doyoun / Doyoun) üçüncü, Gülnur Gülerce'nin sahibi olduğu, Nurettin Şen ile Cumhurbaşkanlığı Koşusu'na katılan doru kısrak TATVAN İNCİSİ (Scarface - Hanımkız / Always A Classic) ise dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesinin 700.000 TL olduğu koşunun farkları Boyun - Boyun - 2 Boy olarak gerçekleşti.


23.05 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
23.05 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN