YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
23.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
23.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.06 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

29 Ekim 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Cumhuriyet Koşusu’nu Halis Karataş ile DENİZİM Kazandı

 
------------------------ REKLAM ------------------------

Bu yıl 37.'si düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nu, Semra Aksu'nun sahibi olduğu, Nihat Kaya tarafından antrene edilen DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) isimli safkan jokeyi Halis Karataş ile 1.47.80’lik derece yaparak kazandı. 

Koşuya katılan tek 3 yaşlı safkan olan DENİZİM, kendisinden yaşça büyük rakiplerini geride bırakmayı başararak, bu büyük koşudan zaferle ayrıldı. Koşuya tempo veren UÇARER isimli safkanın hemen arkasında yer tutan ve viraj dönülür dönülmez, iç kulvara yakın atakları ile zafere ulaşan safkan, kariyerinin 11. yarışından 7. ve en önemli birinciliğini çıkarmış oldu. Üst üste 4. kez kazanmayı başaran ve Hatay - Haralar - Cumhuriyet Koşusu üçlemesi yapan tek isim olan kır erkek safkan, Hatay Koşusu (G1), Haralar Koşusu (G1), TİGEM Koşusu (G2) ve Karacabey Tarım İşletmesi (G2) koşuları galibidir. 

Arap atları için sezonun son ve en önemli (G1) mücadelelerinden olan Cumhuriyet Koşusu’nda bu yıl 3+ yaşlı 14 Arap atı start aldı. Türk Arap atçılığının son dönemlerdeki en başarılı temsilcilerinin biraraya geldiği, 1'i üç yaşlı, 13'ü ise 4+ yaşlı safkanların birincilik için mücadele verdiği koşunun ikinciliğini, Muzaffer Can'ın sahibi olduğu, Selim Kaya idaresindeki geçtiğimiz yılın galibi CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel 2 / Tunca) elde ederken, Erdoğan Şenocaklı'nın sahibi olduğu, Özcan Yıldırım ile bu koşuya katılan ULUER (Saruhanağa - Malibu Girl / Monarc Ah)  üçüncü, Murat Gündüzeli idaresindeki, Besire Gündüzeli'nin sahibi olduğu SEMEND (Halid - Betülüm / Tamerinoğlu) ise dördüncü oldu.

Birincilik ikramiyesinin 1.100.000 TL olduğu, 1600 metre çim pistteki koşunun farkları 2 Boy - Burun - 1 Boy olarak gerçekleşti.


23.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
23.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.06 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN