YENİ

16 Ekim 2016 Pazar

GanyanTime.com

Haralar Koşusu’nu Halis Karataş ile DENİZİM Kazandı

 

3 yaşlı Arap taylarının, İstanbul yarış sezonu içerisindeki en önemli randevularından biri olan Haralar Koşusu (Açık-G1/DHÖ), 16 Ekim  Pazar günü, programın 5. mücadelesi olarak saat 16.00'da gerçekleşti. Başarılı Arap taylarının katıldığı koşuyu, Semra Aksu'nun sahibi olduğu, Nihat Kaya tarafından antrene edilen, doru safkan DENİZİM (Altaha - İlkehanım / Yelhan) jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı. 

Kum (sentetik) pistte 1400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen koşuda; 3 yaşlı 7 safkan Arap tayı birincilik mücadelesi verdi. 350.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda; kazanan DENİZİM arkasında ikinciliği, Uğur Kazancı'nın sahibi olduğu SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / Sideways) Selim Kaya idaresinde elde ederken, Mücahit Yıldızhan'ın sahibi olduğu Deniz Yıldız ile bu koşuya katılan ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) üçüncü, N. Cehdi Advan'ın sahibi olduğu KADHAN (Turbo - Kirazkızı / Şövalye) ise Ahmet Çelik idaresinde tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan DENİZİM için koşunun bitiriş derecesi 1.33.00 olurken, koşuda farklar ise 1,5 Boy - 4 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.

Üst üste 2. kez (G1) koşu galibiyetine ulaşan DENİZİM, 1 Ekim tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen Hatay Koşusu'nu (G1) da bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı. Safkan ayrıca, TİGEM Koşusu (G2) ve Karacabey Tarım İşletmesi (G2) koşuları galibidir.