GanyanTime.com
YENİ

5 Ekim 2016 Çarşamba

GanyanTime.com

A. Hücum Tulgar Koşusu'nu Özcan Yıldırım ile RADYOCU Kazandı

 

3+ yaşlı Safkan İngiliz atlarının birincilik mücadelesi verdiği 2016 yılı A. Hücum Tulgar Koşusu'nu Gökhan Alveroğlu'nun sahibi olduğu RADYOCU (Sri Pekan - Cabarette / Mujdahit) isimli safkan, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. 

Çim pistte 1600 metre mesafe üzerinden düzenlenen ve 70.000 TL birincilik ikramiyeli koşuya 7 safkan katıldı. Kazanan RADYOCU isimli safkanın ardında ikinciliği, startta 3 boy kadar oyalanmasına rağmen SİNCLAR (Okawango - Sigar / Always A Classic) elde ederken, koşuya tempo veren isim olan MAKTAYMAN (Kaneko - Dancing Diamonds / Agnes World) sonlarda düşen temposu ile üçüncü, GRAVESEND (Okawango - Helderberg / Diesis) ise tabelayı tamamlayan safkan oldu. 

Koşuyu kazanan RADYOCU için koşunun bitiriş derecesi 1.37.36 olurken, farklar ise 1 Boy - 3 Boy - 1 Boy olarak kayıtlara geçti. 

Üst üste ikinci birinciliğine A. Hücum Tulgar Koşusu'nu kazanarak ulaşan Sri Pekan temsilcisi doru erkek safkan, ayrıca Sadun E. G. Atığ (G3) ve II. İnönü (G3) koşuları galibi, Çaldıran koşusu (G1) ikincisidir.