YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
23.04 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.04 NİSAN Ş.URFA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE; YAZARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE AY SONUNDA TAHMİNLERİNE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

16 Ekim 2016 Pazar

GanyanTime.com

Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’nu Uğur Polat ile FİRİKYA Kazandı

 
------------------------ REKLAM ------------------------

Birbirinden başarılı Arap atlarının buluştuğu ve sonucu merakla beklenen koşuda, Deniz Kurtel’in sahibi olduğu, Cuma Demir’in antrene ettiği FİRİKYA (Ağakaraca - Kemiyetülırak Irak. 55 / Bodrum) isimli safkan, jokeyi Uğur Polat idaresinde zafere ulaşan isim oldu.

Kum (Sentetik) pistte 1500 metre mesafede gerçekleştirilen Kanuni Sultan Süleyman Koşusu’na bu yıl 4+ yaşlı 12 Arap atı katıldı. Koşuda ikinciliği elde eden isim, Erdoğan Şenocaklı'nın sahibi olduğu, jokey Özcan Yıldırım ile start alan ULUER (Saruhanağa - Malibu Girl / Monarch Ah) isimli safkan olurken, Muzaffer Can’ın CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel 2 / Tunca) isimli atı jokeyi Selim Kaya idaresinde üçüncü, Mehmet Altunbaş'ın sahibi olduğu jokeyi Gökhan Kocakaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren AĞRI KESİCİ (Kafkaslı - Uğurun Kızı / Rikardo) ise dördüncü oldu.

350.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda FİRİKYA potoyu önde geçerken kronometreler 1.39.26’yı gösterdi. Koşuda farklar ise 1 Boy - Burun - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.

Yarış kariyerinin 42. startını alan ve en önemli koşu galibiyetine Kanuni Sultan Süleyman Koşusu'nu kazanarak ulaşan kır erkek safkan FİRİKYA, son olarak Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu'nu, YILMABAŞAR isimli safkanın ardında ikinci olarak tamamlamıştı. Annesi Kemiyetül Irak.55'in ODİN isimli temsilcisinden sonra, Kanuni Sultan Süleyman Koşusu galibiyetine ulaşan ikinci yavrusu olan FİRİKYA ayrıca, Safranbolu Koşusu (KV-8), Beydağları Koşusu (KV-7), Ersoylu Koşusu (KV-7) ve Yanartaş Koşusu (KV-7) galibidir.


22.04 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
22.04 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.04 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN