GanyanTime.com
YENİ

8 Ekim 2016 Cumartesi

GanyanTime.com

Nurullah Tolon Koşusu’nu Özcan Yıldırım ile NALAN SULTAN Kazandı

 

7 Ekim Cuma akşamı, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen ve Byerley Turk Koşusu ile birlikte, gecenin iki kupalı mücadelesinden ilki olan Nurullah Tolon Koşusu'nu (KV-7/D) İsmail Özkan'ın NALAN SULTAN (Kaneko - King's Daughter / River Special) isimli dişi tayı, jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 56.500 TL olan ve kum (sentetik) pistte 1200 metre mesafede gerçekleştirilen Nurullah Tolon Koşusu’nda ikincilik, SUMMER PICTURES (Cgurch Pictures - Summer Sun / Galetto) isimli tayın olurken, BEREN SULTAN (Artie Schiller - Virginia Plain / Gulch) üçüncü, EDINBURGH (Pressing - Muwajaha / Night Shift) da dördüncü oldu.

Kazanan NALAN SULTAN için koşunun bitiriş derecesi  1.12.64 olarak kayıtlara geçerken, farklar ise 2,5 Boy - 2 Boy - 3,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

7. koşusundan 3. birinciliğini çıkarmayı başaran doru dişi tay NALAN SULTAN ayrıca, 5 Ağustos tarihinde yine İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı M. Halim Celaloğlu Koşusu'nu (KV-7), bugünkü jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kazanmayı başarmıştı.