GanyanTime.com
YENİ

27 Ekim 2016 Perşembe

GanyanTime.com

Prof. Selahattin Batu Koşusu'nu Mehmet Akyavuz ile AYRTON Kazandı

 

Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda, 27 Ekim Perşembe gününün en önemli mücadelesi olan, Türk atçılığı üzerine geniş araştırmalarda bulunmuş Prof. Selahattin Batu adına düzenlenen koşu (Açık-A3), programın 7. mücadelesi olarak gerçekleşti. Bu önemli randevuyu, İ. Halil Demir'in sahibi olduğu AYRTON (Victory Gallop - Fiyo / Native Procida) jokeyi Mehmet Akyavuz ile kazanmayı başardı.

Birincilik ikramiyesi 113.000 TL olan, kum pistte 1500 metre mesafeli koşuda 2 yaşlı yaşlı 4 İngiliz tayı start aldı. Prof. Selahattin Batu Koşusu'nun ikinciliğini, dış kulvardan Selim Kaya ile etkili ataklar sergileyen GÜRSOYHAN (Lion Heart - Jamaica Affair / Black Tie Affair) isimli safkan elde ederken,  SİVEREK DİYARI (Royal Abjar - Angel Rachel / Stormy Atlantic) Murat Gündüzeli ile üçüncü, Özcan Yıldırım ile Prof. Selahattin Batu Koşusu'na katılan TRITON (Unacconted For - Regina / Bin Ajwaad) ise tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan AYRTON için koşunun bitiriş derecesi 1.37.41 olurken, farklar 1 Boy - 2 Boy - Uzak  şeklinde sonuçlandı.

Kariyerinin 3. ve en önemli birinciliğine, Prof. Selahattin Batu Koşusu'nu kazanarak ulaşan doru erkek safkan AYRTON, son olarak 28 Eylül tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda katıldığı Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Koşusu'nu (G2), dördüncü olarak tamamlamıştı.