Zühtü Erişen Koşusu’nu Halis Karataş ile MANDARİN Kazandı
GanyanTime.com Facebook GanyanTime.com Twitter
Reklam Alanı

Zühtü Erişen Koşusu’nu Halis Karataş ile MANDARİN Kazandı

Geçtiğimiz yıl Tatvan İncisi isimli kısrağın kazandığı Zühtü Erişen Koşusu'nun 2016 yılı galibi, Ahmet Kurt’un sahibi olduğu, jokeyi Halis Karataş ile start alan MANDARİN (Kaneko - Nikiniki / Sri Pekan) isimli tay oldu. Üst üste 3. birinciliğine ulaşan doru kısrak MANDARİN, son olarak 20 Ağustos tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Köroğlu Koşusu'nu (KV-7) Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

3 yaşlı İngiliz dişi taylarının birincilik için mücadele verdiği koşu, çim pistte 1600 metre  mesafede üzerinden düzenlenirken, Komiserler Kurulu Kararı ile GÖLALAN ve TENERIFE SONG isimli kısraklar start almadı. Kazanan MANDARİN isimli tayın arkasında ikinciliği, Selim Kaya ile bu önemli mücadelede boy gösteren, son iki yarışından birincilikle ayrılan Mİ BOMBON (Cuvee - Lalla Mina / Distant Relative) elde ederken, koşuya tempo veren kısrak olan HELGALEIN (Halicarnassus - Miss Despina / Always A Classic) sonlarda düşen temposu ile Ayhan Kurşun idaresinde üçüncü, son atakları ile Uğur Polat ile bu mücadeleye katılan BÖRTE (Win River Win - Snowdrop / Velociraptor) ise tabelanın son basamağının sahibi oldu.

126.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda kazanan MANDARİN için koşunun bitiriş derecesi 1.35.39 olarak kayıtlara geçerken, farklar 2,5 Boy - 1 Boy - Burun şeklinde oluştu.

Sosyal Medya'da Bizi Mutlaka Takip Edin
Facebook Twitter Google+ RSS Beslemesi