YENİ
12 EKİM'DE DE KAZANDIRMAYA DEVAM ETTİK! Yazarımız Özgür Gökçe'nin 12 Ekim ANKARA 1. Altılı tahmini 793 TL, Adanalı'nın İZMİR Altılı tahmini ise 296 TL kazandırmıştır. // Ayrıca yazarımız Adana'lı 3 Ekim DİYARBAKIR altılısını doğru tahmin ederek 65.728 TL kazandırmıştır. Bizi takip etmeye ve desteklemeye devam edin.

6 Kasım 2016 Pazar

GanyanTime.com

Uludağ Koşusu'nu Halis Karataş ile YILMABAŞAR Kazandı

 

6 Kasım Pazar günü programın 5. mücadelesi olarak gerçekleştirilen, Bursa Hipodromu'nun tadilatta olması sebebiyle, İzmir Şirinyer Hipodromu'nda düzenlenen 2016 yılı Uludağ Koşusu'nu (Açık-A3/DHÖ) Serkan Yıldızhan'ın sahibi olduğu YILMABAŞAR (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) isimli safkan, jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başardı.

95.000 TL birincilik ikramiyeli Uludağ Koşusu’nda, geçmiş koşu performansları son derece başarılı 4+ yaşlı 14 Arap atı start aldı. Son metrelere kadar büyük bir heyecanın yaşandığı koşuda, kazanan YILMABAŞAR isimli safkanın ardında ikinciliği, Uğur Polat idaresindeki FİRİKYA (Ağakaraca - K.Irak 55 / Bodrum) elde ederken, kazanan YILMABAŞAR isimli safkanın öz kardeşi ENDEREFE (Tamerinoğlu - Seyyare 55 / Taşkent) Akın Sözen ile üçüncü, iç kulvara yakın yaptığı ataklar ile SEMEND (Halid - Betülüm / Tamerinoğlu) ise Murat Gündüzeli idaresinde tabelayı tamamlayan isim oldu.

Kum pistte 2000 metre mesafede kazanan YILMABAŞAR için koşunun bitiriş derecesi 2.21.82 olurken, farklar 2 Boy - 1 Boy - Boyun şeklinde sonuçlandı.

İzmir pistinde start aldığı 11. yarışında 8., toplamda ise 24. birinciliğine uzanan başarılı safkan, geçtiğimiz yıl Bursa Osnamgazi Hipodromu'nda düzenlenen Uludağ Koşusu'nu da bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı. YILMABAŞAR son olarak ise, 1 Ekim tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı Türk Silahlı Kuvvetleri Koşusu'nu (G1) lehine çeviren isim olmuştu.