YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

18 Temmuz 2017 Salı

GanyanTime.com

19 Temmuz Özgür Gökçe İSTANBUL Altılı Ganyan Tahminleri ve Analizleri

 

Sevgili GanyanTime takipçilerimiz, dün Ankara'da 9 ayağın 4'ünü, hatta Erkmen gibi AGF sıralamasında 4. sırada bulunan bir atı banko olarak vermeme rağmen sadece 1. altılıyı yakalayabildik ki biraz şansımız olsa çok tatlı ikramiyeler bulabilirdik. Dün akşamki Kocaeli altılı şablonumda ise ilk ayağı 2 ya da 3 atla geçebilseydim son ayağa çok tuttuğum halde yazamadığım 11-AYTEMİZ'i yazarak teksiz bir altılı kurgusuyla oyunu bulabilirdik. Doğru atları bulsak da bazen yanlış kurgu kurbanı olabiliyoruz, yarışlar bitince de gözümüze çok kolay geliyor maalesef. Bu kısa değerlendirmenin ardından yorumlarıma başlıyorum. 
GOLDEN KING: 2 koşu önce maidendan çıkarken çim pistte 1400/1.33.55'lik bir derece elde etmişti ki bu derecenin maiden koşullarında mükemmel bir derece olduğunu belirtmek isterim. O yarışta, Güneydoğulu isimli tayı önüne alarak viraja kadar takibini sürdürdükten sonra son 300'de temposunu arttırıp Halis Karataş idaresinde kolay bir 1.lik almıştı, dereceli şekilde kazanırken bile elinde hala sermayesi vardı. Son koşusunda ise 1200 metre sentetik pistte Bay Emir'in arkasına konumlanıp benzer bir strateji uygulanmak istenmişti, son 400'e kadar çok rahat gelen tay Uğur Polat'ın anlamsız yere iç bariyere girmesiyle 1.lik şansını yitirdiği gibi geriden kuvvetli gelen Kızılkale'ye de direnememiş ve 3. olmuştu. O yarıştaki rakipleri Bay Emir ve Kızılkale ile bugün koşacağı rakipleri güç-kalite olarak birbirleriyle kıyaslanamaz. Bugün, nispeten daha kolay bir grupta start alacak tayın huyunu suyunu çok iyi bilen jokeyi Karataş idaresinde çok büyük bir talihsizlik yaşamadığı takdirde kazanmasını bekliyorum. Bankomdur. 

MY FREEDOM: Daha önce 2 kere start alan tay, bunlardan ilkinde startla birlikte hafif tereddüt yaşamış ve küçük çaplı bir adaptasyon sorunu yaşamıştı, virajı 6. sırada döndü ve yarışı kazanan Yele isimli tayın uzak farkla gerisindeydi. Düzlükte çok güçlü ataklarla geldi ancak Ahmet Çelik kazanamayacağını anlayınca 2.liği garantilendikten sonra tayı çok fazla zorlamadı. 2. ve son yarışı olan 1100 metre sentetikte ise zamanlama hatası nedeniyle kazanacağı yarıştan 2.likle ayrılmıştı ki o yarışta son 200'de her geçen metre ivmesi daha da artmıştı diyebilirim. Tayın 2.lik yaptığı bu 2 yarışta da biraz daha mesafe istediğini gördüm ki bugün mesafe son yarışına göre hem 100 metre uzadı hem de rakipler nispeten daha zayıf. Bu şartlar altında MY FREEDOM'dan rahat bir birincilik bekliyorum. Bankomdur. 

COPPERFIELD: Kısa ve orta mesafeli bu tarz gruplarda ister numarayı alsın isterse 2-3 gibi konumlansın müthiş düzlük aksiyonları ile kazanmayı biliyor. Son koşusunda, benzer grupta yarışın ilk 400 metresinde pistin dışında gidip fazladan mesafe katetmesine rağmen düzlüğü önde dönüp her geçen metre temposunu arttırarak hem sermayali kazandı hem de 1600/1.34.43 gibi mükemmel bir derece yapmıştı. Gökhan Kocakaya ile müthiş uyum sağlayan safkanın bugün mesafenin 1400 metre oluşuyla daha da ön plana çıktığını ve rahat kazanacağını umuyorum. Bankomdur. 

BÜYÜK DOĞU: Üst üste başarılı yarışlar koşan safkan Ankara'daki son yarışında 2200 metre mesafede kendisinden güç ve kalite olarak daha iyi durumda olan Benyoğum isimli safkana kafa tutmuştu. Bu koşunun en ilgi çekici yanı, süratli giden yarışta son 800'ün 0.51.92 gibi müthiş bir derece çıkması olsa gerek. Bu derece safkanın form durumu için bize iyi bir done veriyor diyebilirim. Safkanın bu koşunun başından sonuna kadar kendi temposunu kabul ettirmesini ve düzlükte zayıf rakiplerine direnerek kazanması normal sonuç olacaktır. Aksi taktirde birkaç ata gün doğacaktır. BÜYÜK DOĞU'nun teşvik isteyen safkan olması ve bunu en iyi yapanlardan biri olan Özcan'ın binecek olması kendisi için artı olacaktır. Dolayısıyla tüm şartlar lehine olup bugünkü 4. bankomdur. 

4 adet banko adayım olmasına rağmen bunlardan 2 tanesini ikramiye hedefi adına alternatif banko olarak değerlendireceğim. Bu yorumlara istinaden oluşan altılı ganyan şablonum aşağıdaki gibidir. 

İSTANBUL ALTILI 

1.Ayak: 2-GOLDEN KING // 3-9-5-1-7
2.Ayak: 3-8-7-2-6
3.Ayak: 6-MY FREEDOM
4.Ayak: 4-COPPERFIELD 
5.Ayak: 1-BÜYÜK DOĞU // 4-8-7-3-2-5
6.Ayak: 1-7-8-3-9-11-4-2-5-12-6

Kupon Bedeli: 3.30 TL // 138.60 TL

Bol şanslar..