YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

21 Temmuz 2017 Cuma

Mami SAHIN

21 Temmuz Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Geçtiğimiz hafta katıldığı 1400 metrelik çim koşusunda, sonlardaki kuvvetli ataklarının ancak kendisine 4.lük getirdiğini gördüğüm Hatche'nin uzayan mesafede çok daha iddialı olmasını bekliyorum. Güzel formunu muntazam idmanları ile muhafaza eden Impassable Girl, sprint mesafesini ayarlaması halinde gruba üstünlük sağlayabilir. Bu kez DİLBAĞI takan Gina Montana ile eksiksiz bir hazırlıktan geçen Çığ en küçük bir hatayı affetmeyecekler.

SIRALAMAM: 1-5-6-7

2. Koşu: Pist ayırt etmeksizin çok daha ciddi rakipler arasında mücadele verdiği son koşularında adından bahsettirmeyi başarabilen Grey Cloud, gayet sağlıklı idman görünümü ve elverişli grupta kazanması normal sonuç olacaktır.

SIRALAMAM: 7

3. Koşu: Erken yürüdüğü pist ve mesafedeki son koşusunda, fotoya yakın dışından ataklarını sıklaştıran Özdamar'a çok az farkla boyun eğen Ünalamca, aynı hataya düşmediği takdirde zaferle ayrılabilir. Önde temposunu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını yükselten Sahipbey, bir beyaz bayrak ayna yarışı çıkarabilir. Son haftalarda oldukça güzel bir form grafiği sergileyen Aksakal, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir. Çimdeki 2'ci sınavına çıkacak olmasına rağmen bu grupla baş edebilecek yetenekteki Alemin Kralı, gözden uzak tutulmaması gereken bir diğer şanslı safkandır.

SIRALAMAM: 4-3-1-2

4. Koşu: 58 kiloyla Bursa'da katıldığı son 1700 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra aralardan çıkarak yaptığı düzgün ataklarının ancak kendisine tabela dibinde şans bulmasına yeten Hoşgörü, tekrar döndüğü İstanbul'da muntazam idmanlarını devam ettiriyor. Uygun kilosu ve mesafesinde safkana ilk şansı vermekteyim. Yine bu rakipler arasındaki son startında, koşu içerisinde çok ciddi faullere maruz kalarak yıkılma tehlikesi atlatan Elmira, formunda önemli derecede gelişmeler olduğunun izlenimlerini veriyor. Gününde olduğu zaman çok farklı sonuçlarla ayrılabilen Beleki ile kazandığı son yarışının bir tesadüf olmadığını hazırlıklarında sergilediği derecelerle bir kez daha ispatlayan Bekmez söz sahibi olabilecek diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 7-9-6-5

5. Koşu: Pist ve mesafedeki son yarışında bir üst grupta mücadele vererek kendisine tabela sonunda şans bulan Nick Nack, devam ettirdiği güzel durumuyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sürekli üzerine koyan ve en az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ekürisi Floating Heart ile birlikte start alacak olan King Of Lion'un eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Gücü nispetinde başarılı koşabilen Expariment, idman pistinde oldukça sıhhatli görünen Datome ile koştukça üzerine koymaya başlayan Burgonya hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır. Uzun aradan sonraki ilk startında binicisi tarafından fazla sıkıştırılmayarak kendi halinde 5.likle ayrılan Hurricane Hole, gelişen kondisyonuyla bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır.

SIRALAMAM: 9-8-3-2-1-5

6. Koşu: Sentetik piste katıldığı iki yarışı da bu grup için oldukça parlak Barbel, kantarmasını iyi okuyan binicisi idaresinde başta şans verdiğim safkandır. Her yarışını bir öncekinden farklı koşarak yeni yeni kendini bulmaya başladığını gözlemlediğim Ak Diamond, en az favori kadar şans tanınmalı. Kazanarak moral bulan ve tamamladığı çalışmalarında da beğenimi toplayan Bloomy, öndeki kapışmalardan istifade edecektir. Aradan sonraki çim yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Beren Sultan ile mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran Timsal kollanılması gereken diğer şanslı kısraklardır.

SIRALAMAM: 2-1-4-3-6-5

7. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu Bursa'daki son yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım Beybaşkan ile güzel bir hazırlık döneminden geçen Güngör Baba arasındaki mücadeleye, sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan Hosli'de iştirak edecektir. İstikrarlı bir performansa sahip Büyük Ağa, Ankara'dan iddialı gelen Rocket Man ile pist ayırt etmeyen Paix zorlu geçmeye aday bu koşuda göz ardı edilmemelidir.

SIRALAMAM: 2-1-4-3-6-5

8. Koşu: Önlerde kabullendiği son 1300 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra içinden gelen Nuriş ile fotoya kadar kıran kırana bir çekişmeye girişerek rakibine bir boyluk farkla mağlup olan Ulukız'ın kazanan at kadar başarılı koştuğunu söyleyebilirim. Tamamladığı hazırlıklarında da oldukça beğenimi toplayan kısrağın kilodan olumsuz etkilenmediği takdirde kazanması normal sonuç olacaktır. Aksi takdirde; Ankara'daki son çim yarışını gösterişli kazanan Karacagüzeli ile takı değişikliğine giden Yabankız devreye girecek yetenekteler.

SIRALAMAM: 2-4-6

9. Koşu: Yine bu rakipler arasında sabırlı bir bekleme yaptığı son 1400 metrelik çim koşusunda, son düzlüğe kadar el oynatmadan gelen ve 300'den sonra binicisinin hafif teşvikleriyle bir ara Mavidalga'dan liderliği alarak farkı yarım boya kadar çıkaran Montego, fotoya yakın içinden tekrar ataklarını tazeleyen inatçı karaktere sahip rakibine istenildiği gibi karşılık veremeyerek 1.31.86'lık derecesiyle 2.likle yetindi. 1000/1.09.6 - 400/27.5 R yarış galobunda da bir hayli beğenimi toplayan safkanı 5/3 yaptığı pilotuyla günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 3 // 6-1-5-2