YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
23.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.06 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

18 Ağustos 2017 Cuma

Mami SAHIN

18 Agustos Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: Ankara’da sert rakipler arasındaki son startında bir varlık gösteremeyen ve tekrar döndüğü piste oldukça sıhhatli görünen Göz Ağrısı, kendisini özenle hazırlayan aprantisiyle üst sıralardaki yerini alacaktır. Pist ve mesafe ayırt etmeksizin başarılı koşabilen formda Signora, devam ettirdiği güzel durumuyla koşuya ağırlığını koyacaktır. Formunu önemli ölçüde geliştiren Kısmet Kız ile sık koşmasına rağmen elverişli rakipler yanında Burcusultan ihmale gelmezler.

SIRALAMAM: 2-3-6-1

2. Koşu: Ön tarafa çok erken sarktığı son 2000 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlükte içindeki Agah ile erken kapışmasından dolayı 200’den sonra dışından kuvvetle gelen Oğlumejder’e karşılık veremeyerek başarılı bir 2.likle ayrılan Ak Fetih, bu gün için aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde şeytanın bacağını kıracaktır. Sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan ve Çarşamba günü gerçekleştirdiği düzgün sprintinde de beğenimi toplayan Dalicim, uygunlaşan sıkletiyle en az favori kadar iddialı olur. Bursa’dan oldukça moralli gelen ve en az kendisi kadar iyi bir duruma sahip ekürisi Yarissa ile birlikte mücadele verecek olan Kuğu Güzeli, başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verebilir. Tam bir istikrar abidesi olan Aksakal, ağırlaşan kilosuna rağmen mesafesinde göz ardı edilmemeli.

SIRALAMAM: 6-4-2-1

3. Koşu: Başarısız ilk çim yarışı ardından KAPALI GÖZLÜK takılan ve mücadele verdiği iki sentetik pist koşusunda da etkileyici sonuçlarla ayrılan Ganando Solo, iyi durumunu muntazam idmanlarıyla muhafaza ediyor. Elverişli rakipler arasında bir kez daha zaferle ayrılmasını bekliyorum. 

SIRALAMAM: 2

4. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği son Kv-21 2000 metrelik sentetik pist yarışını yakın aralarla 3.tamamlarken bir o kadar da formda rakipleri geride bırakmayı başaran Korik, süratli yapısı ve inatçı yarış karakteriyle kuponlara öncelikli yazılmalı. Uzun aradan sonra üzerine gidilmeden bir yarış gösterilerek açıklarını kapatan Candostum, gelişen kondisyonu ve bomboş kilosuyla beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Sabırlı bir bekleme yaptığı Kocaeli pistindeki son 1400 metrelik kum koşusunu zorlanmadan kazanan Zeus, hiçte yabancısı olmadığı piste kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Yarışın önde yüksek tempoda gidecek olması şansını yükselten Hasan Abi, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde gruba üstünlük sağlayabilir. Sentetik pist performansı üst düzey formda Kaftan ile tırnağının ucuna getirilen Kazdağı en küçük bir hatada devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 3-8-2-5-1-4
5. Koşu: 5 gün önce katıldığı 1200 metrelik sentetik pist koşusunda, yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip eden ve son viraja 13.durumda çıkan Can Tu Can’ın düzlükten sonra en dış kulvara açılarak yaptığı güçlü atakları ancak kendisine 1.22.03’lük derecesiyle 4.lük getirdi. Perşembe günkü çalışmasında oldukça sıhhatli gördüğüm tay, aynı hataya düşmeyerek yarışı biraz daha önlere yakın götürmesi halinde Maiden’e veda edebilir. DİLBAĞI denendiği son sınavında tatminkar bir 4.lük çıkaran ve sonrasında istirahat eden Babafurak, yeterli gördüğüm çalışmalarıyla gözden uzak tutulmamalı. Başarısız sentetik pisteki son koşusu ardından bu kez sevdiği piste mücadele veren Dinçgör, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 3-2-4

6. Koşu: Gayet güze bir mücadele örneği sergilediği Ankara’daki son 1600 metrelik çim yarışını bu grup için yeterli gördüğüm Torun Callas, ilk kez çıkacağı İstanbul pistinde kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Yarış içerisindeki yerini almakta geciktiği bir üst gruptaki son koşusunda, fotoya yakın aralardan çıkarak yaptığı atakları ancak kendisine 7.lik getiren Green Gullet’in Çarşamba günkü 1000/1.02.2 – 400/23.4 R galobundaki genel görünümü kusursuzdu. Sert gruptaki başarısız son yarışını ölçü almadığım ve oldukça güzel bir hazırlık devresi geçiren Nardugan, dengi rakipler yanında üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Bursa’dan kazanarak moralli dönen ve güzel durumunu aynı titizlikle koruyan Crazy Island, önde kuracağı sert temposuyla son yarışında olduğu gibi bir beyaz bayrak ayna yarışı çıkarabilir. Problemlerinden dolayı aralıklarla koşan Strike The Sword ile Ankara’daki yarışları bu grup için yeterli Grand Spring fazlaca ihmale gelmezler.

SIRALAMAM: 10-6-5-1-13-8

7. Koşu: Startla birlikte liderliği aldığı Bursa’daki son 1200 metrelik çim yarışını 1.08.83’lük derecesiyle kazanmayı bilen ve bir önceki 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda da Runner Bull gibi ciddi bir rakibe geçilen Yenilmez, kantarmasını iyi okuyan pilotu idaresinde bir adım öne çıkmakta. Eski formundan her ne kadar uzak görünse de bu haftaki hazırlıklarında iyi bir tablo ortaya koyan Eskayra, dişine göre rakipler arasında kötü gidişatta dur diyebilecek seviyede. Sentetik pist performansı ışıltılı Here To Fly, Salı sabahı yaptığı 800/48.7 – 400/24.2 R galobundaki kolay görünümüyle koşuya ağırlığını koyabilir. 61 kiloyla Ankara’da katıldığı 1300 metrelik son kum yarışını 1.19.67 gibi dikkat çekici bir dereceyle rakiplerinin 3.5 boy önünde kazanmayı bilen Ayrton’un bu kez çok daha iyi tanıyacağı piste devreye girebileceğini düşünüyorum. Ufak tefek sorunları halledilen ve Ankara’da dereceli galoplarla hazırlandığı gözlerden kaçmayan Scamp’ı sürpriz severler muhakkak değerlendirmeye almalı.

SIRALAMAM: 5-4-2-6-3

8. Koşu: Ankara’da bu tip mesafelerde mücadele verdiği son koşularında adından bahsettirmeyi başaran formda Destino ve süratli giden tempolu koşuların vazgeçilmez isimlerinden Uludaz ikilisine birincilikte eşit şans vermekteyim. Yarış seçilerek koşturulan Winchester ve koşu içerisindeki ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo avantajı bulunan All Accounted For hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır.

SIRALAMAM: 7-4-6-8

9. Koşu: Formda rakipler arasında katıldığı son 1200 metrelik çim koşusunda, yarışa başlarda adapte olamadığından dolayı zaman kaybeden Islah, 200’e gelindiğinde tam atağa kalkacağı anda Sanay ve Gülmisal ikilisinin arasında sıkışmasına rağmen fotoya yakın tekrar tazelediği ataklarıyla bu grup için başarılı sayılabilecek bir 3.lük çıkardı. Formunu önemli ölçüde geliştiren ve yarış sprintinde de sağlıklı görünen kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 10


23.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
23.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
23.06 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN