YENİ
------------------------ REKLAM ------------------------
27.05 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
27.05 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
27.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...

20 Ağustos 2017 Pazar

Mami SAHIN

20 Agustos Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Cuma sabahı iç piste yaptığı 800/49.3 - 400/24 R galobundaki pırıl pırıl görünümüyle beğenimi toplayan Coyote Fly, en dış kulvardan çıkacak olması zaman kaybına neden olmadığı takdirde birinciliğe uzanabilecek yetenektedir. Grubun en hazır isimlerinin başında gelen Talipcan ve düzlük sprintinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bled favorinin öncelikli takipçileridir. Ekibinin beklentileri oldukça yüksek Colonel Sword, kuponlardaki yerini almalı. Hazırlığının büyük bir bölümünü Ankara'da tamamlayan ve buradaki çalışmalarında da yeşil ışık yakan Asi Meriç, göz ardı edilmemesi gereken safkanlardan biri. Yeterli kondisyona sahip Batı Sihirbazı ise sürpriz uğraşı verecektir.

SIRALAMAM: 4-8-9-3-1-2

2. Koşu: Her yarışını bir öncekinden iddialı koşarak sürekli artan bir kondisyona sahip olduğunu gözler önüne seren Son Oğul, Cuma günkü 600/39.6 - 400/25.6 R dereceli sprintini de el oynatmadan kolay bir şekilde tamamlayarak beğenimi topladı. Elverişli rakipler arasında kazanması normal sonuç olacaktır. Bahis oynayacaklar; istim üzerine getirilen Gülsima'yı ilk etapta düşünmeli. Süratli Cangobak ve kazanarak moral bulan Durmuşkardeş daha sonra.

SIRALAMAM: 2 // 5-4-1

3. Koşu: Yarış içerisindeki ciddi rakiplerinin ön tarafta birbirleriyle erken kapışmasını sabırlı bir bekleme yaparak iyi değerlendiren Ryan Arel, düzlükten sonra bu günkü binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık vererek zaferle ayrılmayı bildi. 800'den açılıp 600'den yanına aldığı Exranger ile yaptığı galobundaki sıhhatli görünümüyle formundaki artışın devam ettiğini gözlemlediğim safkana ilk şansı vermekteyim. Yarış içerisindeki yerini almakta oldukça geciktiği geçtiğimiz haftaki 1900 metrelik Kv-8 çim koşusunda, fotoya yakın aralara girerek yaptığı atakları ancak kendisine 1.56.90'lık derecesiyle 4.lük getiren Beybaşkan'ın aynı hataya düşmediği takdirde koşuya ağırlığını koyacağını düşünüyorum. Beklentilerin çok altındaki başarısız son koşusuna bir anlam veremediğim Marvellous Iron ise kendisini affettirmeye çalışacaktır.

SIRALAMAM: 2-1-4

4. Koşu: Uzun süreden beridir muntazam bir idman programıyla eksiksiz hazırlanan ve geçtiğimiz hafta ekürisi Demirkapı'ya avans vererek gerçekleştirdiği 1000/1.02 - 400/23.5 R galobunda ciddi bir ara kapatan Nakıt, düzgün eşkali ve iç start çekme avantajıyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Son haftalarda iç pisteki hazırlıklarında çok farklılaşan ve Cuma günü bu günkü rakiplerinden Maydo Han ile birlikte yaptığı 600/36.3 - 400/24 R sprintini 2 - 3 boy kadar önde tamamlayan Zafer Meydanı, üst sıralardaki yerini zorlayacak tayların başında geliyor. Makine provasını çok uzak farkla el oynatmadan tamamlayan ve geçtiğimiz hafta yaptığı 1200 metrelik galobunda da fotoya usta atlar gibi uzanan Arezzo, birinciliğin bir diğer güçlü adaylarından biri. Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru ahırdaşı Al Jawhara'ya avans vererek gerçekleştirdiği 1000/1.00.3 - 400/23.3 R süper dereceli galobunu ekürisinin önünde tamamlayan Dark Fighter, yeterli gördüğüm kondisyonuyla gözden uzak tutulmamalı. İç pisteki hazırlıkları ışıltılı Maydo Han, umut vaat eden taylardan biri olan Dux ve yeterli kondisyonuyla Kweuke ihmale gelmezler.

SIRALAMAM: 7-9-1-2-6-3-5

5. Koşu: Çok daha ciddi rakipler arasında mücadele verdiği geçtiğimiz haftaki Bursa yarışı kendisine bir nevi galop niyetine gelecek olan Abuş, Cuma günkü yarış sprintinde de kusursuz bir görünüm içerisindeydi. Yarışı önde yüksek tempoda forse edecek rakiplerinin olması şansını iki kat daha artıran safkanı lehine pist ve mesafede günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 8

6. Koşu: Muntazam idmanda olan ve son haftalara oranla ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında kusursuz bir görünüm içerisinde olan Khan Of Ghost, lehine pist ve mesafede koşuya ağırlığını koyacaktır. Sentetik pisteki başarısız son koşusu ardından bir süre istirahat eden Seyyah, ilk kez takacak olan DİLBAĞI ile klasını konuşturabilecek yetenektedir. Tekrardan istenilen seviyeye ulaşmaya başlayan Naçal ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınmalı.

SIRALAMAM: 6-4-7

7. Koşu: Son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren ve bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden My Sweet Lady, kantarmasını iyi okuyan binicisiyle yine çok şanslı. Kendisine düzgün sprint yapabilecek kulvar bulmakta zorluk çektiği son 1600 metrelik çim koşusunda, 300'den sonra aralara girerek yaptığı güçlü atakları belki de kazanabileceği sınavından 2.likle ayrılmasına yeten Yiğitalp'in eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. İstim üzerine getirilen ve Perşembe günkü yarış galobunda bir hayli beğenimi toplayan Beleki, kısa sprintini sonlara saklaması halinde ekibinin yüzünü güldürecektir. Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamayan Gölalan ve bu haftaki idman görünümü ışıltılı Kepez Storm her an devreye girebilirler. Yükselişini sürdüren İpsiz Kız, öndeki kapışmalardan yararlanabilir. Toparlanma çabası içerisindeki Herring ise sürpriz şansına sahip.

SIRALAMAM: 4-5-8-7-2-1-3-6

8. Koşu: Pist ve mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında oldukça başarılı yarışlara imza atan Gözyaşı Gecesi ile İzmir ve Ankara'daki son iki startını da hücumda geç kaldığından dolayı 2.liklerle yetinen Amankaya ikilisine eşit şans vermekteyim. Yarış seçilerek koşturulan form durumu üst düzeydeki Patroniçe, ilk kez çıkacağı İstanbul pistini yadırgamadığı takdirde kaldığı yerden devam edebilir. Formunu önemli ölçüde geliştiren Kınalıkuzu, dengi rakipler yanında ve inatçı yarış karakteriyle en küçük bir hatayı affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 4-1-6-8

9. Koşu: Kısa ve orta mesafelerin başarılı isimlerinden Aslan Koçum, muntazam idmanlarıyla muhafaza ettiği güzel durumu ve uyum içerisindeki binicisiyle başta şans verdiğim safkandır. Gücü oranında başarılı koşabilen Namtar ile formunu sürekli geliştirmeye başlayan Victory Flight her an devreye girebilecek diğer şanslı isimler.

SIRALAMAM: 5-2-3


27.05 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
27.05 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
27.05 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN