YENİ
EN ÇOK KAZANDIRAN ÜCRETSİZ YARIŞ SİTESİ GANYANTIME.COM. BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

14 Eylül 2017 Perşembe

Mami SAHIN

15 Eylul Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Anne kardeşleri President ile Cersei ikilisinin katıldıkları ilk koşularını kazandıklarını özellikle belirtmek istediğim Dirtty Girl, uzun süreden beridir muntazam idmanda. Yeterli kondisyonu ve ayağına çok çabuk olan kısrağa ilk şansı vermekteyim. Ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında iyi dereceler sergileyerek sürekli iyiye gittiğini gözlemlediğim Swift, koşuya ağırlığını koyabilecek bir diğer şanslı taydır. Geçtiğimiz hafta ekürisi Goldwyn'e avans vererek gerçekleştirdiği 1000/0.59.5 - 400/23.5 R süper dereceli galobunda bu aralar çok farklılaştığı gözlerden kaçmayan Malones, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edebilecek kısraklardan biridir.

SIRALAMAM: 3-7-6

2. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin Kocaeli’de katıldığı son koşularında birbirinden başarılı 2.liklerle ayrılarak hızla istenilen seviyeye ulaşmaya başladığını ispatlayan Captain Pitt’in sentetik pist performansı çok daha etkileyici. Başarılı binicisi ve devam ettirdiği güzel durumuyla başta şans verdiğim safkan. Üzerine fazla gidilmeden bir yarış gösterilerek açıklarını kapatan ve geçtiğimiz hafta sonu yaptığı 1200 metrelik galobundaki kolaylığıyla sürekli artan bir kondisyona sahip bulunduğunu ispatlayan Dirty Harry, gelişen kondisyonuyla klasını konuşturabilir. Beklentilerin çok altındaki başarısız son çim yarışını ölçü almadığım ve bir önceki sentetik pist koşusu bu grup için yeterli Maraz Han, stilli rakiplere rağmen önde istediği tempolu bulabilirse bir solukta bitirebilir. Çok ciddi rakipler arasında katıldığı Bursa’daki son yarışı gücüne ölçü olmayan Shere Khan’ın pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulundurduğu kesinlikle unutulmamalı. Bu günkü aprantisi idaresinde eksiksiz bir hazırlıktan geçen Yaramaz Pepe ile gücü oranında başarılı koşan Red Rebel hatalardan yararlanacaklar.

SIRALAMAM: 3-2-11-12-5-1

3. Koşu: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu İzmir’deki son 1700 metrelik çim yarışında, viraj dönülür dönülmez binicisinin teşvikleriyle liderliği alan ve bir daha hiçbir rakibine kaptırmayan Kuzen, 1.56.85’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrıldı. Her geçen gün daha iyi bir duruma ulaşan safkana başta şans vermekteyim. İstikrarlı bir performans ortaya koyan Dalicim ile formunda önemli derecede kıpırdamalar bulunan Helyum favorinin öncelikli takipçileridir. Kocaeli pistinden eli boş dönen Signora ile Bursa’daki son yarışı ışıltılı Güven Bey kollanılması gereken diğer isimler.

SIRALAMAM: 5-6-7-1-3

4. Koşu: Geçtiğimiz hafta Bursa’da katıldığı 1400 metre mesafeli çim koşusunda, o gün için çok etkileyici koşan Bolvadin’in gerisinde 1.32.22’lik derecesiyle başarılı bir 2.lik çıkaran Kafkasoğlu, son haftalarda yakaladığı kusursuz durumunu aynı titizlikle koruyor. Bu kez 2/2 yapan pilotuyla sahaya çıkacak olan safkan, sertleşen rakiplere rağmen uygun sıkletiyle favorimdir. Çimde ne denli farklı koşabildiğini Ankara’daki son yarışında nefes kesen bir mücadeleye girişerek kazanarak kanıtlayan Atılım, sevdiği pist ve mesafede favorinin öncelikli takipçisi olacaktır. Makineden 6 boy geç çıkarak yarıştaki tüm şansını ilk metrelerde kaybettiği son sınavını göz önünde bulundurmadığım Koşanağa, aynı şansızlığı yaşamadığı takdirde bu grupla baş edebilecek yetenektedir. Bu haftaki hazırlıklarında kusursuz bir görünüm içerisinde olan Rodosto, bu havasını performansına yansıtması halinde iddialı olur. Başarılı bir sezon geçiren Kaftan, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade etmeye çalışacaktır. 

SIRALAMAM: 9-8-2-3-5

5. Koşu: 60 kiloyla katıldığı son 1400 metrelik çim koşusunda, yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip eden ve düzlükten sonra da en dış kulvara açılmak istemesiyle oldukça zaman kaybeden Mob Rules’in sondaki kuvvetli atakları ancak kendisine yakın aralarla 5.lik getirdi. Dereceli uzun galobu ardından Çarşamba sabahı gerçekleştirdiği 600/37.4 – 400/23.8 R sprintindi de pırıl pırıl bir görünüm içerisinde olan safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak düşünüyorum. Uzun aradan sonra katıldığı ilk yarışını kazanmayı bilen ve koştukça daha iyi gruplarda bile iş yapabilecek yetenekte olduğuna inandığım Anchors Aweigh ile sürekli iyiye gittiğini altını çizerek belirtmek istediğim Best Spot favorinin en küçük bir hatasını affetmeyeceklerdir. Bir türlü kazanamasa da sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Babadoğan, sprint mesafesini ayarlaması halinde şeytanın bacağını kırabilir.

SIRALAMAM: 4-6-3-1

6. Koşu: Düzlüğe kadar el oynatmadan geldiği son 1400 metrelik çim koşusunda, binicisinin hafif teşvikleriyle 200’den sonra liderliği alan ve fotoya kadar bu farkı korumayı başaran Güle Güle, hafta sonu yaptığı 1200/1.24 – 1000/1.09.2 – 400/28.5 R galobunu çok kolay bir şekilde tamamladı. Çarşamba sabahı gerçekleştirdiği 600/40.3 – 400/27 R sprintinde de mükemmel bir tablo ortaya koyan kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. Alternatif teki olanlar ve bu ayağa at yazmak isteyenler ise; idmanlarında pırıl pırıl görünen Düşlem ve çim performansı parlak Sanberk ikilisini değerlendirebilirler.

SIRALAMAM: 6 // 2-12

7. Koşu: Bölünen Şartlı-1'in bu ayağında ise; grubun en hazır ve pişkin isimlerinden biri olan Princess Ballov, idmanlarındaki havasını performansına yansıtması halinde gruba üstünlük sağlayacaktır. Bu günkü pilotu idaresinde yaptığı 800/48.8 - 400/23.5 R galobunu el oynatmadan gerçekleştiren Crazy Chick, Perşembe günkü sprintinde de oldukça iyiydi. En az favori kadar şans verilmesi taraftarıyım. Yeterli bir kondisyona sahip bulunan ve Perşembe günü Sharifa'ya avans vererek gerçekleştirdiği sprintindeki genel görünümü mükemmel Diabolik, birinciliği zorlayabilecek bir diğer şanslı kısraktır.

SIRALAMAM: 4-1-2

8. Koşu: Yarışın gidişatına göre koşan ve sentetik piste katıldığı 3 sınavından da zaferle ayrıldığı gözlerden kaçmayan Mavidalga, ısrarla binicisi idaresinde kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Koşunun önde yüksek tempoda gidecek olması şansını yükselten formda Baydarşah ve çok ciddi bir hazırlıktan geçen Alptuğhan her an devreye girebilirler. Ağır kilolarla koşmaya alışkın Gümbürgümbür ise yarışlarının üst üste gelmesinden olumsuz yönde etkilenmediği taktirde söz sahibi olacaktır.

SIRALAMAM: 8-3-2-1

9. Koşu: Geçtiğimiz hafta Bursa’da katıldığı 1400 metrelik çim koşusunda, 200’den sonra içinden diri gelen Atıcı Kız’ın ataklarına istenildiği gibi karşılık veremeyerek tatminkar bir 2.likle ayrılan Taşova, grubun uygunluğuyla favori olmayı hak ediyor. Kısa ara sonrası katıldığı uzun mesafe çim yarışı oldukça parlak Bakırcıbey, Çarşamba günkü 800/57.5 – 400/28 R galobundaki canlı görünümüyle çok daha iyi bir duruma geldiğini gözler önüne serdi. En az favori kadar şans tanınmalı. Bu tip mesafelerde çok daha farklı koşabilen Korcan ile güzel bir form yakalayan Kavzan fazlaca ihmale gelmezler. Stilli rakiplere rağmen Mirzalağa, bilinen üstün süratiyle bir solukta bitirme uğraşı verecektir. Daha önce buradaki çoğu rakibini geride bıraktığı unutulmaması gereken Ağacemal, kuponların olmazsa olmazlarından biri. Bu aralar formunda az da olsa gelişmeler gözlemlediğim Candostum, sürpriz severlerin ilk tercihi olmalıdır. 

SIRALAMAM: 10-11-12-2-1-3-5


21.06 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
21.06 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.06 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN