YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
22.09 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.09 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

20 Ekim 2017 Cuma

Mami SAHIN

20 Ekim Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: İştirak ettiği son 1200 metrelik çim koşusunda, fotoya yakın dış kulvardan yaptığı diri atakları ancak kendisine 2.lik getiren Mavi Ateş, muhafaza ettiği güzel durumuyla bu kez şeytanın bacağını kırabilir. Olumlu izlenimler verdiği ilk startı ardından Perşembe sabahı gerçekleştirdiği 400/25.7 R düzlük sprintinde kusursuz bir görünüm içerisindeki Biralem, edindiği tecrübeyle koşuya ağırlığını koyacaktır. Sürekli tabela içerisinde dolaşan Tuğalp ve yükselişteki Akman Ağa hatalardan istifade edebilirler.

SIRALAMAM: 4-2-6-1

2. Koşu: Çok ciddi rakipler arasındaki son 7.liği bile bu grup için yeterli Petit Kurt, gayet sağlıklı idman görünümü ve tam mesafesinde başta şans verdiğim kısraktır. Her geçen gün daha iyi duruma ulaşan ve önemli bir kilo avantajına sahip Nobel Princess, bunu en iyi şekilde lehine çevirecektir. Kantarmasını tanıyan pilotunu bulan Yiğitalp, öndeki kapışmalardan kendisine pay çıkarabilir. Pist ayırt etmeyen West Life, üst sıraları zorlayabilecek bir diğer şanslı kısrak. 

SIRALAMAM: 1-7-2-5

3. Koşu: Aradan sonra katıldığı son 1400 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık vererek tatminkar bir 4.lük çıkaran Sabrinin Atı, bu tip mesafelerde çok daha etkili koşabiliyor. Zor kazanan bir safkan olmasına rağmen sürekli adından bahsettirebilen Rodosto, dereceli galoplarla hazırlandığı bu sınavında ekibinin yüzünü güldürebilir. İkili arasında en az hata yapan koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 3-2

4. Koşu: Bir üst gruptaki son 2200 metre mesafeli çim yarışında, fotoya kadar gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek çok az farkla tabela dibinde tamamlayan Oghuz’u bu kez çok daha iyi anlaşacağı binicisi idaresinde favorim olarak öneriyorum. Ankara ve Adana’daki son koşuları gayet tatminkar Khor Kalba, yarışın önde süratli gidecek olması lehine Kepez Storm ile uzun aradan sonra sıkıştırılmadan iki koşu gösterilen Mark Holmes en küçük bir hatayı affetmeyecekler. Tekrardan istenilen düzeye gelmeye başlayan Memedim, klasını konuşturabilir. Ufak tefek problemleri giderilen Börteçine, dinç gireceği sınavında bir beyaz bayrak ayna yarışı çıkarabilecek yetenekte. Gücü nispetinde başarılı koşan Lady Falcon ile iç pisteki hazırlıkları parlak Yiğiter kollanılması gereken diğer isimler.

SIRALAMAM: 7-2-4-5-6-1-8-3

5. Koşu: Sabırlı bir bekleme yarışı gerçekleştirdiği Ankara’daki son 1400 metrelik çim yarışında, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla 200’den sonra liderliği aldığı gibi farkı açarak 1.33.14’lük derecesiyle kolay bir zaferle ayrılan Mahrem, devam ettirdiği kusursuz formuyla yarışa yine ağırlığını koyacaktır. Elverişli rakipler arasında kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

6. Koşu: Sentetik piste şimdiye kadar katıldığı 5 startında da üstün bir performans ortaya koyan ve mesafe uzadıkça çok daha iddialı olabileceğinin izlenimlerini veren Ganando Solo, önde yüksek tempoda gidecek olan yarışta sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde birinciliğe uzanabilecek yetenektedir. Gösterişli kazandığı yarışı ardından bir süre dinlendirilen Obrada ile bu piste mücadele verdiği 2 startından da galip ayrılan Secret Victory söz sahibi olabilecek diğer şanslı taylardır.

SIRALAMAM: 3-5-6

7. Koşu: Oldukça başarılı bir sezon geçiren Khan Of Ghost ile koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Anchors Aweigh ikilisine birincilikte eşit şans vermekteyim. Yükselişini devam ettirdiğini idmanlarındaki pırıl pırıl görünümüyle ispatlayan Mob Rules, fazlaca ihmale gelmez. Yarışları üst üste gelecek olmasına rağmen Perşembe günkü sprintinde beğenimi toplayan Borantay’dan her an ters bir koşu gelebilir.

SIRALAMAM: 1-2-5-3

8. Koşu: Muntazam idmanda olan ve sentetik pisteki tek sınavı bu grup için yeterli Corcovado, eksiksiz hazırlıklarıyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sorunlarından kurtulan Ağa Osman ile aprantisiyle güzel bir uyum içerisindeki İnci Boncuk en küçük bir hatayı affetmezler. Koştukça iyiye giden Gecekondu ve sert gruptaki yarışı ölçü olmayan Senator Altunbaş göz ardı edilmemeli. Aslan Adam ile Barbo sürpriz.

SIRALAMAM: 3-5-1-7-4-2-6

9. Koşu: Geçtiğimiz hafta sonu Gençtaha ile birlikte yaptığı 1200/1.23.6 – 1000/1.10.5 – 400/29.5 R galobunu rakibinin 2 boy kadar önünde kolay bir şekilde tamamlayan Özilhan, bu havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe uzanacaktır. Gayet tatminkar ilk sınavı ardından sürekli idmanlarına katılan Vazgecilmeyen, edindiği tecrübeyle çok daha iddialı olabilecek yetenekte. Son haftalarda güzel bir çıkış yakalayan Kaplankaya, fotoya yakın yapacağı ciddi ataklarıyla sonuca ulaşabilir.

SIRALAMAM: 6-8-4