YENİ
>> AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM << BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.07 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.07 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.07 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

6 Ekim 2017 Cuma

Mami SAHIN

6 Ekim Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Her yarışını bir öncekinden başarılı koşarak sürekli artan bir kondisyona sahip olduğunu ispatlayan Domates Güzeli, Salı sabahı gerçekleştirdiği 600/40.4 – 400/26.3 R sprintinde de kusursuz bir görünüm içerisindeydi. Israrlı binicisi ve elverişli rakipler arasında kısrağın kazanması normal sonuç olacaktır.

SIRALAMAM: 11 // 5-7-1

2. Koşu: Gücü oranında başarılı koşabilen Ak Diamond, kolay kolay tabeladan düşmeyen Heiwa Iwa, Bursa’daki yarışları etkileyici Win For Me, hız verdiği çalışmaları yeterli Diamond Flame, sorunları halledilen Black Wasp ile bu kez DİLBAĞI takan Memedim çetin geçmesini beklediğim bu ayakta sizlere önerebileceğim en şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 5-3-2-6-1-4

3. Koşu: Pist ayırt etmeksizin mücadele verdiği son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Rodosto, idmanlarındaki havasını yarışına yansıtması halinde şeytanın bacağını kıracaktır. Ufak tefek sorunları halledilen ve sınıf olarak bu grup üzerindeki Sabrinin Atı, mesafesinde klasını konuşturabilir. İzmir’den erken getirilen ve yarış sprintinde sıhhatli gördüğüm Eser, ağır kilosuna rağmen gözden uzak tutulmamalı. Adana’daki son 1300 metrelik çim yarışını 1.24.31 gibi dikkat çekici bir dereceyle kazanmayı bilen Parpali, hiçte yabancısı olmadığı piste göz ardı edilmemeli.

SIRALAMAM: 5-6-1-2

4. Koşu: Geçtiğimiz hafta katıldığı Gr-2 1900 metrelik çim koşusunda, sonlarda içeriye doğru kayarak yaptığı güzel ataklarıyla başarılı bir 3.lük çıkaran Altıncı His ile yarış seçilerek koşturulan formda kısrak Gözyaşı Gecesi rakiplerine nazaran çok daha ön plana çıkmaktalar. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 5-2

5. Koşu: Şimdiye kadar katıldığı 3 startında da makinede oyalanan Bütünay, gücü nispetinde adından bahsettirmeyi başaran bir tay. İlk kez KAPALI GÖZLÜK takacak olan safkan bu kez beklentilerin üzerinde bir sonuçla ayrılabilir. Formunu önemli ölçüde geliştiren ve hazırlıklarında da pırıl pırıl görünen Görünmez, önde kuracağı temposuyla bir solukta bitirmeye çalışacak. Çimdeki tek startında dikkat çekici bir 3.lüğe imza atan ve Salı sabahı gerçekleştirdiği 1000/1.12.2 – 400/28.5 HÇ galobundaki canlı görünümüyle son sınavının bir tesadüf olmadığını bir kez daha ispatlayan Kaplankaya, rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde yararlanacaktır.

SIRALAMAM: 2-8-5

6. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı Ankara’daki son Gr-1 2200 metrelik kum koşusunda, düzlükten sonra ataklarını sıklaştıran ve özellikle 200’de binicisinin teşviklerine her metrede aynı güzellikle karşılık veren Rebel Yell, ilk kez çıktığı Ankara kumunda 2.22.77’lik derecesiyle güzel bir zaferle ayrıldı. Tekrar döndüğü İstanbul’da muntazam idmanda olan ve koşunun önde muhtemelen yüksek tempoda gidecek olması şansını bir kez daha artıran safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. Rakip arayanlar ise; Cerastes, Finesse ile Oğlum Berat üçlüsünü değerlendirmeli.

SIRALAMAM: 9 // 7-8-3

7. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği son 1400 metrelik çim koşusunda, son 100’den sonra birbirlerini sürükleyerek gelen Güle Güle ve Düşlem ikilisinin ataklarına karşılık veremeyen Karacagüzeli, 1.32.16’lık derecesiyle gayet başarılı bir 3.lük çıkardı. Bu gün için aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde gruba üstünlük sağlayabilecek yetenektedir. Takı değişikliğine gittiği Ankara’daki son üç yarışı da birbirinden parlak Aloysha ile formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Taçser en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir. Sık koşmasına rağmen formu olumlu Sanberk, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edebilir. Bu grupla baş edebilecek kalibreye sahip Madam Elli, sert binicisi idaresinde kötü gidişatta dur diyebilir. Sürekli tabela içerisinde dolaşan Ulukız ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 4-1-8-3-5-2

8. Koşu: Erkenden getirildiği İstanbul pistinde güzel bir hazırlık döneminden geçen ve Perşembe günkü kısa sprintinde de bir hayli beğenimi toplayan White Fire, elverişli rakipler arasında favori olmayı hak ediyor. Gösterişli kazandığı koşusu ardından tamamladığı hazırlıklarında da oldukça iyi gördüğüm Diabolik, son haftalarda güzel bir çıkış yakalayan İnci Boncuk ve sentetik pist performansı ışıltılı Gümüş Kafes favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. Yarışın önde yüksek tempoda gidecek olması şansını yükselten Totem, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. Oko Moye ile Gülmelek geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de.

SIRALAMAM: 6-7-2-1-3-5-4

9. Koşu: Erken yürüdüğü sentetik pisteki son sınavında, fotoya yakın tekrar ataklarını tazeleyen Temel Reis, gayet olumlu bir 2.likle ayrıldı. Önemli bir kilo avantajına sahip bulunan safkana başarılı binicisiyle başta şans tanımaktayım. Çarşamba günü iç piste yaptığı sprintinde pırıl pırıl görünen Indianapolis ile eli kulağına getirilen Karaheves en küçük bir hatayı affetmeyecekler. Toparlanma çabası içerisindeki Aslanparçası, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle gözden uzak tutulmamalı. Gününde olduğu zaman ters koşabilen Win Star Win ile Bursa’dan iddialı gelen Ray Of Sunshine kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 11-9-4-3-6-2