YENİ
>> AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM << BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.07 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.07 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.07 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

6 Ekim 2017 Cuma

Mami SAHIN

7 Ekim Nesine.com ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Ekürinin gözde safkanlarından biri olan ve tamamladığı hazırlıkları gayet iyi Slient Wisper, yeterli kondisyonuyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Güçlü bir kan hattına sahip Lupului ile dereceli hazırlıklarıyla Balbadem sert rakipler. Grubun en hazır bir diğer taylarından olan Carbonaro, kuponlardaki yerini almalı. Ayağına çok çabuk olduğu söylenen Amaterasu ise sürpriz uğraşı verecektir.

SIRALAMAM: 8-4-6-2-5

2. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin başarılı koşabilen Gipsy Danger ile oldukça parlak bir sezon geçiren İrem Su rakiplerine nazaran bir adım öne çıkmaktalar. Ufak tefek sorunları halledilen Precious Jewel'in bu grupla baş edebilecek yetenekte olduğu unutulmamalı. Sürekli tabela içerisinde dolaşan Albany, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde şeytanın bacağını kırabilir. Kazanarak moral bulan Kırdere, üstün süratiyle son yarışında olduğu gibi yine bir solukta bitirme uğraşı verebilecek yetenekte. Sürekli üzerine koyan Sefire Sultan, öndeki kapışmalardan kendisine pay çıkaracaktır.

SIRALAMAM: 3-1-7-2-4-5

3. Koşu: İştirak ettiği son 1600 metrelik çim koşusunda, son viraja gelindiğinde temposunu bir anda artırarak bir ara farkı 7 - 8 boya çıkaran Falez, daha sonra binicisi tarafından fazla sıkıştırılmayarak 1.46.69'luk derecesiyle kolay bir zaferle ayrıldı. Yarış seçilerek koşturulan formda safkanın daha önce geride bıraktığı rakipler yanında bir kez daha kazanmasını bekliyorum.

SIRALAMAM: 6 // 5-7

4. Koşu: Ağır kilosuna rağmen bu günkü aprantisiyle 2/2 yapan formda Galop The West, muhafaza ettiği güzel durumuyla yine çok şanslı. Uzundaki başarısız son koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almadığım Bahather, tam mesafesinde göz ardı edilmemeli. İstikrarlı bir performansa sahip Apiko Dora, önemli bir kilo avantajına sahip. Gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Slayer Scream ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 1-5-2-8-7

5. Koşu: Koştukça çok daha iyi yerlere geleceğine inandığım Oğlum İlker, formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Ünsalmış, Adana'daki ilk sınavını usta atlar gibi koşarak dereceli kazanan İsminaz, yarışın tempolu gidecek olması lehine Pırıl Hanım ile sık koşmasına rağmen istim üzerindeki Ser Emir ayrım yapılmaksızın kuponlarda bulundurulmalı.

SIRALAMAM: 3-6-4-5-1

6. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı İstanbul'daki son 1900 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra dışarıya doğru açılarak yaptığı düzgün ataklarıyla fotoya yakın liderliği alan ve 1.55.13 gibi gayet güzel bir dereceyle sermayeli kazanan I Saw The Sun, tekrar döndüğü Ankara pistinde tamamladığı hazırlıklarında da beğeni topluyor. Sürekli binicisi ve uygun sıkletiyle kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 7 // 4-3-1-5

7. Koşu: Oldukça etkileyici son koşuları ardından kısa bir süre istirahat ettirilen ve tekrar ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında göz dolduran Miss Planet, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Büyük bir hayal kırıklığı yarattığı İstanbul'daki son yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım Armando, mesafesinde klasını konuşturacaktır. Bu aralar mükemmel bir form sıçraması gösteren Civanım, muhafaza ettiği durumuyla en küçük bir hatayı affetmeyecektir. Kazanarak moral bulan Akon ise sürpriz arayanların ilk akla getirmesi gereken taylardan biridir.

SIRALAMAM: 8-2-3-1

8. Koşu: İdmanlarında elde ettikleri derecelerle rakiplerine nazaran bir adım öne çıkan Babbino ile Spreat The Joy birincilikte eşit şansta görünen taylar. Kainat gibi kalite bir kısrağın anne kardeşi olan Lady Bourbon, kuponların olmazsa olmazlarından biri. Ciddiyet kazandırdığı çalışmaları gayet parlak Pavlonya, rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde yararlanacaktır.

SIRALAMAM: 1-8-5-7

9. Koşu: 63 kiloyla katıldığı son 1500 metrelik kum koşusunu kazanarak ne denli iyi bir duruma sahip olduğunu bir kez daha ispatlayan Yıldızabakan, muhafaza ettiği üst düzey formuyla yine çok şanslı. Bu tip mesafelerin başarılı safkanlarından Bünyan ile önemli bir kilo avantajını elinde bulunduran Berkalp ihmale gelmezler. Tabela içerisinde tamamladığı yarışları gayet tatminkar Muson Rüzgarı, kısa sprintini sonlara saklaması halinde ekibinin yüzünü güldürebilir. Tekrardan istenilen seviyeye ulaşan Domaniç, güzel hazırlıklarıyla hatalardan en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 6-9-8-10-1