YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
22.09 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.09 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
22.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

21 Ekim 2017 Cumartesi

GanyanTime.com

Prof. Selahattin Batu Koşusu'nu Özcan Yıldırım ile ÖMER IN MY HEART Kazandı

 

Türk atçılığı üzerine geniş araştırmalarda bulunmuş Prof. Selahattin Batu adına düzenlenen koşu (Açık-A3), programın 7. mücadelesi olarak gerçekleşti. Bu önemli randevuyu, Hikmet Kızılca'nın sahibi ve yetiştiricisi olduğu doru erkek tay ÖMER IN MY HEART (Artie Schiller - Patsy Ann / Yankee Gentleman) jokeyi Özcan Yıldırım ile kazanmayı başardı. Oldukça gösterişli bir galibiyete imza atan safkan, son olarak 1 Ekim tarihinde İstanbul'da katıldığı K. Sahir Kurutluoğlu Koşusu'nu (G3) dördüncü olarak tamamlamıştı.
  
Birincilik ikramiyesi 115.000 TL olan, kum pistte 1500 metre mesafeli koşuda 2 yaşlı yaşlı 8 İngiliz tayı start aldı. Prof. Selahattin Batu Koşusu'nun ikinciliğini, Halis Karataş idaresindeki CİVANIM (Victory Gallop - Sipse / Perfect Storm) elde ederken, son iki koşusunu kazanmayı başaran HEARTS REASON (Lion Heart - Stand To Reason / Gulch) Gökhan Kocakaya ile üçüncü, SHARPA (Kurtiniadis - Dinara / Sri Pekan) isimli tay ise Ahmet Çelik idaresinde tabelayı tamamlayan tay oldu.
  
Kazanan ÖMER IN MY HEART için koşunun bitiriş derecesi  1.33.74 olurken, farklar Uzak - 1,5 Boy - 2 Boy şeklinde sonuçlandı.