YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
24.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. 

1 Aralık 2017 Cuma

Mami SAHIN

1 Aralik Nesine.com İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

2. Koşu: Makineden geç çıktığı ve yarışı da adapte olmakta zorluk çektiği ilk 1200 metrelik kum koşusunda, bir anda ön grubun 10 - 15 boy kadar gerisinde kalan Çiftçibaba, düzlükten sonra toparlanıp yaptığı etkili ataklarıyla az farkla tabela dibinde tamamlayarak bir hayli beğenimi topladı. Gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle bu kez çok daha iddialı olacağına inanıyorum. Formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Günışığı, ciddi hazırlıklarıyla birinciliğin bir diğer güçlü adaylarından biridir. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulmayı başaran Kökmeninkızı, uygun kilosu ve tecrübesini konuşturarak ekibinin yüzünü güldürmeye çalışacaktır. Yeni yeni kendini bulmaya başlayan Turbo Deluxe ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 1-4-8-6

3. Koşu: Bu sınavı için tamamladığı hazırlıklarında sergilediği derecelerle dikkat uyandıran El Fuego, uygun kilosuyla kuponlara öncelikli yazılmalı. Ufak tefek sorunları halledilen ve hız verdiği çalışmaları gayet olumlu Kavacık Beyi, mesafesinde üst sıralardaki yerini zorlayacaktır. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Harmandalı, takı değişikliğine gittiği bu sınavında gözden uzak tutulmamalı. Gücü oranında başarılı koşabilen Varolhan, kazanarak moral bulan Çakaçak ile bu kez DİLBAĞI takan Final Time sürprize açık koşuda her an devreye girebilirler.

SIRALAMAM: 5-1-2-4-3-9

4. Koşu: Son koşularına nazaran çok daha uygun rakipler arasında mücadele veren Branzini, başarılı aprantisi idaresinde başta şans verdiğim safkandır. Gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Karşıyaka Rüzgarı ile inatçı karakteriyle bilinen Destan Ağa favorinin en yakın takipçileri olacaklar.

SIRALAMAM: 1-8-4

5. Koşu: Pist ayırt etmeksizin İstanbul'da katıldığı koşularında gücü nispetinde başarılı koşabilen ve erkenden götürüldüğü İzmir'de tamamladığı hazırlıkları eksiksiz Bütünay'ın orijin olarak kaba kuma çok daha yatkın olduğu da gözlerden kaçmıyor. Uzayan mesafelerde çok daha iddialı olacağına inandığım tayı elverişli rakipler arasında sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 2

6. Koşu: Çok erken yürüdüğü son 2000 metrelik kum koşusunda, fotoya yakın diri gelen Patient'e çok az farkla boyun eğen Golden Ok, uyumlu binicisiyle bu gün için aynı hataya düşmediği takdirde kazanması normal sonuç olacaktır. Tabela diplerinde bitirerek adından bahsettirmeyi başaran Kızıl Güneş, bomboş kilosunun verdiği avantajı bu gün için lenine çevirebilir. Makineden düzgün çıkması halinde ne denli farklı koşabildiğini son 3.lüğüyle bir kez daha ispatlayan Lion Master ile açıklarını gideren Panigale kollanılması gereken diğer isimler.

SIRALAMAM: 1-9-5-2

7. Koşu: Pist ve mesafede şimdiye kadar katıldığı 3 startından 2'sinde zaferle ayrılan ve İzmir'i seven Alptuğhan, etkili pilotu idaresinde kuponlara öncelikli işiratlenmeli. Yarış seçilerek koşturulan ve Bursa'daki son sınavında Yılmabaşar gibi kalite bir isme az farkla boyun eğen Tarık Han, en az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ahırdaşı Kutluerinoğlu ile birlikte değerlendirmeye alınmalı. İstanbul'dan formda giden ve çalışmalarında da bir o kadar kusursuz görünüm içerisindeki Rodosto'ya muhakkak bir çarpı atılması taraftarıyım. İstikrarlı bir performans sergileyen Batmanaslanı, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde yararlanacaktır. Kısa bir süre dinlendirilen Şükrü ile tekrardan istenilen seviyeye gelen Başkaynak kollanılması gereken diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 5-2-12-8-1-3