YENİ
YENİDEN TÜM SAYFALAR AKTİF EDİLMİŞTİR! BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.10 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

10 Kasım 2017 Cuma

Mami SAHIN

10 Kasim Nesine.com İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Uzun aradan sonra sıkıştırılmadan çimde bir yarış gösterilen Özilhan, daha sonra götürüldüğü Bursa’da iştirak ettiği 1400 metrelik Kv-7 kum koşusunda tatminkar bir 6.lıkla ayrıldı. Tekrardan döndüğü İstanbul’da muntazam idmanda olan tayın elverişli rakipleri geride bırakması normal sonuç olacaktır. Ufak ve misli kuponlara tek yazılabilir. Çarşamba günkü düzlük sprintinde kusursuz bir görünüm içerisinde olan Biralem, ilk kez takılacak olan DİLBAĞI ile favoriye zorlu anlar yaşatabilir. Yeni yeni kendini bulmaya başlayan Karaşövalye ise bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır.

SIRALAMAM: 5-3-4

2. Koşu: Katıldığı iki çim yarışını da kolay ve gösterişli kazanan Tayyiphan, hafta sonu yaptığı 1000/1.03.7 – 400/25 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak sürekli iyiye gittiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Çok daha ciddi rakipler arasında bile söz sahibi olacağına inandığım tayın başarılarına bir yenisini eklemesi normal sonuç olacaktır.

SIRALAMAM: 4

3. Koşu: Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamayan Bütünay, Pazartesi sabahı yaptığı 1200/1.21.5 – 1000/1.07.5 – 400/27.8 HÇ dereceli galobunda mükemmel bir görünüm içerisindeydi. Yarışa iyi başladığı takdirde şeytanın bacağını kırmaya bir hayli yakın. Gününde olduğu zaman farklı koşabilen Nesroş ile istim üzerine getirilen Akman Ağa favorinin öncelikli takipçileridir. Güzel bir istirahat döneminden geçen ve 3 safkanla birlikte yaptığı 1000/1.06.8 – 400/27 R galobunda geçen haftalara nazaran çok farklı bir görüntü ortaya koyan Lüfer, dinçlikle beklentilerin üzerinde sonuçla ayrılabilir. Sağlıklı bir idman görünümüne sahip Oğulcanım ve form tutmaya başlayan Vargas kollanılması gereken diğer şanslı isimler.

SIRALAMAM: 2-9-1-4-5-10

4. Koşu: Büyük bir hayal kırıklığı yarattığı son koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almadığım ve Çarşamba sabahı yaptığı 600/35 – 400/22.4 R sprintinde fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzanan Obrada ile koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Ağa Osman ikilisine birincilikte eşit şans vermekteyim. Ankara’dan çok iyi gelen ve orijin olarak piste yatkın görünen Hearts Reason, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir. 1000 ve 800 metrelik iki galobunda da yeşil ışık yakan Ganando Solo, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde üst sıralardaki yerini zorlayacaktır.

SIRALAMAM: 1-5-2-3

5. Koşu: Bir üst grupta katıldığı pist ve mesafedeki son yarışında, düzlüğe ön grubun çok gerisinde çıkan Abuş, bu metrelerden sonra dışarıya doğru açılarak yaptığı kuvvetli ataklarıyla dikkat çekici bir 7.likle ayrıldı. Hafta sonu gerçekleştirdiği 1200/1.22.7 – 1000/1.08.8 – 400/29.5 R galobunda pırıl pırıl gördüğüm safkanın önde tempolu gidecek olan yarışta sonlardaki güçlü ataklarıyla sonuca ulaşacağına inandığımdan dolayı günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 8

6. Koşu: Bu sezon katıldığı 9 startından 5’ni kazanarak mükemmel bir form çizelgesi ortaya koyan Khan Of Ghost, yüzde yüz kazanabileceği son sınavından da az farkla 2.likle ayrıldı. Muntazam hazırlıkları ve devam ettirdiği güzel durumuyla safkana ilk şansı veriyorum. Ankara’da katıldığı son iki yarışı da birbirinden etkileyici Baybaşkan, uzun galobundaki enfes görüntüsüyle birinciliğin bir diğer güçlü adayıdır. İdman pistinde sıhhatli gördüğüm Sinclar, koşunun yüksek tempoda gidecek olması lehine Impulsive ile ağır kilolarla koşmaya alışkın Perfect Warrior sonraki ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 10-6-8-4-1

7. Koşu: Güç ve performans olarak rakiplerinden çok daha ön plana çıktıkları gözlerden kaçmayan Alderamin ile Kınalıkuzu ikilisi arasında seyredilmeye değer bir çekişme olmasını bekliyorum. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 1-7

8. Koşu: Ufak tefek sorunları halledilen ve Çarşamba sabahı Kınalıkuzu ile birlikte yaptığı 600/41 – 400/26.9 R sprintinde oldukça beğenimi toplayan Galiçya, bu havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe adını yazdıracaktır. Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen uzun süreden beridir eksiksiz hazırlanan Döver ile gücü oranında başarılı koşan Ezherhan favorinin öncelikli takipçileridir. KULAKLIK takıldığı başarısız son yarışını kesinlikle ölçü almadığım Süreyya Hanım, tekrar çıkarılan takısıyla kendisini affettirebilir. İzmir’den iyi durumda gelen Batumay ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 4-2-3-10-6

9. Koşu: Kilo farklarının şansları eşitlediği bu zorlu koşuda bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans vermeniz taraftarıyım. Yükselişini sürdüren Irısh Country, Çarşamba günkü düzlük sprinti iyi Diamond Dash, başarılı bir sezon geçiren Jettay ve tekrardan istenilen seviyeye gelen Princess Westport ilk etapta düşünülmeli. In The Navy, Lira Lira ile Brave Feet sonraki ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 8-11-5-4-6-1-9

10. Koşu: Çimdeki ilk yarışını gösterişli kazandıktan sonra yine çimde iştirak ettiği son sınavında pistin ağır olması sebebiyle istenildiği gibi artıramayarak tabela dibinde tamamlayan İstikbalim, yarış günü pisti normal bulması halinde sınıfını ispatlayacaktır. İdman görünümü gayet iyi Islah ile İzmir’den moralli gelen Lazpacı öncelikli rakipleridir. Rusgelin, Ezgili ve Görünmez sonraki ihtimaller.

SIRALAMAM: 11-7-8-3-2-6