YENİ
YENİDEN TÜM SAYFALAR AKTİF EDİLMİŞTİR! BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.10 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

12 Ocak 2018 Cuma

Mami SAHIN

12 Ocak Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

2. Koşu: Olumlu tedavisi ardından ciddiyet kazandırdığı idmanlarında sergilediği derecelerle göz dolduran Serdümen, sınıf olarak bu grubun üzerinde olduğuna inandığım isimlerden biridir. Yeterli gördüğüm çalışmalarıyla ilk şansı vermekteyim. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Tamahkar, aşama içerisindeki Daybahadır ile en az kendisi kadar formda ekürisi Uğurcanbaba ile birlikte koşan Landing ihmale gelmezler. Başarısız son yarışına anlam veremediğim Sökmen Bey, dengi grupta gözden uzak tutulmamalı. Mesafedeki son yarışını çok kolay kazanan Agenor, artan kondisyonuyla kuponlardaki yerini almalı. Sorunları halledilen Kararla ise dinçlikle üst sıralardaki yerini zorlayacaktır.

SIRALAMAM: 1-6-8-9-5-2-3

3. Koşu: İzmir kumunda bu tip mesafelerde katıldığı 3 startından 2'sinde galip ayrılan ve son sınavında erken mücadeleye girmesinden dolayı sonlarda diri gelen Zuzunaz'a direnemeyerek 2.likle ayrılan Aza Lea, kusursuz durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiriyor. Yarış içerisindeki ciddi rakipleriyle arasındaki kilo farkı ve koşuyu önlerde süratlendirecek ekürisi Golden Ok'un da yardımı ile birinciliğe uzanmasını beklediğim safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 8 // 4-2-1-7

4. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm safkanların ayakları düz basın. Bu günkü aprantisi idaresinde son kez yaptığı 1000/1.02.6 - 400/25 Ç dereceli galobunda yeşim ışık yakan Baba Komutan, en az kendisi kadar ciddi bir hazırlığa tabi tutulan ekürisi Rivers Son ile birlikte değerlendirmeye alınmalıdır. Grubun en hazır taylarından biri olduğu söylenen Miss Happiness ile güçlü bir kan hatına sahip Cambodia en küçük bir hatayı affetmeyecekler. Ekibinin çok güvendiği ve tüm hazırlıklarını bu günkü aprantisi idaresinde tamamladığı özellikle belirtilen Balaban, sürpriz arayanların muhakkak çarpı atması gereken isimlerden olmalıdır.

SIRALAMAM: 1-7-5-2

5. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin Kocaeli ve İzmir'de iştirak ettiği son koşularında üstün bir performans sergileyerek tekrardan istenilen düzeye geldiğini kanıtlayan Sultanhan, adeta bütünleştiği aprantisi idaresinde yine çok şanslı. Koşuyu önlerde yüksek tempoda götürecek isimlerin fazlalığı şansını artıran Zorluat, kısa sprintini sonlara sakladığı takdirde ekibinin yüzünü güldürebilir. Pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran Güngör Ağa, inatçı yarış karakteriyle birinciliklerine bir yenisini eklemeye çalışacaktır. Kantarmasını iyi okuyan jokeyini bulan Kızılhan, muhafaza ettiği güzel durumuyla kuponlardaki yerini almalı.

SIRALAMAM: 6-3-5-2

6. Koşu: 4 gün önce Bursa'da bir üst grupta katıldığı 1400 metrelik kum koşusunda, düzlükten binicisinin enseye basması sonucunda çok gerilerde tamamlayan Günyüzü'nün elverişli rakipler yanında bir adım öne çıktığını söyleyebilirim. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Gayemsu ile formunda gözle görülür gelişmeler bulunan Zengince en küçük bir hatayı affetmezler. Batuş Kızı ise sürpriz uğraşı verebilir.

SIRALAMAM: 1-3-6 // 4

7. Koşu: Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Airtouch ile koşunun yüksek tempoda gidecek olması lehine Baba ikilisine birincilikte eşit şans vermekteyim. 5 gün önceki 1200 metrelik kum koşusunda, hücumda çok geç kalan Hakuna Matata, aynı hataya düşmediği takdirde birinciliğe uzanabilir. Bu grupla baş edebilecek yetenekteki Volkanımsın, gücü oranında başarılı koşan Toprakhan ile açıklarını kapatmaya başlayan Red Kit sonraki ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 1-4-13-10-8-12