YENİ
>> AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM << BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...


17.07 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
17.07 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
17.07 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

3 Ocak 2018 Çarşamba

Mami SAHIN

3 Ocak Nurettin Güven (Nesine) ISTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

2. Koşu: İştirak ettiği son 1200 metrelik Kv-7 sentetik pist koşusunda, düzlükten sonra orta kulvardan sıklaştırdığı ataklarıyla White Fire ile arasındaki farkı her metrede eriterek 1.13.24’lük derecesiyle başarılı bir 2.lik çıkaran Firey Ates, geçtiğimiz hafta Secret Victory ile birlikte yaptığı 1200/1.14 – 1000/1.01.6 – 400/25 Ç galobundaki genel görünümü gayet iyiydi. Kendisine oldukça uygun rakipleri bulan kısrağa ilk şansı vermekteyim. Özellikle son haftalarda ciddiyet kazandırdığı idmanlarında sergilediği derecelerle oldukça beğenimi toplayan Samatyalı, önde kuracağı sert temposuyla bir beyaz bayrak ayna yarışı çıkarabilir. Kocaeli pistinde gördüğü yarışı ardından çok farklılaşan Gülmelek, sentetik pistin hiçte yabancısı olmayan İnci Boncuk ile kazandığı yarışının bir tesadüf olmadığını hazırlıklarında sergilediği derecelerle bir kez daha ispatlayan Nurella söz sahibi olabilecek diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 3-6-1-2-9

3. Koşu: Gayet başarılı ilk koşusu ardından problemlerinden dolayı geriye alınan ve tekrar hız verdiği çalışmaları oldukça iyi Karayama, özellikle son kez ekürisi Su Gazeli’ne avans vererek gerçekleştirdiği 1200/1.22.3 – 1000/1.07.6 – 400/27.2 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak yeşil ışık yaktı. Nefes yönünden olumsuz yönde etkilenmediği takdirde birincilik için kapışacaktır. Dereceli yarış sprintinde herkesi kendine hayran bırakan İzyaz ile sınıf bir isim olduğunu özellikle belirtmek istediğim Tendürek favorinin ilk etaptaki takipçileridir. Kondisyon açığını hızla kapatan Herakles ve Tanatar gibi kalite bir safkanın tam kardeşi olan Payitaht göz ardı edilmemeli. İç piste muntazam bir hazırlık döneminden geçen ve koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Arzıendam, üst sıraları zorlayabilecek bir diğer şanslı isimdir. Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak olmasına rağmen, yeterli hazırlıkları ve düzgün eşkaliyle dikkat uyandıran Aydınkan, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 5-4-7-3-6-9-2

4. Koşu: Ankara’daki son Gr-3 çim yarışında gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek yakın aralarla 3.lük çıkaran Akkula, bir önceki Gr-1 1400 metre mesafeli sentetik pist koşusundan da mükemmel bir 2.likle ayrılmıştı. Muntazam bir idman programıyla eksiksiz hazırlanan ve kantarmasını çok iyi tanıyan jokeyiyle kazanacağına inandığım safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. Bahis oynayacaklar; bu aralar çok farklılaşan Reisoğlu ve Adana’da umduğunu bulamayan Özpar ikilisini değerlendirmeye almalı.

SIRALAMAM: 1 // 8-7

5. Koşu: 60 kiloyla katıldığı son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, sabırlı bir bekleme gerçekleştiren ve fotoya yakın yaptığı güçlü ataklarıyla kazanmayı başaran Urashan’ın bir önceki Kv-7 sentetik pist sınavında da Curtaralo’ya oldukça zorlu anlar yaşattığı unutulmamalı. İdman görünümü üst düzey olan safkanın başarılarına bir yenisini eklemesi normal sonuç olacaktır. Olumlu tedavisi ardından hız verdiği çalışmaları gayet parlak Zafer Ateşi, pist ve mesafede Gr-1 4’lüğü olan bir safkan. Dinçlikle favoriye zorlu anlar yaşatabilir. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Ryan Arel ise bu ikilinin erken kapışmasından kendisine pay çıkarabilecek yetenekte.

SIRALAMAM: 6-7-1

6. Koşu: Rakiplerine oranla oldukça ağır kilo taşıyacak olmasına rağmen grupta elle tutulur bir ismin olmamasıyla ön plana çıkan Azat Kuşu, 1200/1.23.2 – 1000/1.07.6 – 400/26.5 Ç galobunda da kusursuz bir tablo ortaya koydu. Sürekli binicisi ve başarılı olduğu piste kuşkusuz ki yarışın da ciddi favorilerinden biri konumunda. Uzayan mesafelerde farklı koşabileceğini düşündüğüm Islah ile formunda gelişmeler mevcut Kara Altın favorinin beklenileni verememesi halinde devreye girebilirler.

SIRALAMAM: 1-7-5

7. Koşu: Sağlıklı bir idman görünümüne sahip Oğulcanım ile bu kez DİLBAĞI takan Trakyalı kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Bu günkü jokeyi idaresinde yaptığı 1000/1.09.4 – 400/28.6 R galobunda pırıl pırıl bir görünüm içerisinde olan Acartürk, koşuya ağırlığını koyabilecek bir diğer şanslı safkan. Çok iyi hazırlıklarla gittiği Kocaeli pistindeki son sınavında, sürekli dışarıya doğru savrulmasından dolayı gerilerde tamamlayan Efesli’nin bu sınavı dahil yakın takibe alınmasında fayda görüyorum. Pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran Akman Ağa ile start sorunundan dolayı gerçek gücünü performansına yansıtamayan Süreyya Hanım sürpriz uğraşı verecekler. 

SIRALAMAM: 6-8-1-4-2-13