YENİ
YENİDEN TÜM SAYFALAR AKTİF EDİLMİŞTİR! BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.10 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.10 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

5 Ocak 2018 Cuma

Mami SAHIN

5 Ocak Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Oldukça başarılı bir mücadele örneği sergilediği son A-3 1600 metrelik kum koşusunda kendisine tabela sonunda şans bularak uzayan mesafelerde çok daha farklı koşabileceğinin de izlenimlerini veren Çınarbey, sonrasında yaptığı 1000/1.02.3 - 400/25 Ç galobunda da beğeni topladı. Grubun uygunluğu ve kantarmasını tanıyan etkili binicisi idaresinde safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 2

2. Koşu: Denk güçlerin mücadelesine sahne olacak günün ikinci ayağının aprantilere mahsus olması yarışı çok daha karmaşık hale getiriyor. İlk kez DİLBAĞI takan Reco, kondisyon açığını hızla kapatan Pink Gold, iyi durumunu devam ettiren Gürsoy, başarılı aprantisi idaresinde Karşıyaka Rüzgarı ile istim üzerine getirilen Orangle Blossom öncelikli düşünülmeli. Branzini, Power King, Kafkaslı, Destan Ağa ve Utkunbaba geniş kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de.

SIRALAMAM: 7-8-11-4-6-10-2-1-5-12-9

3. Koşu: Yarışı önde yüksek tempoda götürecek isimlerin fazlalığı şansını yükselten Yalpagan'dan etkili bir koşu gelmesini bekliyorum. Üst üste kazandığı son koşuları enfes Can Dadaş, sürekli binicisiyle yine çok şanslı. Yarış seçilerek koşturulan formda Princess Di ile İzmir kumunu çok seven Win The West en küçük bir hatayı affetmeyecek düzeydeler. Zaman zaman beklemede yapabilecek Bedwulf, inatçı karakteriyle birinciliklerine bir yenisini ekleyebilir. Eksi formundan her ne kadar uzak görünse de idmanlarında sergilediği derecelerle yeşil ışık yakan Kinowa, klasını konuşturabilir.

SIRALAMAM: 5-6-9-8-1-2

4. Koşu: Ufak tefek sorunları halledilen ve Bursa'da ciddiyet kazandırdığı hazırlıkları gayet iyi Kırdeniz, 3/2 yaptığı İzmir kumunda ve tam mesafesinde adını birincilikle süsleyebilir. Yarışın ilk metrelerde ciddi bir tempoya binecek olması şansını yükselten Alptuğhan, favorinin adeta gölgesi olacaktır.

SIRALAMAM: 4-2

5. Koşu: 1900 ve 2100 metrelik son iki kum koşusunu da kazanmayı başaran Kızılhan, muntazam idmanlarıyla koruduğu güzel durumu ile yine çok şanslı. Sürekli üzerine koymaya başlayan Kafadar ile uygun kilosu ve son 5.liği bu rakipler için yeterli görünen Muhrip birinciliği zorlayabilecek yetenekteler.

SIRALAMAM: 4-3-5 // 2-1

6. Koşu: Makineden 30 metre kadar geç çıktığı hayatının ilk 1200 metrelik kum koşusunu az farkla tabela dibinde tamamlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İbrişim'in yine aynı huyu tekrarlamadığı takdirde kazanabileceğini düşünüyorum. Bu kez çok daha hazırlıklı Harlan Creek, rakiplerine nazaran bir hayli tecrübeli olan Yoselinda ile takı değişikliğine giden Cerise Rose hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır.

SIRALAMAM: 4-3-12-2