YENİ
16 ARALIK ADANA TAHMİNLERİ ÖĞLE SAATLERİNDE YAYINDA OLACAK! AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
16.12 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
-
-

14 Şubat 2018 Çarşamba

GanyanTime.com

14 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin mücadele verdiği birbirinden başarılı son koşularıyla bir adım öne çıkan Aslanparçası, güzel bir uyum yakaladığı formda binicisi idaresinde yine koşuya ağırlığını koyacaktır. Bir üst gruptaki son 2000 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, son 10 metreye kadar birincilik mücadelesi içerisinde olan Oğlum Baran, çok az farkla tabela dibinde tamamlayarak beğenimi topladı. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla koruyan safkanın dengi rakipler arasında koşuya ağırlığını koymasını bekliyorum. Ağır kilolu son sınavı gayet parlak Ak Fetih, uygunlaşan sıkletiyle öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir. Kısa ara sonrası Kocaeli pistinde bir yarış görerek kondisyon açığını gideren Adam’ın bu grupla baş edebilecek yetenekte olduğu kesinlikle unutulmamalı. Sürpriz severlerin ilk akla getirmesi gereken isimlerden biri olmalıdır. 

SIRALAMAM: 4-6-13-12

2. Koşu: Olumlu tedavisi ardından yine bu rakipler arasında katıldığı 2100 metrelik son sentetik pist koşusunu yakın aralarla 2.likle tamamlayan Let Me Pass, Pazartesi sabahı yaptığı 800/49.6 – 400/23.3 R galobunda fotoya artırarak girmesiyle çok daha iyi bir duruma ulaştığının da izlenimlerini verdi. Olumlu tedavisi ardından mücadele verdiği iki yarışı da mükemmel Northern West, oldukça soğukkanlı binicisiyle sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde söz sahibi olacaktır. 1200’den gelen Queen Sea ile 1000’de buluşarak yaptığı 1000/1.03.8 – 400/24.7 R galobunu rakibine nazaran biraz daha kolay tamamlayarak kazandığı yarışın tesadüf olmadığını bir kez daha ispatlayan Kalkandere, uygun kilosu ve daha önce geride bıraktığı grupta yine çok şanslı. Bu üç safkanı ufak bütçeli kuponlar için yeterli görüyorum. Gördüğü koşusu ardından çok daha farklılaşan Naçal, güzel bir hazırlık döneminden geçen Goldiniadis ile sağlıklı idman görünümüyle Ivanhoe hatalardan yararlanacaklar. 

SIRALAMAM: 11-10-9-6-4-7

3. Koşu: Yine bu rakipler arasında katıldığı son üç sentetik pist koşusu da birbirinden etkileyici Saraycariyesi, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında birinciliğin en güçlü adayıdır. Pazartesi sabahı yaptığı 800/53.6 – 400/26 R dereceli galobunda geçen haftalara nazaran oldukça güzel bir görünüm içerisinde olduğunu özellikle belirtmek istediğim Signora, bu havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe uzanacaktır. Bursa’dan bir kez daha iddialı getirilen formda Seluşka, ağırlaşan sıkletine rağmen birinciliklerine bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Sanay, rakiplerinin eksiklerinden kendisine pay çıkarabilir. 

SIRALAMAM: 4-2-3-1


4. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği son 1500 metre mesafeli Kv-6 sentetik pist yarışında, düzlükten sonra birbirlerine sürükleyerek gelen Firey Ates ile Pendragon ikilisine istenildiği gibi karşılık veremeyen Obrada, bu grup için başarılı sayılabilecek bir 3.lük çıkardı. Hafta sonu yaptığı 1000/1.02.5 – 400/24.2 R galobundaki kolaylığıyla formundaki artışın devam ettiğini bir kez daha gözler önüne seren safkana başta şans vermekteyim. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Semih Bey ile idman görünümü parlak Gümüş Kafes favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 4-5-6

5. Koşu: Diğer koşularının aksine beklemeyi tercihlediği Kocaeli pistindeki son 1400 metrelik kum koşusunda, sonlarda binicisinin teşviklerine oldukça güzel bir karşılık vererek yaptığı ataklarıyla kazanmayı bilen Börteçine, tekrar döndüğü İstanbul’da kusursuz bir görünüm içerisinde. Formda aprantisi ve oldukça vasat rakipler yanında bir kez daha kazanmasını beklediğim kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum. Bahis oynayacaklar ise; koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Acceleration, form tutma yolundaki Impassable Girl, gücü oranında başarılı koşan Çeko Dayı ile problemlerinden dolayı turvakar galoplarla hazırlanan Yiğiter’i değerlendirmeye alabilirler. 

SIRALAMAM: 3 // 8-11-5-2

6. Koşu: Yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip ettiği son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, son viraj dönüldükten sonra iki atın arasında sıkışarak oldukça zaman kaybeden Urla Fırtınası’nın bu metrelerden sonra tekrardan dışarıya doğru açılarak yaptığı kuvvetli atakları ancak kendisine 6.lık getirdi. Bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtamayan safkanın uzayan mesafede farklı koşabileceğini düşünüyorum. Ahırdaşa Katmadeğer ile birlikte yaptığı 1400 ve 800 metrelik iki galobunda da oldukça beğenimi toplayan Kobra, hazırlıkları kadar koşması halinde adından bahsettirecektir. İdmanlarında sürekli beğenilmesine rağmen bir türlü istenilen yarışları yapamayan Talimat’an her an ters bir koşu gelebilir. Formunu sürekli geliştirmeye başlayan Coal Of Eyes, bu sınavı dahil yakın takibe alınması gereken isimlerin başında geliyor. İstikrarlı bir performansa sahip Massandra, mesafedeki tatminkar son sınavı ile gözden uzak tutulmamalı. Naughty Boy ile Babaros kollanılması gereken diğer şanslı safkanlardır. 

SIRALAMAM: 12-6-11-14-16-7-2