YENİ
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
17.12 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
16.12 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
16.12 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

16 Şubat 2018 Cuma

GanyanTime.com

16 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İZMİR Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Tekrardan istenilen düzeye ulaşmaya başlayan Bullet Proof, lehine pist ve mesafede başta şans verdiğim safkandır. Mesafe ayırt etmeksizin etkileyici koşan Wait For It, sürekli binicisiyle yine çok şanslı. Bursa'dan kazanarak moralli giden Forte ile etkisiz son sınavını bir anlam veremediğim Gallop The West en küçük bir hatayı affetmezler. Sürekli iyiye gitmeye başlayan Senoş, bomboş sıkletiyle gözden uzak tutulmamalı. Tam bir istikrar abidesi olan Demirrıfkı, şeytanın bacağını kırma uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 3-1-4-5-7-8 // 2-6

2. Koşu: Son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren ve koşuyu önlerde yüksek tempoya sokacak ekürisi Kızılhan'ın da olması lehine Kurtçabey, sonlardaki güçlü ataklarıyla kazanmayı oldukça yakın görünüyor. Kantarmasını iyi okuyan pilotuyla safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 5 // 2-1

3. Koşu: Pist ve mesafedeki son sınavını kolay ve gösterişli kazanan Yalpagan ile dereceli galoplarla eksiksiz hazırlanan Kinowa arasındaki mücadeleye, gördüğü koşularıyla açıklarını hızla kapatmaya başlayan Bavi Reş'de iştirak edecektir. 

SIRALAMAM: 6-4-1


4. Koşu: Kısa ara sonrası makineden 1.5 - 2 boy kadar geç çıktığı 60 kiloluk 1400 metrelik kum koşusunu 1.29.35'lik derecesiyle zorlanmadan kazanmayı bilen Dont Hesitate, gelişen kondisyonuyla çok daha iddialı bir sonuçla ayrılacaktır. Koşunun muhtemelen önde yüksek tempoda gidecek olması lehine Zafer Meydanı, sık koşmaktan olumsuz yönde etkilenmediği takdirde favoriye zorlu anlar yaşatacaktır. Şimdiye kadar katıldığı 4 startında da adından bahsettirmeyi başaran Cornelian ise sürpriz uğrayanların ilk tercihi olmalıdır. 

SIRALAMAM: 4-3-2

5. Koşu: Çok daha formda mücadele verdiği son koşularında gücü oranında başarılı koşarak adından bahsettirmeyi başaran Prenses Melek, sürekli binicisiyle ufak bütçeli kuponlara risk edilebilir. Yükselişini sürdüren Baby Pepperoni ile aşama kaydeden Las Terrenas favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 1-3-5

6. Koşu: Gücü sınırlı safkanların mücadelesine sahne olacak oldukça karışık günün son ayağında bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans vermenizi öneriyorum. Sürekli iyiye giden Atılay, başarılı binicisi idaresinde Ceviz, uzundaki başarısız koşusunu ölçü almadığım Baba Tayfun, zaman zaman ters koşabilen Doğanşehir Güzeli, toparlanma yolundaki Cımbız ile tamamladığı hazırlıkları dikkat çekici Su Melek ilk etapta düşünülmeli. Takı değişikliğine giden Bakur, yeterli kondisyonuyla Kızılkeçeli ile Vazgeçilmeyen gözden uzak tutulmamalı. Geniş kuponlarda ise bu koşu kapatılmalıdır. 

SIRALAMAM: 1-10-2-5-4-15-3-6-8-9-14-11-12