YENİ
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
15.12 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
15.12 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
15.12 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

16 Şubat 2018 Cuma

GanyanTime.com

17 Şubat Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

2. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği Bursa’daki son 1300 metrelik kum koşusunda, sonlarda içinden diri gelen Malakka’ya az farkla boyun eğen Öncüpınar, erkenden getirildiği İstanbul’da eksiksiz bir hazırlıktan geçmiş durumda. 1200/1.23.8 – 1000/1.09 – 400/28 HR galobuna ilaveten Perşembe sabahı gerçekleştirdiği 600/39.2 – 400/26.5 R sprintinde de kusursuz bir görünüm içerisinde olan kısrak, bu havasını performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. Kocaeli pistinde gücü oranında başarılı koşabildiği görülen Bilgilitay, yarış sprintinde yeşil ışık yakan Atalante ile bu grupla baş edebilecek yetenekte olduğu kesinlikle unutulmaması gereken İstikbalim favorinin öncelikli takipçileridir. Üzerindeki durgunluğu atma çabası içerisindeki Tokuşun Kızı, rakiplerinin eksiklerinden yararlanacaktır. 

SIRALAMAM: 8-5-4-7-1

3. Koşu: Olumlu tedavisi ardından ciddiyet kazandırdığı çalışmalarında oldukça beğenimi toplayan ve koştukça iyi yerlere geleceğine inandığım kısraklardan biri olan Superstar Lady’a uygun rakipler arasında ilk şansı vermekteyim. Uzun galobunda ve Cuma sabahı gerçekleştirdiği turvakar sprintinde sağlıklı bir görünüm içerisinde olan Princess Balov, dinçlikle beklentilerin üzerinde koşabilir. Geçtiğimiz hafta 1200’den açılıp 1000’den yanına aldığı Kalkandere ile birlikte yaptığı 1200/1.17.5 – 1000/1.03.8 – 400/24.7 Ç galobunda formda safkan ile birlikte fotoya giren Queen Sea, oldukça beğenimi topladı. Son 800/48.8 – 400/24.5 R dereceli işiyle formunda önemli derecede gelişmeler olduğunu bir kez daha ispatlayan safkanın bu sınavı dahil yakın takibe alınmasında yarar olacaktır. Bariyer dibinde sürekli kapandığı ve oldukça zaman kaybettiği son 1500 metrelik sentetik pist koşusunda, fotoya yakın aralardan çıkarak yaptığı düzgün atakları ancak kendisine 5.lik getiren Okypeta’nın eli kulağında olduğunu özellikle belirtmek isterim. Dereceli işleriyle dikkatleri üzerine çeken safkanı kuponların olmazsa olmazlarından biri olarak görüyorum. Süratli yapısıyla bilinen formda Lady Alina ve bir türlü istenilen yarışları yapamayan Samatyalı sürpriz uğraşı verecekler. 

SIRALAMAM: 13-8-9-6-4-10

4. Koşu: 153 gün aradan sonra yine bu rakipler arasında mücadele verdiği 2000 metrelik sentetik pist koşusunda, düzlüğe kadar el oynatmadan gelen Şahinşevket, fotoya yakın istenildiği gibi artıramayınca binicisi tarafından sıkıştırılmayarak kendi halinde 8.likle ayrıldı. Sonrasında idmanlarında çok farklılaşan ve sürekli üzerine koymaya başladığını gözlemlediğim safkana giderdiği açıklarıyla ilk şansı vermekteyim. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Karayama, 1500 ve 2000 metrelik son iki sentetik pist yarışını gayet güzel derecelerle kazanmayı bildi. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiren safkanın aprantisi tarafından iyi idare edilmesi halinde birinciliklerine bir yenisini eklemesi normal sonuç olacaktır. Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu son sınavını kolay ve gösterişli kazanan Efesli’nin uzayan mesafelerde çok daha iddialı olacağına inandığımdan dolayı kuponlarda muhakkak yer verilmesi taraftarıyım. KAPALI GÖZLÜK, KULAKLIK denendiği bir önceki uzun mesafeli yarışında makineden 10 boy geç çıkmasına rağmen oldukça başarılı bir 2.likle ayrılan Cabbar Reis, sadece KULAKLIK ile iştirak ettiği son sınavında bir varlık gösteremeyerek gerilerde tamamladı. Tekrar takılan takısı ve idman pistindeki sağlıklı görünümüyle hatalardan en iyi şekilde kendisine pay çıkarmasını bekliyorum. Birbirinden başarılı son yarışları ardından uzun kenter ve turvakar işleriyle hazırlıklarını tamamlayan Şenalp, güzel formuyla sürpriz uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 6-1-8-5-3


5. Koşu: Oldukça ağır tempoda başlayan pist ve mesafedeki son startında, binicisinin yoğun uğraşları sonucunda tatminkar bir 3.lükle ayrılan My Billionaire’nin bu gün için koşuyu önlerde yüksek tempoda götürecek isimlerin fazla olmasıyla şansının artığını düşünüyorum. Aradan sonraki ilk sınavında yeşil ışık yakan Marvellous Iron, gelişen kondisyonu ve çok daha hazır gireceği koşusunda favorinin sert takipçisi konumunda. Uygun gruptaki son 1500 metrelik sentetik pist koşusunu 1.30.28’lik derecesiyle gösterişli kazanan ve sonrasında bu günkü pilotu idaresinde gerçekleştirdiği galobunda da oldukça iyi bir görünüm içerisinde olan El Conquerador, sürekli üzerine koyuyor. Lehine pist ve mesafede en küçük bir hatayı affetmeyecektir. 

SIRALAMAM: 5-3-1

6. Koşu: Gayet güzel bir mücadele örneği sergilediği ilk startında olumlu izlenimler veren ve Perşembe günkü sprintinde oldukça canlı bir görünüm içerisinde olan Flick The Switch, edindiği tecrübeyle koşuya ağırlığını koyacaktır. Üzerine fazla gidilmediği ilk sınavı ardından idmanlarında oldukça farklılaşan ve dereceli işler ortaya koyan Winged Wamon’ı birinciliğin bir diğer güçlü adayı olarak görüyorum. Sentetik piste katıldığı iki yarışından da başarılı 2.liklerle ayrılan Çatladıkapı ile hiçte yabancısı olmadığı piste geri dönen May kollanılması gereken diğer şanslı safkanlardır. 

SIRALAMAM: 3-13-2-7

7. Koşu: Kısa ara sonrası katıldığı Kv-21 sentetik pist koşusunu yakın aralarla tabela dibinde tamamlayan Lira Lira, son kez yine bir üst grupta mücadele verdiği ve 1.11.68 biten yarıştan 1.11.92’lik derecesiyle 5.likle ayrıldığı 1200 metre mesafeli sentetik pist koşusuyla yeşil ışık yaktı. Perşembe günkü 1000/1.01.8 – 400/24.8 R galobunda da oldukça beğenimi toplayan safkanın kazanacağına inandığımdan dolayı günün teki olarak öneriyorum. Bahis oynayacaklar ise; formunu sürekli geliştiren Heyamola, yeterli kondisyonuyla Depository ile My Baboş üçlüsünü değerlendirebilirler. 

SIRALAMAM: 2 // 4-3-5