YENİ
16 ARALIK ADANA TAHMİNLERİ ÖĞLE SAATLERİNDE YAYINDA OLACAK! AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
16.12 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
-
-

7 Mart 2018 Çarşamba

GanyanTime.com

7 Mart Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Bu tip mesafelerde mücadele verdiği son koşularında üstün bir performans sergileyerek sürekli adından bahsettiren Northern West, hafta sonu gerçekleştirdiği 1000/1.03 – 400/25 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak kusursuz durumunu aynı titizlikle devam ettirdiğini kanıtladı. Yarış içerisindeki ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo avantajı bulunan safkanın kantarmasını iyi tanıyan binicisiyle bir adım öne çıktığını söyleyebilirim. Olumlu tedavisi ardından gördüğü koşularıyla hızla üzerine koyan ve bu haftaki hazırlıkları oldukça parlak Naçal, en az kendisi kadar iyi durumda görünen ahırdaşı Depository ile birlikte düşünülmeli. Yarış seçilerek koşturulan ve üst üste kazandığı son koşularında buradaki çoğu rakibini de geride bırakan formda Kalkandere, lehine pist ve mesafede başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. 

SIRALAMAM: 9-5-7

2. Koşu: Uzun bir tedavi dönemi ardından üzerine fazla gidilmeden kendi halinde işlerle hazırlanan ve kalibre olarak bu grubun üzerinde olduğuna inandığım Şahnahan, nefes yönünden olumsuz yönde etkilenmediği takdirde birinciliğe uzanacaktır. Güzel bir form yakalayan ve Pazartesi sabahı yaptığı 800/53.6 – 400/26.8 R dereceli işinde de günün en iyi galoplarından birine imzasını atan Kurnazbey, bu havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe ortak olacaktır. Kocaeli pistindeki son yarışı gayet tatminkar Demirden ile bir türlü gerçek gücünü performansına yansıtmadığını düşündüğüm Nejatağa hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır. 

SIRALAMAM: 8-5-3-6

3. Koşu: Kısa ara sonrası 1400 metre sentetik piste katıldığı sınavını 1.24.57 gibi gayet başarılı bir dereceyle kazanan Oğlum Murat, sonrasında pist ve mesafede iştirak ettiği koşusunu da kolay ve gösterişli bir şekilde kazanarak ne denli iyi bir duruma ulaştığını gözler önüne serdi. 2’de 2 yaptığı piste ve kendisini bir kez daha tercihleyen binicisiyle safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Güzel bir istirahat dönemi ardından hız verdiği çalışmalarında form tutma çabası içerisinde olduğunu gözlemlediğim Beyazid, grubun uygunluğuyla koşuya ağırlığını koyacaktır. Mesafe ayırt etmeksizin başarılı koşabilen Joshua ile tam bir istikrar abidesi olan Semih Bey hatalardan en iyi şekilde istifade edeceklerdir. 

SIRALAMAM: 2-3-1-4


4. Koşu: Adana’da umduğunu bulamayan ve tekrar döndüğü İstanbul’da iştirak ettiği 1200 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, startla birlikte iyi bir tempo kuran Noisy, sonlarda dışından diri gelen Şeker Hanım’ın tüm ataklarına karşılık vererek 1.12.12’lik derecesiyle kazanmayı bildi. Muntazam idmanda olan ve çoğu aradan gelen ciddi rakipleri arasında bir adım öne çıktığını gözlemlediğim kısrağın öndeki tempoyu iyi ayarlaması halinde kazanması normal sonuç olacaktır. Safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 1

5. Koşu: Düzlüğe kadar el oynatmadan geldiği yine bu rakipler arasındaki son sınavında, fotoya yakın istenildiği gibi artıramayarak kendisine yakın aralarla 3.lükte şans bulan Karayürek ile aynı koşunun galibi formda Rodosto birincilikte eşit şanstalar. Gücü oranında başarılı koşabilen Aksakal ve sık koşmasına rağmen dişine göre rakipler yanında Amankaya en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir. 

SIRALAMAM: 8-3-4-1

6. Koşu: Son koşularına oranla bir alt grupta mücadele verecek olan Lira Lira, gayet sağlıklı idman görünümü ve kısa sprintini bu kez sonlara saklaması halinde özlediği birinciliğe kavuşabilecek yetenektedir. Kısa ara sonrası Kocaeli pistinde yarış gösterilerek açıklarını kapatan Büyük Beyaz’ın bu pist ve mesafede katıldığı 3 startından da galip ayrılan bir isim olduğu kesinlikle unutulmamalı. Kocaeli ve İzmir’deki birbirinden başarılı son koşuları ardından şansını bu kez sentetik piste deneyecek olan formda safkan White Heart Line, güzel hazırlıklarıyla kuponların olmazsa olmazlarından biridir. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan ve bu haftaki idman görünümü oldukça iyi Master Patrick’in pist ve mesafedeki en iyi dereceye sahip olduğunu özellikle belirtmek isterim. Dinçlik yarışlarını seven Kris Angel, yeterli hazırlıklarıyla göz ardı edilmemelidir. Sorunları halledilen Andiamo ve koştukça daha iyi yerlere gelmesini beklediğim Acceleration kollanılması gereken diğer şanslı isimler. 

SIRALAMAM: 4-1-6-14-9-8-7