YENİ
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM ~ BİZİ DESTEKLEMEYE, DOSTLARINIZA ÖNERMEYE VE TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN...
15.12 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
15.12 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
15.12 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

8 Mart 2018 Perşembe

GanyanTime.com

8 Mart Özgür Gökçe İZMİR Altılı Ganyan Tahminleri ve Analizleri

 

📌8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle, yorumlarıma Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihe geçmiş sözlerinden biri ile başlamak istiyorum "Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın.." 

📌8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN ve KADINA ŞİDDET SON BULSUN.. 

✔️LAS TERRENAS: İzmir'de altılı ganyanın ilk ayağında koşacak 8 kısrağın bugüne kadar elde ettiği derecelere baktığımız zaman elle tutulur tek derecenin üç koşu önceki startında 1600/1.42.17 ile 6-LAS TERRENAS'a ait olduğunu söyleyebilirim. Hemen bir sonraki koşusunda kuru pistte 1900/2.05.63'lik derecesi de bu grup için tatminkar sayılır. Son koşusunda ise 1400 metre mesafede 7.lik derecesi olan 1.32.03'ün bile aslında çok da kötü olmadığını düşünüyorum. 6-LAS TERRENAS'ın kötü koşması durumunda diğer tüm kısrakların belirli ölçüde şansı olduğunu düşünüyorum. Riski seven ve ekonomik kupon yapan yarışseverler için cazip bir banko olabilir.


✔️SUN BURN: Bugün 8-SUN BURN'ü ciddi rakip konumundaki 7-OASIS ile kıyaslamak istiyorum. Son koşu derecelere bakıldığı zaman aralarında 0.20 saliselik bir fark olduğunu görüyoruz. 7-OASIS 61 kg. ile 8-SUN BURN ise 56 kg. ile bu dereceleri gerçekleştirmiş, bugün ise OASIS 5, SUN BURN ise 1 kg. eksikle koşacak. Kilo bazında aşağı yukarı bir denge oluşmuş gibi görünse de SUN BURN son koşusunu kuru, OASIS ise sulu pistte gerçekleştirmiş, dolayısıyla SUN BURN bir adım öne çıkıyor. Ayrıca, SUN BURN'ün son 800'ünü OASIS'ten 2 saniye daha iyi koştuğunu da belirtmek isterim. Bu durumda, 8-SUN BURN teorik olarak ön plana çıkıyor. Ağır favori konumundaki bir isim ile ilgili bu kadar uzun yorum yapmamın tek nedeni, henüz yolun başındaki yarışseverlerin doğru bakış açısını yakalayabilmeleridir. At gününde olmaz, hastadır, huysuzluk yapar, startta oyalanır, jokey hata yapar yarış kaybedilir vs. ama önemli olan standart bakış açısını tutturabilmektir. Özetle, aynı şehirdeki sulu ve nemli pistteki dereceler, kuru pistte mesafe uzadıkça daha iyi çıkar..

✔️RIVERS SON: Hayatının ilk ve tek koşusunda favori olarak çıktığı koşudan 2.likle ayrılmıştı ki o gün kendisini çok kolay bir şekilde geride bırakan isim STAR FORCE isimli taydı. STAR FORCE'un bir sonraki koşusunda İzmir pistinin tozunu yutmuş isimlerden sürdirek favori konumundaki ZAFER MEYDANI'nı da geride bıraktığının altını çizmek lazım. Dolayısıyla 12-RIVERS SON için ilk elin günahı olmaz diyelim ve gerçek gücünü bugün sahaya yansıtmasını bekleyelim. Yalnız bu ayakta şöyle bir sıkıntı var, 14-VICTORY WAY ve 2-ALPDAĞI isimli safkanlar ilk defa start alacak olup idman pistindeki işlerini sahaya yansıtmaları durumunda RIVERS SON'a ikinci bir STAR FORCE vakası yaşatabilirler. 12-RIVERS SON ekonomik kuponlar için alternatif bankomdur ancak geniş kuponlarda bu ayağa ilaveler yapılması gerektiğini düşünüyorum zira bu ayağa fazla at yazabilmek için ilk ayaktan elemeler yapıp 4. ve 5. ayaktaki 1 numaraları da şablondan çıkarmak durumunda kaldım. 

📌ALTILI GANYAN 

1.Ayak: 6 // 8-4-7
2.Ayak: 6-8-5-7-1-3-2-10-9
3.Ayak: 8-SUN BURN
4.Ayak: 3-4-5-2-6
5.Ayak: 3-2
6.Ayak: 12 // 2-14-4-6-7-5

Kupon Bedeli: 5.40 TL // 151.20 TL

Bol şanslar
Saygılarımla
Özgür Gökçe