YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

15 Nisan 2018 Pazar

GanyanTime.com

15 Nisan Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Koşunun tüm yükünü çektiği 4 gün önceki 1000 metrelik sentetik pist sınavında, sonlarda dışından diri gelen Fatih Ağa’ya karşılık veremeyen Karasultan, gayet başarılı bir 2.likle ayrıldı. Bomboş kilosu ve edindiği tecrübeyle biraz daha sabırlı olması halinde zaferle ayrılabilir. Cumartesi sabahı iç piste kendi halinde yaptığı sprintinde oldukça sıhhatli görünen Amasyalı ve aşama içerisindeki Karadağlı favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir. 

SIRALAMAM: 7-1-3

2. Koşu: Startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kurduğu pist ve mesafedeki son koşusunda, düzlükten sonra içindeki Altepe ile fotaya kadar nefes kesen bir mücadeleye girişen Herakles, 1.19.57’lik derecesiyle oldukça başarılı bir zaferle ayrıldı. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla muhafaza eden safkanı ufak ve misli kuponlara tek yazabilirsiniz. Erkenden getirildiği İstanbul’da yaptığı 600/40 – 400/26.5 R sprintinde göz dolduran Tuğalp, yabancısı olmadığı piste favorinin ilk etaptaki takipçisi olacaktır. Gününde olduğu zaman farklı koşabilen Beyza Sultan ile güzel bir istirahat döneminden geçen Turhal gözden uzak tutulmaması gereken diğer isimlerdir. 

SIRALAMAM: 2-1-3-6

3. Koşu: Hazırlıklarını tamamladığı Bursa’da sergilediği derecelerle yeşil ışık yakan Kainatım ve Kocaeli pistindeki ilk kum koşusundan tatminkar bir 4.lük çıkaran Hanım Hanım rakiplerine nazaran ön plana çıkmaktalar. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir. 

SIRALAMAM: 7-6

4. Koşu: Koşunun her metresinde rakiplerine hakim olduğu ilk 1200 metrelik çim yarışını 1.13.00’lık derecesiyle kolay kazanan Proxy, güzel bir istirahat dönemi ardından tekrar hız verdiği çalışmalarında gayet sıhhatli görünüyor. Yeterli gördüğüm kondisyonu ve grubun uygunluğuyla kazanacağına inandığım safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum. 

SIRALAMAM: 1 // 4-6-2-3

5. Koşu: Tecrübeli rakipler arasındaki ilk 1400 metrelik sentetik pist koşusundan başarılı bir 3.lük çıkaran Buglem, sonrasında mücadele verdiği 2000 metre mesafeli sentetik pist yarışında mesafenin kendisine uzun gelmesinden dolayı istenildiği gibi artıramayarak bir kez daha 3.lükle ayrıldı. Sürekli üzerine koymaya başlayan kısrağı kendisini ısrarla tercihleyen binicisiyle favorim olarak öneriyorum. Bursa ve Kocaeli pistinde mücadele verdiği son yarışları bu grup için yeterli Neşetim ile formunda gözle görülür gelişmeler bulunan Erginsoy üst sıraları zorlayabilecek diğer şanslı safkanlardır. Kocaeli pistinden eli boş dönen Tokuş Hanım, tekrar döndüğü İstanbul’da gerçekleştirdiği 1200/1.25 – 1000/1.09.5 – 400/28 R galobunu istekli bir şekilde tamamlayarak beğenimi topladı. Hatalardan en iyi şekilde yararlanacak kısrakların başında geliyor. Yeni yeni kendini bulmaya başlayan Hamhama, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. 

SIRALAMAM: 10-3-7-15-8

6. Koşu: Koşunun önde muhtemelen yüksek tempoda gidecek olması şansını oldukça artıran Dayım Benim’i kendisini özenle hazırlayan binicisiyle favorim olarak öneriyorum. Kış sezonunu İstanbul’da muntazam idmanlarına katılarak geçiren ve hız verdiği çalışmaları oldukça etkileyici Copperfield, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında yine çok şanslı. Tam bir istikrar abidesi olan Kreacher ile yarış seçilerek koşturulan formda Ulan Bator gözden uzak tutulmaması gereken diğer safkanlar. Dinçlik yarışlarını seven Sinclar, öndeki kapışmalardan istifade edebilir. Bu pist ve mesafede katıldığı 5 startından 3’ün de zaferle ayrılan Cheri Cheri Lady, geniş kuponlara eklenerek bu ayak rahat da izlenebilir. 

SIRALAMAM: 1-4-2-5-3-6

7. Koşu: 4 gün önce iştirak ettiği 2000 metrelik sentetik pist koşusunda, startla birlikte iyi bir tempo kuran Signora, rakiplerinin arka grupta birbirlerini beklemesini oldukça iyi bir şekilde değerlendirerek 2.21.20’lik derecesiyle kazanmayı bildi. Bu gün için bir kez daha önde temposunu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını yükselten safkana kuponlarda öncelikli şans verilmeli. Bursa’daki uzun galobuyla ne denli sıkı hazırlandığını belli eden Seluşka, sevdiği pist ve mesafede en az favori kadar iddialı konumda. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Saraycariyesi, uygun kilosunun verdiği avantajı lehine çevirmeye çalışacaktır. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Rabat Güzeli, yabancısı olmadığı sentetik piste her an devreye girebilecek düzeydedir. 

SIRALAMAM: 4-2-7-5

8. Koşu: Birbirinden başarılı Adana’daki kum yarışlarıyla dikkat uyandıran Sharpa ile eksiksiz bir hazırlıktan geçen sınıf safkan Corcovado ilk etapta düşünülmesi gereken şanslı isimlerdir. Başarılı bir İzmir sezonu ardından erkenden getirildiği İstanbul’da hafta sonu yaptığı 1200/1.14.5 – 1000/1.01.5 – 400/24 R güzel dereceli galobunda kusursuz bir görünüm içerisinde olan El Nino, ilk kez çıkacağı çim pisti yadırgamadığı takdirde kaldığı yerden devam edecektir. Sentetik piste gördüğü koşularıyla açıklarını hızla kapatan Beyazıd, bilinen üstün çim performansıyla söz sahibi olacaktır. Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan Montana ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı. 

SIRALAMAM: 10-3-4-1-8

9. Koşu: Bu günkü binicisi idaresinde Cuma sabahı yaptığı 800/53 – 400/27 HR galobunda günün en iyi işlerinden birini sergileyerek oldukça beğenimi toplayan Şanşimşek, bu havasını performansına yansıtması halinde gruba üstünlük sağlayacaktır. Start provasında makineden çok iyi bir şekilde çıkarak yaptığı 400/24.1 R dereceli sprintinde rakiplerinin bir hayli önünde fotoya usta atlar gibi uzanarak dikkat uyandıran Ergene Rüzgarı, iç start çekme avantajı ve üstün süratiyle bir solukta bitirebilecek yetenektedir. Bu haftaki hazırlıklarında farklılaştığını gözlemlediğim Melihefe ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınmalı. 

SIRALAMAM: 5-1-4