YENİ
AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
20.08 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.08 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
19.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

19 Mayıs 2018 Cumartesi

Bilal Eren

20 Mayıs Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: Yarışa adapte olamadığı ilk 1000 metrelik sentetik pist koşusunda oldukça zaman kaybeden Ardanuçlu, ancak düzlükten sonra toparlanıp tazelediği atakları kendisine 1.07.82’lik derecesiyle başarılı bir 3.lük getirdi. Gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle birinciliğin en güçlü adayıdır. Bu kez KULAKLIK takan Karagül Beyi, kabiliyetli bir tay olan Çakıryusuf ile gördüğü koşusu ardından çok farklılaşan Afacan favorinin sert takipçileridir.

SIRALAMAM: 9-6-3-1

2. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve mükemmel durumunu muntazam idmanları ile muhafaza eden My Billionaire, yarış yaşamı boyunca bu pist ve mesafede mücadele verdiği 7 startından 5’in de zaferle ayrılmış bir isim. Kantarmasını çok iyi okuyan jokeyiyle kazanacağına inandığım safkanı sizlere tek olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

3. Koşu: Hafif faullere maruz kaldığı ilk ağır çim yarışından başarılı bir 2.lik çıkaran Şenalphan ile son kez Ardanuçlu ile birlikte yaptığı 800/53 – 400/26.2 R dereceli galobundaki kolaylığıyla beğenimi kazanan Şepşeker ikilisine eşit şans vermekteyim. Sürekli aşama içerisinde olduğu gözlerden kaçmayan İlteber, kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Gücü oranında başarılı koşan Büyükaşk ile idman görünümü kusursuz Feyat Baba hata kollayacaklar.

SIRALAMAM: 5-9-3-8-2

4. Koşu: Olumlu tedavisi ardından yarışlar gösterilerek açıklarını kapatan Alemin Kralı, yeni yeni kendini bulmaya başladı. Sert gruptaki son sınavında binicisi tarafından fazla sıkıştırılmayan Herakles, güzel çalışmalarıyla adından bahsettirecektir. Mesafe ayırt etmeyen formda Mavra, inatçı karakteriyle kuponlardaki yerini almalı. Bursa’dan kazanarak moralli dönen Bütünay, devam ettirdiği durumuyla kaldığı yerden devam etmeye çalışacak. İdmanlarından çok farklı koşabilen Aslanparçası, mesafesinde gözden uzak tutulmamalı. Gününde olduğu zaman farklı koşan Oğlumbaran, Bursa’dan iyi gelen Veliahtım ile sağlıklı idman görünümüyle Zirve Tay zorlu günün ilk ayağında sırası ile değerlendirmeye alınmalı.

SIRALAMAM: 5-3-6-2-1-8-4-7

5. Koşu: Startla birlikte ön tarafta kaçan Mortodela’yı yakın takibe aldığı son 2100 metrelik çim koşusunda, düzlükte sıklaştırdığı ataklarıyla liderliği alan Let Me Pass, bu kez dışından diri gelen Rock Of Sea ile birlikte fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadeleden başarılı bir 2.lik çıkarmıştı. Devam ettirdiği güzel durumu ve çok daha başarılı olduğu sentetik piste favori olmayı hak ediyor. Sorunlarından dolayı aralıklarla koşan Best Spot, bir üst gruptaki son yarışını tekrarlaması halinde koşuya ağırlığını koyacaktır. Bir türlü kendinden beklenilen yarışları performansına yansıtamayan Çeko Dayı, öndeki kapışmalardan istifade edebilir. Bu günkü binicisi idaresinde yaptığı 600/36.6 – 400/23.5 R sprintinde çok farklılaştığı gözlerden kaçmayan Scifo, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. İyi durumdaki Bungalow, daha önce geride bıraktığı rakipler yanında fazlaca ihmale gelmez.SIRALAMAM: 5-3-4-1-2

6. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı son 1600 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra aralardan çıkarak yaptığı düzgün ataklarıyla Hep Beraber ile arasındaki farkı eriterek rakibinin 1.5 boy gerisinde 1.36.50’lik derecesiyle güzel bir 2.likle ayrılan Ganando Solo’nun bir önceki 1400 metre mesafeli çim sınavı da oldukça enfes. Mesafe uzadıkça çok daha farklı koşabilecek bir izlenim veren safkanı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Yarış içerisinde bir türlü kendisine düzgün sprint yapabilecek kulvar bulamayarak oldukça zaman kaybettiği son sınavını gücüne ölçü almadığım Beyazıd’ın bu haftaki hazırlıkları oldukça iyi. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 5-6

7. Koşu: Bu tip mesafelerde pist ayırt etmeksizin mücadele son 4 koşusundan da zaferle ayrılan ve iyi durumunu aynı titizlikle devam ettiren sınıf kısrak Funny Familliar’i adeta bütünleştiği pilotuyla kaldığı yerden devam etmesini bekliyorum. Kısrağı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 1

8. Koşu: Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan ve özellikle içeriye doğru yatma huyu halledildiği takdirde çok daha ciddi rakiplerle baş edebilecek yetenekte olduğuna inandığım Çelikman’a başta şans veriyorum. DİLBAĞI denendiği son 1000 metrelik çim koşusunu 1.05.40’lık derecesiyle gösterişli kazanan Memduhağa ile sentetik pisteki iki startından da zaferle ayrılan Şanşimşek koşunun gidişatını değiştirebilecek diğer şanslı taylar. Sürekli formunu geliştirmeye başlayan Sakalaydın, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde yararlanacaktır. Bursa’dan iyi durumda getirilen Gustav, yükselişteki Melihefe, İzmir’deki iki kum koşusunu da kazanmayı bilen Demir Turbo ile çime yatkın orijiniyle Sübye çetin geçmeye aday bu koşuda gözden uzak tutulmamalı.

SIRALAMAM: 2-6-1-7-4-5-3-8

9. Koşu: Ön tarafta kolay tempoda kaçan Signora’ya olduğundan fazla avans vermesi ve hala düzlüğe gelindiğinde teşvike başlamamasından dolayı belki de kazanabileceği son sentetik pist koşusundan sonlarda yaptığı kuvvetli atakları ancak kendisine 2.lik getiren Efesli, güzel bir istirahat döneminden geçti. Tekrar hız verdiği çalışmalarında sıhhatli gördüğüm safkana başta şans vermekteyim. İştirak ettiği son 200 metrelik çim koşusunda, son viraja kadar oldukça kolay bir tempoda gelen Acartürk, bu metrelerden sonra binicisinin kontrolünde rahat bir şekilde liderliği alarak farkı açıp gösterişli bir zaferle ayrılmayı bildi. Dereceli galoplarla hazırlanan safkanı birinciliğin bir diğer güçlü adayı olarak görüyorum. Uzun mesafeye çıktıktan sonra oldukça başarılı koşmaya başlayan İzyaz, uyumlu binicisi ve uygun sıkletiyle bu ikilinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 1-3-2


20.08 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
19.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
20.08 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN