YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
25.09 D.BAKIR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

6 Temmuz 2018 Cuma

Bilal Eren

06 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Son virajı en geri döndüğü pist ve mesafedeki son sınavında, düzlükten sonra orta kulvardan yaptığı güçlü ataklarıyla oldukça başarılı bir 4.lüğe imza atan Camgöz, sonrasında bir süre dinlendirilse de tekrar hız verdiği hazırlıklarında beğenimi topluyor. Ankara kumundaki ilk koşusunda başarılı bir 2.lik çıkaran ve en az kendisi kadar iyi durumdaki ahırdaşı Bican ile birlikte mücadele veren Günyeli, ilk startında olduğu gibi erken yürümediği takdirde favori kadar şanslı olacaktır.

SIRALAMAM: 4-6

2. Koşu: Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden biri olan Birkasım, hiçte yabancısı olmadığı İstanbul pistinde başarılarına bir yenisini ekleme uğraşı verecektir. Ciddi rakipler arasındaki son koşusunu kendisine galop niyetine gelecek olan Thor ile koşunun yüksek tempoda gidecek olması şansını yükselten Montego ihmale gelmezler. Pist ve mesafedeki en iyi dereceye sahip Sahipbey, kuponlardaki yerini almalı. Eski gücüne ulaşmış görünen Oğlum Eğe, rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 4-5-6-3-2

3. Koşu: Yine bu rakipler arasındaki son 1900 metrelik çim koşusunda, düzlüğe kadar el oynatmadan gelen Night Laterna, bu metrelerden sonra binicisinin kontrolünde liderliği aldığı gibi farkı açarak 1.55.35’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrıldı. Tamamladığı hazırlıklarındaki kusursuz görünümüyle çok daha iyi duruma ulaştığını gözlemlediğim safkanı ufak bütçeli kuponlara risk edebilirsiniz. Yanına at yazmak isteyenler ise; Bursa’dan iddialı gelen Oğlum Eli ile İstanbul pistini seven Mc Gregor ikilisini değerlendirmeli.

SIRALAMAM: 3-2-5

4. Koşu: Kendisinden tecrübeli rakipler arasındaki ilk 1100 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla içindeki Aldis’i yakalayarak geçecekmiş gibi bir hava veren Marvel, fotoya yakın içinden tekrar ataklarını tazeleyen rakibini bir türlü atlayamayarak parlak bir 2.lik çıkardı. Gelişen kondisyonu ve daha hazır gireceği koşusunda kazanması normal sonuç olacaktır.

SIRALAMAM: 2

5. Koşu: Sürekli birbirlerine geride bırakabilen safkanların arasında bir de önemli kilo farklarının bulunması yarışı iki kat daha karmaşık hale getiriyor. Gördüğü koşuları ardından bu aralar oldukça farklılaşan Blane Girl, Perşembe günkü düzlük sprintinde sıhhatli görünen Rekor, sık koşmasına rağmen form durumu oldukça etkileyici Yiğiter ile bu haftaki hazırlıklarında yeşil ışık yakan Gölalan ilk etapta düşünülmeli. Çeko Dayı, Adieu ve Champ Lion zorlu geçecek günün ilk ayağında fazlaca ihmale gelmezler.

SIRALAMAM: 8-2-4-3-5-10-11

6. Koşu: İlk çim koşusunda Ballıkız gibi güçlü bir rakibe geçilen ve sonrasında bir süre istirahat ettirilen Gündoğarken’i tekrar ciddiyet kazandırdığı hazırlıklarında yeterli görüyorum. Nefes yönünden olumsuz etkilenmediği takdirde kazanmaya çok yakın. Eksik koşması halinde karışacak olan ayakta; Ankara’dan iddialı gelen Gökbirce, yarış görerek açıklarını gideren Canımbilsev, gücü oranında başarılı koşan Büyükaşk, orijin olarak çime yatkın Günbike ile Bursa’daki ilk yarışı olumlu Roza Ateşi devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 6-4-3-2-5-9

7. Koşu: Binicisinin atına olduğundan fazla güvenip gereksiz yere geride beklediği son 1400 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, fotoya yakın yaptığı çok güçlü ataklarıyla Cheri Cheri Layd ile arasındaki farkı her metrede kapatmasına rağmen bir burun farkıyla 2.likle ayrılan Uludaz, iyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiriyor. Koşuyu önlerde yüksek tempoda götürecek rakiplerinin fazla olması şansını bir kez daha artıran safkanı mesafesinde kazanacağına inanıyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 4

8. Koşu: Uzun mesafeli sentetik pist koşuları oldukça etkileyici Engel Yok ile koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan Tolerans korudukları iyi durumlarıyla birincilikte eşit şanstalar. Ankara’da mücadele verdiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılmayı başaran Kaiser Soze, ilk kez çıkacağı pisti yadırgamadığı takdirde üst sıralardaki yerini zorlayabilir.

SIRALAMAM: 2-5-1

9. Koşu: Pist ayırt etmeksizin katıldığı son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılan Arısan ile Perşembe günü kendi halinde yaptığı düzlük sprintinde oldukça sağlıklı gördüğüm Karkamış arasındaki mücadeleye, güzel bir form sıçraması yakalayan Balık Kaan’da katılacaktır. Problemlerinden dolayı turvakar galoplarla hazırlanan Şahnahan, nefesten etkilenmediği takdirde üst sıraları zorlayabilecek kabiliyette sahip olduğu unutulmamalı. Sentetik piste şimdiye kadar katıldığı iki yarışı da parlak Sonemir, uygun kilosunun verdiği avantajı en iyi şekilde lehine çevirebilir. Bredelal ile Asteriks sürpriz uğraşı verecekler.

SIRALAMAM: 6-2-1-3-7-5-4

10. Koşu: Büyük bir hayal kırıklığı yarattığı ilk yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım Elzemim ile rakiplerine nazaran çok daha iyi bir duruma sahip bulunan Ardanuçlu ikilisine eşit şans vermekteyim. En az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 6-1