YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
25.09 D.BAKIR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

6 Temmuz 2018 Cuma

Bilal Eren

07 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Büyük bir hayal kırıklığı yarattığı son koşusuna bir anlam veremediğim Drive Faster, güzel hazırlıkları ve mesafesinde bu kez kendisini affettirebilir. Tempolu koşuları seven Ankarala ile tırnağının ucuna getirilen Küçük Matra favorinin sert takipçileri olacaktır.

SIRALAMAM: 3-2-1

2. Koşu: Geçtiğimiz hafta Adana'da katıldığı çim yarışından tatminkar bir 4.lük çıkaran Dream Of Mine, kumdaki son sınavında bir varlık gösteremeyen Akıllıol, yeni yeni kendini bulma çabası içerisindeki Ak Saçlı, formunda kıpırdamalar mevcut Turbors ile Kocaeli'den eli boş dönen Şanslı Kafkas zorlu koşuda öncelikli düşünülmeli. Koştukça farklılaşmaya başlayan Güzel Çocuk, DİLBAĞI deneneceği yarışında çok daha iddialı bir sonuç ortaya koyabilir. Gördüğü koşusu ardından idmanlarında sergilediği derecelerle yeşil ışık yakan Atlas Çiçeği, bu sınavı dahil takibe alınmalı.

SIRALAMAM: 3-2-1-5-4-8-6

3. Koşu: İştirak ettiği son 1400 metrelik kum koşusunda, son 300'e kadar el oynatmadan gelen Zağnos, binicisinin hafif teşvikleriyle altığı liderliği koruyarak üst üste 3 kez fotoya önde geçmeyi başardı. Devam ettirdiği mükemmel durumu ve kantarmasını iyi okuyan jokeyiyle kaldığı yerden devam edebilir. Bir türlü istenilen yarışları ortaya koyamayan Gençalp'ten bomboş kilosuyla ters bir koşu gelebilir.

SIRALAMAM: 2-5

4. Koşu: Mücadele verdiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılan Meleksima, güzel bir form sıçraması yakalayan Hüma Sultan, iyi duruma ulaşan Ayçanaz, ard arda kazanmayı bilen Prenses Aslı ile ağır kilosuna rağmen dengi grupta Beyza Sultan ilk etapta düşünülmeli. Ezinegelini, Açık Kırmızı ve Seherinsesi zorlu koşuda kuponlara eklenerek bu ayak kapatılabilir de.

SIRALAMAM: 4-6-5-2-1-3-7-8

5. Koşu: Adana'daki son 1200 metrelik kum koşusunda, ön tarafta rahat tempoda kaçan Demirturbo'ya çok geç pres yaptığından dolayı sonlardaki tüm çabaları ancak kendisine 1.22.75'lik derecesiyle 2.lik getiren Dede Seydo, bu sezon adından sıkça bahsettireceğe benziyor. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla devam ettiren tayın değişen binicisiyle çok daha iddialı olmasını bekliyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 4

6. Koşu: Start aldığı son 1300 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra ataklarını sıklaştıran ve bu metrelerden sonra dışından gelen Kapıdağ ile fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucunda çok az farkla 2.likle ayrılan Onatkan, koştukça üzerine koymaya başladı. 800/54.3 - 400/27 R dereceli galobunda da dikkat uyandıran taya başta şans vermekteyim. Çok daha formda rakipler arasında katıldığı son üç yarışında da olumlu izlenimler bırakan Tamerşah, sık koşmaktan olumsuz yönde etkilenmediği takdirde birinciliğe uzanabilecek bir diğer taydır. Koştukça farklılaşmaya başlayan Er Meydanı ile ekibinin büyük beklentiler içerisinde olduğu Harras kollanılması gereken diğer isimler.

SIRALAMAM: 4-5-2-3

7. Koşu: Problemleri giderilen ve start aldığı son koşularında üstün bir performans ortaya koyan Semend, eksiksiz hazırlıkları ve hiçte yabancısı olmadığı piste favori olmayı hak ediyor. Erkenden götürüldüğü Ankara'da yaptığı galobunda dikkat uyandıran Yılmabaşar, mesafesinde klasını konuşturabilir. Güzel formunu devam ettiren Denizim, kuponların olmazsa olmazlarından biri. Muntazam bir hazırlıktan geçtiği gözlerden kaçmayan Aşemez, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle yine çok şanslı. Yükselişini sürdüren Enderefe ile kantarmasını iyi okuyan jokeyini bulan Firikya hata kollayacaklar.

SIRALAMAM: 7-9-4-2-5-6

8. Koşu: Çok erken yürüdüğü son 2200 metrelik kum koşusunda, düzlükten sonra dışından gelen Sky Wolf'a liderliği kaptırmasına rağmen fotoya yakın tekrar ataklarını tazeleyerek başarılı bir 2.lik çıkaran High Pressure'nin bomboş kilosuyla iddialı olmasını bekliyorum. Yarış seçilerek koşturulan formda Nobel Princess ile başarılı bir sezon geçiren Özdemir ihmale gelmezler. Zaman zaman beklentilerin çok üzerinde koşabilen Apiko Dora, makinede fazla oyalanmadığı takdirde günün tatlı sürprizine imza atabilir.

SIRALAMAM: 8-4-6-3

9. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı İstanbul'daki son 2400 metrelik çim koşusunda, ciddi rakipleri Finesse ile Hasafet ikilisinin önde birbirleriyle erken kapışmasını çok iyi değerlendiren Khan Of Ghost, son metrelere yakın aradan çıkarak yaptığı güçlü ataklarıyla 2.26.58 gibi mükemmel bir dereceyle kazanmayı bildi. Mesafe ayırt etmeksizin katıldığı son koşularında mükemmel sonuçlarla ayrılan Runner Bull, bu kez DİLBAĞI ile mücadele verecek. Ufak bütçeli kuponlar için bu iki safkanı yeterli görüyorum. Sevdiği piste dönen Hasafet ile kumdaki son yarışını zorlanmadan kazanan Serhuncan sonrak ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 3-4-2-5

10. Koşu: Çimde katıldığı iki yarışında da oldukça başarılı sonuçlarla ayrılan Zekioğlum, tam dişine göre rakipler arasında başta şans verdiğim taydır. Formunu geliştirmeye başlayan Çapkın Emir, orijin olarak çime çok daha yatkın Küçük Toşur ile sürekli aşama kaydeden Timurağası favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 6-2-12-4