YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

7 Temmuz 2018 Cumartesi

Bilal Eren

08 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

3. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Uzun süreden beridir muntazam idmanda olan start provasını en önde kolay bir şekilde tamamlayan Çağrı’nın son kez yaptığı 600/35.7 – 400/23.2 R sprintindeki genel görünümü de mükemmeldi. Seri tayın iyi bir start çıkışıyla bitirmesini bekliyor ve ufak bütçeli kuponlara tek olarak öneriyorum. Ahırdaşı Kasalina ile birlikte iç piste gerçekleştirdiği 600/35.8 – 400/23.7 R sprintini el oynatmadan tamamlayan Raod Warrior ve grubun hazır isimlerinden Ashera favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 2-4-6

4. Koşu: Şimdiye kadar iştirak ettiği 5 startında da kendisine ilk ikide şans bulan formda Estigeçti, en az kendisi kadar iyi durumdaki ekürisi Berengül ile birlikte değerlendirilmeli. Pist ve mesafedeki son sınavı oldukça parlak Miramira, DİLBAĞI takılacağı koşusunda çok daha iddialı bir sonuçla ayrılabilecek yetenekte. Ankara’dan moralli getirilen Ateşbibi ile orijin olarak çime çok daha yatkın Ananiya ihmale gelmezler. Bu kez pisti çok daha iyi tanıyacak olan Çekirge’ye muhakkak bir çarpı atılması taraftarıyım. Gününde olduğu zaman çok farklı koşabilen Meridya, üst sıralardaki yerini zorlayacaktır.

SIRALAMAM: 7-10-2-1-5-9

5. Koşu: Kısa ara sonrası Kocaeli pistinde katıldığı son sınavında bir varlık gösteremeyen Ferforje, tekrar döndüğü İstanbul’da yaptığı çalışmalarında kusursuz bir görünüm içerisinde. Pist ve mesafedeki en iyi dereceyi elinde bulunduran safkanın tam dişine göre rakipler arasında ön plana çıktığını söyleyebilirim. Dengi rakipler arasında koşan Kudo ile kazandığı yarışı ardından daha iyi duruma getirilen Mamafih gözden uzak tutulmamalı. Uzun aradan sonra iki yarış gösterilerek kondisyon açığını gideren Big Champ, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır. Bu aralar idmanlarında çok farklılaştığını altını çizerek belirtmek istediğim Winners Pride’nin en küçük bir hatayı affetmemesini bekliyorum. 

SIRALAMAM: 5-4-7-2-1

6. Koşu: Problemlerinden dolayı aralıklarla ve yarış seçilerek koşturulan kalite safkan Good Curry, mesafe ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularını üst üste kazanmayı bildi. Yarış yaşamı boyunca sentetik piste katıldığı 3 startı da birbirinden etkileyici safkanın bir kez daha zaferle ayrılmasını bekliyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 3

7. Koşu: Son koşularına nazaran daha uygun rakipler arasında koşan Indian Dady, gayet sıhhatli idman görünümü ve müsait sıkletiyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sentetik pist performansı oldukça etkileyici Çıksalın, başarılı binicisi idaresinde favoriye sert rakip olacaktır. Koştukça üzerine koşmaya başlayan Lost Amigos ile Ankara’dan iddialı getirilen Eco Lion hatalardan kendilerine pay çıkarabilecek diğer şanslı isimlerdir.

SIRALAMAM: 6-2-4-1

8. Koşu: Şansını denediği son iki çim koşusunda da bir varlık gösteremeyerek tekrardan başarılı olduğu piste dönen Bejanova, muhafaza ettiği iyi durumuyla favorimdir. Güzel bir form sıçraması gösteren Gergin ile etkisiz son yarışına bir anlam veremediğim Son Oğul her an devreye girebilirler. Makineden düzgün çıktığı son 1400 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, yarışın her metresinde rakiplerine hakimiyetini hissettirerek 1.36.01’lik derecesiyle kolay bir zaferle ayrılan Bayçınar, ağırlaşan kilosuna rağmen yine çok şanslı. Güzel bir istirahat dönemi ardından hız verdiği çalışmalarında yeşil ışık yakan Birhatkaya, bu sınavı dahil yakın takibe alınması gereken isimlerin başında geliyor.

SIRALAMAM: 5-3-4-1-8