YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
25.09 D.BAKIR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

11 Temmuz 2018 Çarşamba

Bilal Eren

12 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Erken yürüdüğü Ankara'daki ilk sınavında sonlarda diri gelen Ananiya'ya geçilen Desen, sonrasında Adana'da mücadele verdiği çim koşusunda da hücumda geç kaldığından dolayı yine 2.likle ayrılmıştı. İyi durumunu muntazam idmanlarıyla muhafaza eden formda tayın ilave edilen KAPALI GÖZLÜK'le çok daha iddialı olmasını beklediğimden dolayı ufak bütçeli kuponlara risk edilmesi taraftarıyım. İştirak ettiği üç çim yarışından da kendisine tabela içerisinde şans bulan Zekioğlum, orijin olarak kuma çok daha yatkın bir tay. Favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 7-5

2. Koşu: Gördüğü koşuları ardından hızla istenilen seviyeye ulaşan ve son 1300 metre mesafeli çim koşusunu 1.25.95'lik derecesiyle kolay ve gösterişli kazanan Gürhanşan, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da adından bahsettirecektir. Güzel bir form sıçraması gösteren Asil Rüzgar ile İstanbul'dan iddialı giden Özzafer favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 4-3-6

3. Koşu: Kendisinden daha tecrübeli rakipler arasındaki ilk 1200 metrelik çim koşusunda, son metrelere kadar gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek başarılı bir 2.lik çıkaran Reactive'nin gelişen kondisyonu ve takı değişikliğine gittiği sınavında birinciliği zorlamasını bekliyorum. Her yarışını bir öncekinden başarılı koşmaya başlayan Peramus, kendisini bir kez daha tercihleyen etkili jokeyiyle favorinin adeta gölgesi olacaktır. Birbirinden başarılı koşuları ardından hazırlıklarında da mükemmel görünen Pasaklı Kontes, rakiplerinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 5-4-3

4. Koşu: Kumda katıldığı iki startında da kendisine 3.lükte şans bulan Mahzunkral, oldukça vasat rakipler yanında bir adım öne çıkmakta. Sık koşmasına rağmen bu grupla baş edebilecek yetenekteki Onatkan, öndeki kapışmalardan kendisine pay çıkaracaktır. Yeni yeni kendini bulmaya başlayan ve tamamladığı hazırlıklarında da yeşil ışık yakan Doğanşah, en küçük bir hatayı affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 3-4-1

5. Koşu: İstanbul'da umduğunu bulamayan ve bu kez şansını oldukça başarılı koşabildiği Ankara pistinde deneyecek olan Mirzalağa, başarısız son koşularını unutturmaya çalışacaktır. Oldukça güzel bir form yakalayan ve önemli bir kilo avantajına sahip Onurşah, birinciliği zorlayabilecek bir diğer safkandır. Tekrardan istenilen seviyeye ulaşmaya başlayan Turbocu, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalı. Koşunun yüksek tempoda gidecek olması lehine İdealist, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde koşuya ağırlığını koyabilir. Formunu sürekli geliştiren Benazir Kız, zaman zaman ters koşabilen Çuvaldız ile istim üzerindeki Küçükcemre kollanılması gereken diğer isimlerdir.

SIRALAMAM: 3-7-1-2-5-6-10

6. Koşu: Olumlu tedavisi ardından İstanbul'da katıldığı iki koşusunda da beklentilerin çok altında koşan kalite kısrak Tarsus Beyazı, tekrar döndüğü Ankara'daki hazırlıklarında toparlanmaya başladığını ortaya koyduğu derecelerle belli ediyor. Gelişen kondisyonuyla bu gün için klasını konuşturmasını bekliyorum. İstanbul'daki son Gr-2 1600 metrelik çim yarışını Miss Helin ve Cheri Cheri Lady ikilisinin hemen gerisinde tamamlayan Kainat, eli kulağına getirildiğinin de sinyallerini verdi. İyi durumunu devam ettiren Gipsy Danger ile yükselişini sürdüren I Saw The Sun kollanılması gereken diğer şanslı kısraklardır.

SIRALAMAM: 8-4-2-3

7. Koşu: Diğer koşularının aksine bu kez beklemeyi tercihlediği İstanbul'daki son 1300 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra sıklaştırdığı ataklarıyla liderliği alan ve bir kez daha yanına hiç bir rakibini yaklaştırmayan Flick The Switch, koruduğu formuyla yine çok şanslı durumda. Bu tip mesafelerde katıldığı son koşularında üst üste kazanmayı bilen Nestor, önde kuracağı sert temposuyla yine çıktığı gibi bitirmeye çalışacaktır. Koştukça gerçek gücünü performansına yansıtmaya başlayan ve bu sezon adından sıkça bahsettirmesini beklediğim Londra, kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Akon, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 2-1-4-3

8. Koşu: Yarışı gereksiz yere çok gerilerdiği takip ettiği İstanbul'daki son 1200 metrelik çim koşusunda, son metrelere yakın bariyer dibinden yaptığı güçlü ataklarıyla tabela dibinde şans bulan Derin Mavi, mesafe uzadıkça çok daha farklı koşabileceğinin izlenimlerini verdi. Beklentilerin çok altında koştuğu son sentetik pist yarışını kesinlikle gücüne ölçü almadığım Azant, hiçte yabancısı olmadığı piste adından bahsettirecektir. Yarış içerisinde idaresi oldukça zor bir isim olan Çakıryusuf, eksiksiz hazırlıklarla gireceği sınavında en küçük bir hatayı affetmeyecektir. Form durumu oldukça parlak Çaltepe, en az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ahırdaşı Taykut ile birlikte değerlendirmeye alınmalı. Kabiliyetli bir tay olan Egeberk, hatalardan kendisine pay çıkarabilir.

SIRALAMAM: 4-1-2-3-5

9. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı İstanbul'daki son 1900 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra binicisinin teşviklerine her metrede istenildiği gibi karşılık vererek yaptığı güçlü ataklarıyla tam fotoda Yiğiter'i yakalayan Tesla, rakibiyle birinciliği paylaşmıştı. Döndüğü Ankara'da güzel bir hazırlık döneminden geçen ve koşuyu önlerde tempolu gidecek isimlerin fazlalığı şansını bir kez daha artıran safkanın zaferle ayrılmasını bekliyor ve sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 2 // Hepsi