YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
25.09 D.BAKIR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 KOCAELİ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
25.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

13 Temmuz 2018 Cuma

Bilal Eren

13 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Ankara’daki hayatının ilk 1000 metrelik çim koşusunda fotoya yakın iyi bindirerek kendisine tabela içerisinde şans bulan Lokum Oğlu, sonrasında Kocaeli’de çok daha formda rakipler arasında kumda start alarak tabela dibinde bitirdi. Koştukça üzerine koyan ve oldukça vasat rakipler arasında start alacak olan tayın iddialı olmasını bekliyorum.

SIRALAMAM: 6

2. Koşu: Oldukça sağlıklı bir idman görünümüne sahip Dirty Girl, ciddi rakipleriyle arasındaki önemli kilo farkını en iyi şekilde lehine çevirecektir. Ankara’da tamamladığı hazırlıklarında göz dolduran ve bu kez KAPALI GÖZLÜK takılan Miss Eleni, hiçte yabancısı olmadığı piste adından bahsettirecektir. Bu tip mesafeleri iyi koşan Khor Kolba ile Bursa’dan kazanarak moralli dönen Borantay göz ardı edilmemeli. Geniş kuponlarda ise bu ayak kapatılarak rahat bir koşu izlenilmesi taraftarıyım. 

SIRALAMAM: 8-6-2-1-3-5-4-7

3. Koşu: Pist ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularını üst üste kazanmayı bilen formda Güzelkaya, Perşembe günkü kısa sprintinde de çok iyi bir görünüm içerisindeydi. Kantarmasını iyi okuyan binicisiyle kaldığı yerden devam edebilir. Formunu önemli ölçüde geliştiren Hira ile koşunun tempolu gidecek olması lehine Temizkaan sert takipçileridir.

SIRALAMAM: 2-3-5

4. Koşu: Gayet tatminkar ilk koşusu ardından sabah idmanlarında çok farklılaşan ve koştukça daha iyi yerlere geleceğine inandığım Kasalina’ya ilk şansı veriyorum. Geçtiğimiz hafta iştirak ettiği 1200 metrelik çim koşusunda, yarışın her metresinde rakiplerine hakimiyetini hissettiren Marvel, oldukça kolay bir zaferle ayrılmıştı. Muhafaza ettiği iyi durumuyla favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 3-5

5. Koşu: Bursa’daki son A-3 2200 metrelik çim koşusunda, son viraj dönüldükten sonra içindeki Altıncı His ile fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucunda rakibine çok az farkla boyun eğen Atmaca Beyi, kusursuz durumunu aynı titizlikle devam ettiriyor. Ağır kilodan olumsuz yönde etkilenmediği takdirde kazanması normal sonuç olacaktır. Aksi takdirde karışacak olan ayakta; bomboş kilosuyla şansı artan Hergele, tam bir istikrar abidesi olan Rodosto, 1200/1.25 – 1000/1.09.8 – 400/28.2 R galobunda beğenimi kazanan Reisoğlu ile güzel bir form tutturan Oğlum Ege devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 2-8-3-6-4

6. Koşu: Bursa çimindeki koşuları gayet olumlu Bağrıyanık, tamamladığı güzel çalışmalarıyla başta şans verdiğim taydır. En az kendisi kadar iyi bir hazırlıktan geçen ahırdaşı Aydemirbey ile start alan Şahımsın, edindiği tecrübeyle üst sıralardaki yerini alacaktır. Form tutma çabası içerisindeki Ustaoğlu, bir türlü istenilen yarışları yapamayan Denizköpüğü ile rakiplerine oranla çok daha tecrübeli Rıfkiye sizlere önerebileceğim en şanslı taylardır.

SIRALAMAM: 3-7-9-4-5-11

7. Koşu: Kısa ve orta mesafelerde çok daha etkileyici koşabilen Serseri, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle başta şans verdiğim safkandır. Problemlerinden dolayı aralıklarla koşan ve sabahın erken saatlerinde yaptığı çalışmaları olumlu Storm Sea Swell ile koşunun önde yüksek tempoda gidecek olması lehine Impulsive koşuya ağırlıklarını koyabilecek diğer isimler. Çok ciddi rakipler arasındaki son yarışında üzerine fazla gidilmeyen Acceleration, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 4-5-1-3

8. Koşu: Oldukça güzel bir form yakalayan Alsancaklı, başarılı olduğu piste ve uygun kilosuyla kuponlara öncelikli işaretlenmeli. 1200’den gelen Yeşilyol ile 800’den sonra birleşip yaptığı 800/56.3 – 400/27.5 Ç galobunda yeşil ışık yakan Gençberk, bu havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe ortak olacaktır. Uzundaki son koşusunda, düzlükten sonra trafik sorunu yaşayarak çok zaman kaybeden Bawepir, koruduğu iyi formuyla göz ardı edilmemeli. Yaptığı iki uzun galobuyla ilk kez muntazam hazırlandığını belirtmek istediğim Hilaleda ile yükselişini sürdüren Dinçgör en küçük bir hatayı affetmeyecek düzeydeler.

SIRALAMAM: 7-5-3-1-2

9. Koşu: Yarışçılığımızın en büyük koşularından olan GAZİ’de start alarak kendi halinde 8.likte şans bulan Katmadeğer, Salı sabahı yaptığı 800/50.3 – 400/24.6 R galobunda oldukça sıhhatli durumdaydı. Sentetik pist performansı çok daha etkileyici safkanı lehine pist ve mesafede günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 6

10. Koşu: Kısa ara sonrası katıldığı ilk 1200 metrelik çim yarışında, koşuyu gereksiz yere erkenden yüksek tempoya soktuğundon dolayı sonlarda dışından güçlü gelen Günbike’ye karşılık veremeyen Gündoğarken, Perşembe günkü düzlük sprintinde çok daha iyi bir duruma ulaştığının izlenimlerini verdi. Giderdiği açıkları ve elverişli rakipler yanında ufak bütçeli kuponlara tek yazılabilir. İlk çim koşusu gayet parlak Bişkekhan ile formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Bir Ömür sert takipçileridir.

SIRALAMAM: 11-3-2