YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
24.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. 

13 Temmuz 2018 Cuma

Bilal Eren

14 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

2. Koşu: Güzel bir hazırlık döneminden geçtiği gözlerden kaçmayan Didonato ile form durumu oldukça parlak The Jet Plane ilk etapta düşünülmesi gereken isimlerdir. Sık koşmasına rağmen dengi grupta Captain Cemo, fazlaca ihmale gelmez. Orta ve uzun mesafeleri daha iyi koşabilen Grand Efe, etkisiz son yarışındaki izleri silmeye çalışacaktır.

SIRALAMAM: 9-8-5-10

3. Koşu: Urfa'daki son koşularında gücü nispetinde başarılı koşabilen Cansahakıran, orijin olarak çime oldukça yatkın bir isim. Hücumda geç kaldığı son yarışından 2.likle ayrılan Kraldoğu, aynı hataya düşmediği takdirde zaferle ayrılabilir. İstim üzerindeki Siverekbeyi, pist ayırt etmeyen Cibek Oğlu, aşama içerisindeki Ezharbey ile sürekli tabela içerisinde dolaşan Hasan Dayı gözden uzak tutulmamalı. Kapıdağ ve Ayaşgüzeli zorlu koşuda hatalardan yararlanacaklar.

SIRALAMAM: 8-4-5-1-9-2-3-6

4. Koşu: Yarışı gereksiz yere çok gerilerde takip ettiği son sınavından 4.lükle ayrılan Akhun ile İstanbul'da tamamladığı hazırlıkları eksiksiz Ertemiz ilk etapta düşünülmeli. Güzel bir form yakalayan Akarnejat, mesafesinde yine çok şanslı. Ağır kilolarla koşmaya alışkın Enderefe, inatçı karakteriyle ihmale gelmez. Amankaya ile Alderamin sonraki ihtimallerdir.

SIRALAMAM: 7-8-3-1-2-4

5. Koşu: Tecrübeli rakipler arasındaki ilk 1300 metrelik çim koşusunu, starttan çıktığı gibi bitirme başarısı gösteren Mine Of Fire, sonrasında tamamladığı hazırlıklarında da kusursuz bir tablo ortaya koyuyor. Koştukça çok daha iyi yerlere geleceğine inandığım kısrağa ilk şans vermekteyim. Kolay ve gösterişli kazandığı Ankara'daki yarışı ardından götürüldüğü Bursa'da mücadele verdiği startında, yarış içerisinde talihsizlikler yaşayarak gerilerde tamamlayan You Never Know'un o koşusunu kesinlikle gücüne ölçü almıyorum. En az favori kadar şans verilmeli. Üst üste kazanmayı bilen formda Maicon ile iyi durumdaki Ceku başarılı oldukları piste her an devreye girmeye çalışacaktır.

SIRALAMAM: 8-6-4-7

6. Koşu: Gayet güzel bir mücadele örneği sergilediği 4 gün önceki çim koşusunda, bu grup için başarılı sayılabilecek bir 3.lük çıkaran Fındık Kıran, sık koşmaktan olumsuz yönde etkilenmediği takdirde zaferle ayrılabilir. Formunu sürekli geliştiren ve tırnağının ucuna getirildiği gözlerden kaçmayan Can Oprah, birinciliği zorlayabilecek bir diğer şanslı taydır. İkili arasında en az hata yapan taraf koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 3-2

7. Koşu: Ankara'da bu sezon bu tip mesafelerde mücadele verdiği 5 startından 4'ün de zaferle ayrılan ve sadece bir kez Kralaslan'a geçilen formda Zağnos, adeta bütünleştiği pilotuyla başarılarına bir yenisini eklemeye hayli yakın görünüyor. Daha önce geride bıraktığı rakipler arasında safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 8