YENİ
TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE! YAYINLANMAYAN İÇERİKLERİMİZ EN KISA ZAMANDA YENİDEN EKLENMEYE BAŞLANACAKTIR. AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
18.08 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.08 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

14 Temmuz 2018 Cumartesi

Bilal Eren

15 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Günün ilk yarışını çoğu ismin diğer illerden gelmesi sebebiyle oldukça sürprize gebe görüyorum. Cumartesi sabahı İstanbul’da yaptığı kenterinde sıhhatli görünen Emsalsiz Kız, ayağına çok çabuk olduğu söylenen Kusursuz Güç, Bursa’da tamamladığı çalışmaları olumlu Kurtarbeni ile Ankara’dan iddialı getirilen Armağan öncelikli düşünülmeli. Bu günkü binicisi idaresinde tamamladığı çalışmaları olumlu Asuyel ile grubun pişkin isimlerinden Hürbelamir sizlere önerebileceğim en şanslı kısraklardır.

SIRALAMAM: 3-7-6-1-2-4

2. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı 5 gün önceki Ankara’daki 1600 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra ataklarını sıklaştıran Yabankız, 200’den sonra aldığı liderliği fotoya kadar koruyarak kazanmayı bildi. Devam ettirdiği güzel durumu ve hiçte yabancısı olmadığı piste bir kez daha zaferle ayrılabilir. Gününde olduğu zaman beklentilerin çok üzerinde koşabilen Domates Güzeli ile iyi durumunu koruyan Denizsefası ihmale gelmezler. Ciddi bir ara kapattığı 4 gün önceki sınavını beğendiğim Islah, öndeki kapışmalardan istifade edebilir. Ankara’daki başarısız yarışı ölçü olmayan Ayçanaz, kollanılması gereken bir diğer kısraktır.

SIRALAMAM: 6-3-2-4-1

3. Koşu: 1000/1.10 – 600/41.7 R galop ve sprintinde oldukça iyi duruma ulaştığını gözlemlediğim Memduhağa, başarılı olduğu çimde favorimdir. Sonlarda iyi bindirdiği son iki 1200 metrelik çim koşusunda da mesafe uzadıkça çok daha başarılı koşabileceğinin izlenimlerini veren İlteber’e an ez favori kadar şans verilmeli. Çim performansı gayet parlak olan ve idmanlarından farklı koşan Şimşek Kral, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde yararlanabilir. Cumartesi sabahı kendi halinde yaptığı düzlük sprintinde pırıl pırıl görünen Afacan, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde birinciliğe uzanabilecek bir diğer şanslı taydır. 

SIRALAMAM: 3-2-4-1

4. Koşu: Bu günkü jokeyi idaresinde katıldığı 1300 metrelik çim koşusunu 1.24.53’lik derecesiyle kazanan Bodrum Kalesi, sonrasında iştirak ettiği 1200 metre mesafeli çim sınavını da 1.17.35 gibi oldukça etkileyici dereceyle üst üste kazanmayı bildi. Cuma sabahı yaptığı 800/54.4 – 400/27 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak formunu sürekli yükseltiğini bir kez daha kanıtlayan formda safkanın bomboş kilosuyla bir kez daha zaferle ayrılmasını bekliyorum.

SIRALAMAM: 11

5. Koşu: Yarışı önlere yakın takip ettiği son Gr-2 1900 metre mesafeli çim koşusunda, düzlükten sonra yavaş yavaş liderliği alan Şeker Hanım, 200’de bir ara 2 – 3 boy kadar öndeyken sonlarda kuvvetli gelen Valencia’ya direnemeyerek 2.likle ayrılmıştı. Muntazam bir şekilde idmanlarına katılan başarılı kısrak, bu gün için biraz daha sabırlı olması halinde ekibinin yüzünü güldürebilir. İstanbul pistini seven ve bu kez hemcinsleriyle mücadele veren Grayamazon’a en az favori kadar şans verilmesi taraftarıyım. Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Hafo, büyük talihsizlikler yaşadığı son iki koşusunu gücüne ölçü almadığım Spread The Joy ile pisti bu kez çok daha iyi tanıyacak olan Rocket Girl her an devreye girebilecek yetenekteler.

SIRALAMAM: 8-1-2-7-6

6. Koşu: Bölünen Şartlı-1’in bu ayağında; grubun en hazır ve pişkin isimlerinden olan Reisingülü, son kez Oğlumbaran ile birlikte yaptığı 600/39.7 – 400/26 R sprintinde rakibinin dışında fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzandı. Azmi Reis, Elanilim ve Reisoğlu gibi oldukça kaliteli isimlerin de anne kardeşi olan tayı ilk şansı vermekteyim. Ayağına çok çabuk olan ve makineden çıkarak yaptığı 400/24.5 R provasında tüm dikkatleri üzerine çeken Güzel Yüzlüm, sonrasında tamamladığı çalışmalarında da beğenimi topluyor. İç start çekme avantajıyla en az favori kadar şans verilmesi taraftarıyım. Bu günkü binicisi idaresinde geçtiğimiz hafta yaptığı 1000 metrelik galobunda olumlu izlenimler veren Canperver, düzgün eşkaliyle kuponlardaki yerini muhakkak almalı.

SIRALAMAM: 6-5-3

7. Koşu: Denk güçlerin mücadelesine sahne olacak ve neredeyse tüm safkanların gelme ihtimalinin yüksek olduğu bu ayağa bütçenizin el verdiği kadarıyla fazla isme şans verilmesi taraftarıyım. İyi durumunu devam ettiren Sharpa, sentetik pisteki son yarışı gayet parlak Tancan Bey, yarış seçilerek koşturulan başarılı safkan Ömer In My Heart, açıklarını hızla gideren Corcovado, son koşusunu kazanırken buradaki çoğu rakibini geride bırakan King Serkan ile bu haftaki hazırlıkları mükemmel Kobra ilk etapta düşünülmeli. Beceriklihan, Avukat ile El Nino gözden uzak tutulmaması gereken diğer isimlerdir.

SIRALAMAM: 9-10-8-3-6-7-2-1-5

8. Koşu: İştirak ettiği üç koşusunda da adından bahsettirmeyi başaran ve son 1200 metrelik çim yarışında uzayacak mesafelerde çok daha iyi yerlere gelebileceğinin izlenimlerini veren Kurucu’yu birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. The Last Romance ile fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucundan az farkla 2.likle ayrılan Padre Padrone, favorinin eksik koşması halinde devreye girecektir.

SIRALAMAM: 1-4

9. Koşu: Çime çıktıktan sonra gayet başarılı sonuçlarla ayrılarak istim üzerine getirildiğini ispatlayan Victory Flight, idmanlarındaki havasını performansına yansıtması halinde birinciliğe uzanacaktır. Ağır kilolarla koşmaya alışkın bir isim olan San Marino ile her geçen gün artan bir kondisyona sahip Diamond Dush favorinin öncelikli takipçileridir. Güzel bir hazırlık döneminden geçen Naçal, başarısız son koşularındaki kötü izleri silmeye çalışacaktır. Bir önceki 1400 metrelik çim yarışındaki 5.liği bu grup için yeterli Torpedo, uygun kilosunun da verdiği avantajla günün tatlı sürprizini gerçekleştirebilir. Kazandığı koşusu ardından çok daha iyi duruma getirilen Makaracı Çocuk, göz ardı edilmemesi gereken bir diğer safkandır.

SIRALAMAM: 4-2-3-5-12-8


18.08 ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
18.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
18.08 İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN