YENİ
TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE! YAYINLANMAYAN İÇERİKLERİMİZ EN KISA ZAMANDA YENİDEN EKLENMEYE BAŞLANACAKTIR. AT YARIŞLARINDA TEK ADRES GANYANTIME.COM BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
------------------------ REKLAM ------------------------
17.08 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
17.08 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
17.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

28 Temmuz 2018 Cumartesi

Bilal Eren

29 Temmuz Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 
------------------------ REKLAM ------------------------

1. Koşu: 61 kiloyla 4 gün önce katıldığı 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, yarışı gereksiz yere gerilerde bekleyen ve düzlükte de trafik sorunu yaşayan Power Love'nin sonlardaki kuvvetli atakları ancak kendisine 2.lik getirdi. Cumartesi günkü kenterinde oldukça sıhhatli gördüğüm kısrağın aynı hataya düşmediği takdirde uygunlaşan sıkletiyle birinciliğe uzanmasını bekliyorum.

SIRALAMAM: 9 // 1-2

2. Koşu: Uzun süreden beridir muntazam idmanda olan ve bu ayın 8'in de Zebercet ile birlikte yaptığı 800/55.8 - 400/27.8 R galobunu el oynatmadan tamamlayan Benhalil, sonrasında gerçekleştirdiği uzun galoplarında da kusursuz bir görünüm içerisinde. Güçlü orijini ve aşırı pişkinliğiyle tayı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Bursa'dan oldukça iddialı gelen ve en az kendisi kadar iyi durumdaki iki ahırdaşı ile birlikte mücadele veren Ürcan, iç start çekme avantajıyla bir nefeste bitirmeye çalışacak. Yine Bursa'dan gelen ve ekibinin beklentilerinin yüksek olduğu Sıkıntı Yok ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınmalı.

SIRALAMAM: 1-8-7

3. Koşu: 1300 ve 1400 metrelik son iki sentetik pist koşusunu gayet güzel derecelerle üst üste kazanmayı bilen formda Çıksalın, muhafaza ettiği kusursuz durumuyla yine adını birincilikle süsleyebilir. Geçtiğimiz hafta sonu yaptığı 1400/1.27.7 - 1000/1.02 - 400/25 R dereceli galobunda yeşil ışık yakan Firey Ates, bilinen üstün sentetik pist performansıyla başarısız son koşularındaki izleri silmeye çalışacaktır. 2'de 2 yaptığı piste mücadele verecek olan Dakota, muhtemelen önde yüksek tempoda gidecek olan yarışta sonlardaki güçlü ataklarıyla adından bahsettirmeye çalışacaktır.

SIRALAMAM: 1-4-3

4. Koşu: Beklentilerin çok altında koştuğu başarısız son koşusuna bir türlü anlam veremediğim Farilyalı, muntazam idmanlarını sürdüren bir isim. Güzel hazırlıkları ve uygun rakipler arasında favori olmayı hak ediyor. Ankara'dan çok iyi durumda geldiğini öğrendiğim Undaunted, açıklarını hızla kapatan Blanegirl, çimdeki yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Müfettiş ile formunda önemli derecede gelişmeler mevcut Champ Lion göz ardı edilmemeli. Pist ayırt etmeksizin etkili koşmaya başlayan King Of Rock'ın eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Tabela diplerindeki koşuları tatminkar Çeko Dayı ve start sorunundan dolayı gerçek gücünü performansına yansıtamayan Apika Dora sürpriz uğraşı verecekler.

SIRALAMAM: 5-6-10-9-11-1-8-4

5. Koşu: Ankara'daki son yarışında binicisi tarafından hiç sıkıştırılmayarak kendi halinde tabela dibinde tamamlayan Çakıryusuf, tekrar getirildiği İstanbul'da yaptığı 600/42.5 - 400/27.7 R sprintinde pırıl pırıl bir görünüm içerisindeydi. Yeni yeni kendini bulmaya başlayan tayın patlama yapabileceğini düşünüyorum. Şimdiye kadar katıldığı 4 çim koşusunda da üstün bir performans ortaya koyan Çaltepe, yabancısı olmadığı piste kaldığı yerden devam edebilir. Geçtiğimiz hafta Bursa kumunda kazanarak moral bulan Demirturbo, mesafe uzadıkça iki kat daha iyi koşacağına inandığım Derin Mavi ile gösterişli kazandığı son sınavı parlak Ateşbibi gözden uzak tutulmamalı. Tırnağının ucundaki Taykut ile istikrarlı Egeberk kollanılması gereken diğer şanslı taylardır.

SIRALAMAM: 5-6-7-8-15-13-9

6. Koşu: Startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kurduğu son 1200 metrelik çim koşusunda, sonlarda dışından diri gelen Padre Padrone'nin ataklarına karşılık veren The Last Romance 1.11.94'lük derecesiyle 3. kez fotoyu önde geçme başarısını gösterdi. Ankara'da kazandığı ilk çim yarışının aksine bu kez beklemeyi tercihlediği Gr-2 1200 metrelik çim sınavından da zaferle ayrılarak ne denli kabiliyetli bir kısrak olduğunu ispatlayan Mine Of Fire, Cumartesi İstanbul'da yaptığı kenterinde de oldukça sıhhatliydi. İkili arasında en az hata yapan tarafın koşunun galibini belirlemesini bekliyorum.

SIRALAMAM: 7-5

7. Koşu: Geçtiğimiz hafta bu günkü rakiplerinden Diriliş ve Muammerağa ikilisine avans vererek gerçekleştirdiği 1000/1.08 - 400/26 HÇ dereceli galobunda fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzanan Süerdem, yine aynı safkanlara avans vererek yaptığı 600/39 - 400/25.7 HÇ sprintinde de mükemmel bir tablo ortaya koydu. Oldukça düzgün bir eşkali sahip bulunan tayın bu havasını performansına yansıtması halinde kazanacağına inandığımdan dolayı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 6

8. Koşu: Hayatının ilk 1200 metrelik çim koşusunda, startla birlikte ön tarafta iyi bir tempo kuran ve düzlükten sonra binicisinin kontrolünde farkı her metrede açarak kolay bir zaferle ayrılan Aragorn, bu sezon adından sıkça bahsettirebilecek tayların başında geliyor. Ufak kuponlara bu tayı tek yazabilirsiniz. Yarış seçilerek koşturulan ve idman görünümü de gayet iyi Padre Padrone, kantarmasını iyi okuyan pilotuyla favorinin adeta gölgesi olacaktır.

SIRALAMAM: 1-6

9. Koşu: Gördüğü koşuları ardından üzerine koymaya başlayan ve bu grupla baş edebilecek kalibreye sahip Tumbul Beyrut, kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan Küçükdemirkırım, bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden Botan, koşunun tempolu gidecek olması lehine Korcan ile aşama içerisindeki Gölgesiz fazlaca ihmale gelmezler. İyi hazırlanan Bawepir, zaman zaman ters koşabilen Cabbarreis ile Kalabalı hatalardan kendilerine pay çıkaracaklardır.

SIRALAMAM: 5-10-7-8-4-3-6-2


17.08 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
------------------------ REKLAM ------------------------
17.08 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
17.08 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN