YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

17 Ağustos 2018 Cuma

Bilal Eren

17 Ağustos Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Bu tip mesafelerde mücadele verdiği son üç startından da zaferle ayrılan San Marino, kantarmasını çok iyi okuyan pilotuyla kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. Yarışı gereksiz yere çok yüksek tempoda götürdüğü geçtiğimiz haftaki sınavından 3.lükle ayrılan Pendragon, bu gün için aynı hataya düşmeyerek biraz daha sabırlı olması halinde çıktığı gibi bitirebilir. Hafta sonu yaptığı 1000/0.59.5 - 400/24 HÇ rekor dereceli galobunda oldukça beğenimi toplayan Karaheves, bu havasını performansına yansıtması halinde kötü gidişatta dur diyebilir. Formunu önemli ölçüde geliştiren ve idman görünümünü de beğendiğim Victory Flight, bomboş kilosuyla kuponlardaki yerini almalı. Geniş kuponlarda ise bu ayak kapatılarak rahat bir koşu izlenmeli.

SIRALAMAM: 3-2-4-6-7-5-1

2. Koşu: Bu günkü aprantisiyle Bursa'da katıldığı 1200 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra orta kulvardan yaptığı düzgün ataklarıyla Bennurcan ile arasındaki farkı eritmesine rağmen yetiştiremeyerek 1.17.93 gibi oldukça parlak bir dereceyle 2.likle ayrılan Rıfkiye, devam ettirdiği güzel durumu ve vasat rakipler arasında birinciliğin en güçlü adayı konumunda.

SIRALAMAM: 10

3. Koşu: 56 kiloyla bir üst grupta katıldığı son Kv-7 2100 metrelik çim koşusunu çok az farkla tabela dibinde tamamlayarak oldukça beğenimi toplayan Oğulcanım, uygunlaşan sıkleti ve dengi rakipler yanında koşuya ağırlığını koyacaktır. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Alsancaklı ile sık koşmasına rağmen form durumu oldukça parlak Yakutiye en küçük hatayı affetmeyecekler.

SIRALAMAM: 3-4-2

4. Koşu: Çok daha formda rakipler arasında katıldığı son iki sınavında adından bahsettirmeyi başaran Aldis, son kez yaptığı 1000/1.02.7 - 400/24.7 R galobunu el oynatmadan tamamlayarak istim üzerine getirildiğini ispatladı. Devam ettirdiği güzel durumuyla safkana ilk şansı veriyorum. Bursa'dan oldukça iyi durumda gelen Shebeen, hiçte yabancısı olmadığı piste favoriye zoru anlar yaşatabilir. Erkenden geldiği İstanbul'daki hazırlıklarında oldukça sıhhatli gördüğüm Efehalil, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.

SIRALAMAM: 2-1-3

5. Koşu: Sentetik piste katıldığı iki startında da gayet başarılı sonuçlarla ayrılarak üstün bir performans ortaya koyan Bayçınar, istikrarlı bir forma sahip Korcan, koşunun önde tempolu gidecek olması şansını artıran Gezegen ile değişen başarılı jokeyi idaresinde Gergin ilk etapta düşünülmesi gereken safkanlardır. İştirak ettiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılan Küçük Demirkırım, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edebilir. Gününde olduğu zaman beklentilerin çok üzerinde koşabilen Emmi ile kısa aranın kendisine iyi geldiğini özellikle belirtmek istediğim Son Oğul hatalardan kendilerine pay çıkaracaklar.

SIRALAMAM: 3-4-1-2-6-9-8

6. Koşu: Yakın ara katıldığı Ankara'daki başarısız son koşusunu kesinlikle ölçü almadığım Asrı Saadet'in İstanbul'da 1200 metre çimde Ardanuçlu'ya oldukça zorlu anlar yaşattığını belirtmekte yarar görüyorum. Son haftalarda güzel bir form sıçraması gösteren Kanlı Ay, dengi rakipler arasında kuponların olmazsa olmazlarından biridir. Gücü nispetinde başarılı koşabilen Fındık Kızı ise bu ikiliden sonra değerlendirmeye alınabilir.

SIRALAMAM: 5-10-9

7. Koşu: Sabırlı bir bekleme yaptığı ciddi rakipler arasındaki son Gr-3 2200 metrelik çim koşusunda, düzlükten sonra dışına gelen Vancouver ile birbirlerine sürükleyerek başarılı bir 4.lükle ayrılan Katma Değer, sentetik piste şimdiye kadar mücadele verdiği 6 startından 4'ünde zaferle ayrılmış bir safkan. Çarşamba sabahı yaptığı 800/49.6 - 400/24.5 R galobunda da pırıl pırıl bir görünüm içerisinde olan safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 2

8. Koşu: Sert rakipler arasında tabela dibinde tamamladığı son koşularında olumlu izlenimler veren Molto Bene, idmanlarındaki sıhhatli görünümü ve uygunlaşan grupta favori olmayı hak ediyor. Ankara'dan oldukça iyi durumda gelen Atlas Beyi, tekrardan istenilen seviyeye ulaşan Lions Rose ile gününde olduğu zaman beklentilerin üzerinde koşabilen Lord Of Darkness favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 2-5-4-3

9. Koşu: Düzlükten sonra dışından diri gelen Badeşan ile birbirlerini sürükleyerek yaptığı düzgün ataklarıyla oldukça parlak bir 4.lük çıkaran Canberçin, koştukça üzerine koymaya başladı. Ankara'da üzerine gidilmeden bir yarış gösterilen Hazalkız, orijin olarak çime çok daha yatkın. Form tutma çabası içerisindeki Mintemur Özcan, vasat rakipler yanında göz ardı edilmemeli.

SIRALAMAM: 4-6-3

10. Koşu: Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Grand Spring, 600/36 - 400/22.7 R sprintinde fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzanan Adieu, Ankara'dan kazanarak moralli gelen Eloin, bu grupla baş edebilecek yetenekteki War Reason ile Ankara'dan iddialı getirilen Dublin ilk etapta düşünülmeli. Start sorunundan dolayı gerçek gücünü performansına yansıtamayan Okypeta, makineden düzgün çıkması halinde bu grubu geride bırakabilecek güçtedir. Yükselişteki Aydoğan Gülü ile bu aralar idmanlarında çok değişen West Life sonraki ihtimallerdir

.SIRALAMAM: 13-2-7-1-3-8-14-4