YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

17 Ağustos 2018 Cuma

Bilal Eren

18 Ağustos Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Koşunun ön tarafta muhtemelen yüksek tempoda gidecek olması şansını hayli yükselten Temizkaan, sonlardaki güçlü ataklarıyla sonuca ulaşabilir. Üst üste kazandığı yarışları ardından bir süre istirahat eden Gürhanşah, muhafaza ettiği güzel durumuyla kaldığı yerden devam edebilecek yetenekte. Tabela diplerindeki son koşularıyla hızla istenilen seviyeye ulaşmaya başladığının izlenimlerini bırakan Özreis, bu sınavı dahil yakın takibe alınmalıdır.

SIRALAMAM: 7-2-6

2. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Muntazam idmanda olan ve uzun galoplarla eksiksiz hazırlanan Kuzey Kafkasyalı, güçlü orijiniyle favori olmayı hak ediyor. Anne kan hattından sürekli katıldıkları ilk yarışını kazanan taylar veren Torcularis, yeterli kondisyonuyla üst sıralardaki yerini alacaktır. Son haftaların formda kısrağı Black Chinesse'nin anne kardeşi olan The Punisher'den ekibinin beklentileri oldukça yüksek. Hazırlıklarının büyük bir bölümünü İstanbul'da tamamlayan ve Ankara'ya iyi giden Rampage, ekürisi Magnus ile birlikte değerlendirmeye alınmalı. Bu günkü binicisi idaresinde yaptığı çalışmalarında göz dolduran Gürbey, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 3-9-8-7-2

3. Koşu: Bu tip mesafelerde iştirak ettiği son koşularında gayet başarılı sonuçlarla ayrılan Strike Hard, oldukça vasat rakipler arasında bir adım öne çıkmakta. Ağır kilosuna rağmen önde temposunu bozacak rakiplerinin olmayışı şansını yükselten Talia Hanım, mesafesinde birinciliğin bir diğer güçlü adayıdır. Problemlerinden dolayı aralıklarla koşan Bogdanovic, güzel hazırlıklarıyla en küçük bir hatayı affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 4-1-2

4. Koşu: Uzun mesafeli çim yarışlarında çok daha ciddi rakipler arasında koşarak söz sahibi olduğu gözlerden kaçmayan Cevher, inatçı karakteriyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Yarış kazanarak moral bulan ve uygun bir kilo ile sahaya çıkan Eniskerem'e en az favori kadar şans tanınmalıdır. Tam bir istikrar abidesi olan Ozanşah ile başarılı bir sezon geçiren Bumbai her an devreye girebilecek konumdalar. Moskovaateşi, İdealist ve Yırtlaz hatalardan kendilerine pay çıkaracaklar.

SIRALAMAM: 1-9-2-4-3-7-5

5. Koşu: Bölünen Şartlı-1'in bu ayağında; son haftalarda ciddiyet kazandırdığı çalışmaları parlak Strata, dereceli işleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Strong Belief, oldukça uzun galopları bulunan Lucid, grubun pişkin taylarından Scoutleo ile yeterli kondisyonuyla Sun Of Day ayrımsız kuponlara yazılması gereken isimlerdir.

SIRALAMAM: 5-6-1-4-7

6. Koşu: Ankara'da bu sezon uzun mesafede katıldığı 5 startından da zaferle ayrılırken çok daha formda rakipler arasında bile söz sahibi olabileceğinin izlenimlerini veren Sky Wolf, daha önce kolaylıkla geride bıraktığı grupta birinciliklerine bir yenisini eklemesi normal sonuç olacaktır. Safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 2

7. Koşu: İstanbul'daki uzun mesafeli son yarışını kesinlikle ölçü almadığım ve bu tip mesafelerde daha iyi gruplarda bile başarılı olduğu gözlerden kaçmayan Oradinario, etkili jokeyi idaresinde favori olmayı hak ediyor. Pist ve mesafedeki son yarışını kazanmayı bilen formda Drive Faster, İstanbul'daki son yarışı oldukça parlak Serseri ile koşunun süratli gidecek olması lehine Demirbüken favorinin beklenileni verememesi halinde devreye gireceklerdir.

SIRALAMAM: 2-5-3-4

8. Koşu: Kendinden yaşça büyük rakipler arasında katıldığı pist ve mesafedeki yarışını her ne kadar tabela dışında tamamlasa da elde etiği dereceyle bu grupta oldukça ön plana çıkan Akon, muhafaza ettiği formuyla başta şans verdiğim safkandır. Start sorunu çözüldükten sonra başarılı koşmaya başlayan İbrişim ile İstanbul'da umduğunu bulamayan Solid Brothers en küçük bir hatayı affetmeyecekler.

SIRALAMAM: 4-6-9

9. Koşu: Sıkıştırılmadan kumda katıldığı son yarışının bir nevi kendisine galop niyetine geldiğini düşündüğüm Maceracı, bilinen başarılı çim performansı ve bomboş kilosuyla adından bahsettirecektir. Daha önce buradaki çoğu rakibini geride bırakan Kraldoğu ile iyi durumdaki Hasan Dayı öncelikli rakipleridir. Sürekli iyiye giden Harras ise sürpriz uğraşı verecektir.

SIRALAMAM: 5-1-2-6