YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

5 Eylül 2018 Çarşamba

Bilal Eren

06 Eylül Nurettin Güven (Nesine) ANKARA Tjk At Yarışı Tahminleri, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Birbirinden başarılı iki çim koşusu ardından katıldığı Kv-6 kum koşusunda boşlukta fazla zorlanmadan kendisine 4.lükte şans bulan Cara Vaggio, gelişen kondisyonu ve oldukça vasat rakipler arasında kazanmaya en yakın taydır.

SIRALAMAM: 1

2. Koşu: İştirak ettiği üç çim koşusunda da gayet başarılı sonuçlarla ayrılarak istim üzerine getirildiğini ispatlayan Çakmakşah, muhafaza ettiği güzel durumu ve uygun rakipler arasında ufak bütçeli kuponlara risk edilebilir. Her yarışını bir öncekinden başarılı koşmaya başlayan Güzel Çocuk, sürekli binicisiyle favorinin adeta gölgesi olacaktır.

SIRALAMAM: 2-7

3. Koşu: Çok ciddi rakipler arasındaki son koşularını fazlaca göz önünde bulundurmadığım Kainat, iyi hazırlıkları ve daha önce geride bıraktığı grupta koşuya ağırlığını koyacaktır. Başarılı bir sezon geçiren İrem Su ile kazanarak eski günlerine dönmeye başladığının izlenimlerini veren Glen en küçük bir hatayı affetmeyeceklerdir.

SIRALAMAM: 5-4-6

4. Koşu: Denk güçlerin mücadelesine sahne olacak oldukça zorlu bu ayakta; Mahkumadam, Akıllıol, Çelikkardeşler, Ak Saçlı, Özgüzel ile Malatya Serdarı ayrım yapılmaksızın yazılması gereken taylardır.

SIRALAMAM: 4-2-3-1-9-5

5. Koşu: Gücü oranında başarılı koşabilen Ümitli, mesafenin başarılı isimlerinden Dedem Mehmet, formunda gözle görülür gelişmeler olan Noble Boy, iyi durumdaki Samothraki ile yükselişteki Solid Brothers ilk etapta düşünülmeli. Gördüğü koşuları ardından açıklarını kapatan Power Off, öndeki kapışmalardan yararlanacaktır. Ufak tefek sorunları halledilen The Mailman, dinçlikle beklentilerin üzerinde koşabilir.

SIRALAMAM: 6-7-11-2-1-4-5

6. Koşu: Oldukça başarılı bir sezon geçiren Gizmo, sevdiği pist ve mesafede yine çok şanslı. Formda ekürisiyle birlikte start alacak olan Ceku, etkili binicisinin tercihiyle gruba üstünlük sağlayabilir. İstanbul'dan çok iyi durumda giden Elagözlüm, ilk iki sınavından da zaferle ayrılan Allora ile takı değişikliğine giden Reina De Diamantes kollanılması gereken diğer taylar.

SIRALAMAM: 5-2-4-1-10

7. Koşu: Aradan sonra İstanbul'da katıldığı çim yarışında, gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek kendisine 4.lükte şans bulan kalite kısrak Mavidalga, gelişen nefesiyle çok daha iddialı bir sonuçla ayrılabilir. Sorunlarından dolayı aralıklarla koşan Denizim, güzel hazırlıklarıyla klasını konuşturabilir. Sürekli tabela içerisinde yer bulan Budunalp ile ağır kilolarla koşmaya alışkın Satanhan gözden uzak tutulmamalı.

SIRALAMAM: 7-2-5-1

8. Koşu: Olumlu tedavisi ardından iki yarış görerek hızla istenilen seviyeye ulaşan Alburak Kızı ile form tutma yolundaki Özreis ufak bütçeli kuponlar için yeterli olacaktır. Üzerindeki durgunluğu atmaya başlayan Erbabam, önde kuracağı sert temposuyla bir solukta bitirebilir. Zaman zaman ters koşabilen Alişirin Oğlu, makinede fazla oyalanmadığı takdirde koşunun tatlı sürprizini gerçekleştirebilir.

SIRALAMAM: 9-6-5-1

9. Koşu: Mesafe ayırt etmeksizin başarılı koşular ortaya koyan Oradinario, önde muhtemelen yüksek tempoda gidecek olan yarışta sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde birinciliğe uzanabilir. Form durumu gayet parlak Serseri ile sürekli tabela içerisinde dolaşan Dedemşah hatalardan kendisine pay çıkaracaklardır.

SIRALAMAM: 5-4-1

10. Koşu: Son düzlüğe kadar trafik sorunu yaşadığı 1200 metre mesafeli çim koşusunda oldukça zaman kaybeden Fatihbaba, 300'den sonra dışarıya doğru açılarak yaptığı düzgün ataklarıyla başarılı bir 4.lük çıkardı. Uzayan mesafede çok daha iddialı olacağına inandığım safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 4