YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

7 Eylül 2018 Cuma

Bilal Eren

07 Eylül Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Ankara’daki hayatının ilk 1000 metrelik çim koşusunda, son virajdan sonra ataklarını sıklaştıran King Of Tatvan, düzlükten sonra binicisinin teşviklerine aynı güzellikle karşılık vererek liderliği aldığı gibi farkı açarak 0.59.96’lık derecesiyle kolay bir zaferle ayrılmayı bildi. Bir süre dinlendirilmesine rağmen tekrar hız verdiği Ankara’daki hazırlıklarında beğenilen tayı uygun rakipler arasında bir kez daha birinciliğe uzanmasını bekliyorum.

SIRALAMAM: 1

2. Koşu: Her geçen gün artan bir kondisyona sahip bulunan ve son kez Elzemim ile birlikte yaptığı 1000/1.11.8 – 400/28.3 R galobunu rakibine oranla çok kolay bir şekilde tamamlayarak oldukça beğenimi toplayan Kürşad, bu havasını performansına yansıtması halinde rakip tanımayacaktır. İlk çim yarışında gayet tatminkar bir 3.lük çıkaran ve sonrasında tamamladığı çalışmaları gayet parlak Onurluefe, gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle koşuya ağırlığını koyacaktır. Pist ayırt etmeksizin başarılı koşabilen Percemo, süratli yapısı ve uygun kilosuyla rakiplerinin eksiklerinden istifade edecektir.

SIRALAMAM: 5-6-7

3. Koşu: Birbirinden başarılı son iki koşusu ardından iyi durumunu aynı titizlikle devam ettiren formda Magic Ramper, Perşembe sabahı yaptığı düzlük sprintinde de oldukça iyiydi. Kocaeli kumunda katıldığı üç uzun mesafeli kum koşusundan da galip ayrılan ve bu kez şansını İstanbul çiminde deneyecek olan Rinaldo, muhafaza ettiği mükemmel formuyla en az favori kadar iddialı konumda. Sürekli formunu geliştiren Tijiware ile Perşembe günkü 400/23.5 R sprintinde yeşil ışık yakan Obra Reis hatalardan kendisine pay çıkaracaktır.

SIRALAMAM: 2-3-6-5

4. Koşu: Ankara’da gücü oranında başarılı koştuğu son yarışlarına nazaran oldukça önemli bir kilo verdiği gözlerden kaçmayan Fantastic Lero, üstün sürati ve inatçı yarış karakteriyle ilk şansı verdiğim safkandır. Ankara’dan oldukça iyi durumda gelen Speedy Gunner ile yağan yağmur ile şansını bir kat daha artırdığını belirtmek istediğim Ersözlü favorinin öncelikli takipçileridir. Turvakar galoplarla muntazam bir şekilde hazırlanan Yiğiter, mesafesinde kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan İsmihan ile bu sınavına ilk kez muntazam galoplarla girecek olan Hector en küçük bir hatayı affetmeyecekler

.SIRALAMAM: 6-2-1-4-5-9

5. Koşu: Son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren ve sentetik piste katıldığı tek sınavından da başarılı bir 2.lik çıkaran Maviyasemin, kantarmasını iyi okuyan binicisiyle kaldığı yerden devam etmeye çalışacaktır. 60 kiloyla üzerine gidilmeden bir yarış gösterilerek açıklarını kapatan Alemin Kralı, çok daha hazır gireceği koşusunda adından bahsettirebilir. Koşunun önde tempolu gidecek olması lehine Gezegen, sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde ekibinin yüzünü güldürebilecek yetenekte. Gününde olduğu zaman çok farklı koşular sergileyen Kızgınöfke, bomboş kilosunun verdiği avantajı lehine çevirebilir. Olumlu tedavisi ardından uzun süreden beridir eksiksiz hazırlanan Salvo, dinçlikle rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde istifade edecektir. Ankara’da umduğunu bulamayan Kralındamı ile dengi rakipler yanında Anılbey sürpriz arayanların ilk tercih etmesi gereken safkanlardır.

SIRALAMAM: 3-6-7-10-11-4-5

6. Koşu: Gayet başarılı son koşuları ardından son kez gerçekleştirdiği dereceli uzun galobunda oldukça beğenimi toplayan Honey Ryder, lehine pist ve mesafede favori olmayı hak ediyor. İstanbul’da bu sezon katıldığı 5 startında da adından bahsettirmeyi başaran Power Love ile Çarşamba sabahı yaptığı 600/36 – 400/22.4 R sprintinde fotoya artırarak girmesiyle yeşil ışık yakan Cep Durak favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir. Formunu sürekli geliştiren ve önemli bir kilo avantajını da elinde bulunduran Altın Kafes’i sürpriz arayanlar muhakkak değerlendirmeye almalıdır.

SIRALAMAM: 6-1-3 // 7

7. Koşu: Bu tip mesafelerde iştirak ettiği son yarışlarında sürekli tabela içerisinde dolaşan Topango, yarış içerisindeki ciddi rakipleriyle arasında önemli bir kilo avantajına sahip. Bu günkü binicisi idaresinde yaptığı 600/36.4 – 400/24 R sprintinde de oldukça sıhhatli gördüğüm safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 5

8. Koşu: Pist ve mesafe deneyimi olması sebebiyle rakiplerine nazaran bir adım öne çıkan Islah ile yeni ilgililerinde 3’te 2 yapan formda Öncüpınar arasındaki mücadeleye, Ankara’dan iyi durumda getirilen Asil Rüzgar’da katılabilir. Formunu sürekli geliştiren ve son kez 1000’den gelen Demir Münir ile 800’de birleşerek yaptığı 800/56.5 – 400/28.8 R galobunda da beğenimi toplayan Sevda Türküsü’nün eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. İdmanlarındaki havasını bir türlü performansına yansıtamayan Altın Turbo, sürekli aşama kaydeden Okgibi ile iyi durumdaki Fatihingülü zorlu koşuda göz ardı edilmemelidir.

SIRALAMAM: 3-1-2-8-9-12-4

9. Koşu: Hayal kırıklığı yarattığı son koşuları ardından bu haftaki çalışmalarında kusursuz bir tablo ortaya koyan ve özellikle son sprinti oldukça etkileyici Karagül Beyi, idmanları kadar koşması halinde uygun rakipleri geride bırakacaktır. Aradan sonra katıldığı iki yarışında da kendisine tabela içerisinde şans bulan Şepşeker, muntazam hazırlandığı sınavında favorinin adeta gölgesi olacaktır. Kısa bir süre dinlendirilen Süper Turbo, zaman zaman ters koşabilen Kelemer ile idmanlarından çok farklı koşan Roza Ateşi bahis oyunları için düşünülebilir.

SIRALAMAM: 4-14 // 7-5-10