YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

13 Eylül 2018 Perşembe

Bilal Eren

14 Eylül Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Yarış yaşamına bu koşu ile başlayacak tüm tayların ayakları düz basın. Geçtiğimiz hafta arası Cat Girl ile yaptığı 600/37.3 – 400/24.3 R sprinti ardından Perşembe günü gerçekleştirdiği 1000/1.01.3 – 400/23 R dereceli sprintinde fotoya kendinden emin aksiyonlarla uzanan Cool Image, oldukça kabiliyetli bir kısrak. Bu sezon adından sıkça bahsettireceğine inandığım tayı birinciliğin en güçlü adayı olarak görüyorum. Ekürinin gözde kısraklarından biri olan ve uzun süreden beridir muntazam idmanda olan Angry Beautiful, ayağına çok çabuk bir isim. Üstün süratiyle bir solukta bitirme uğraşı verecektir. Grubun bir diğer pişkin isimlerinden biri olan Rain Flower, iç start çekme avantajını bu gün için en iyi şekilde lehine çevirecektir.

SIRALAMAM: 3-1-7

2. Koşu: Kolay kazandığı ilk yarışı ardından kısa ara sonrası katıldığı 1200 metre mesafeli sentetik pist koşusunda gayet güzel bir mücadele örneği sergileyen Şenhan, sonlardaki ataklarıyla kendisine tabela sonunda şans buldu. Gelişen kondisyonu ve çok daha hazır gireceği yarışında kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Bir üst grupta 5 gün önce katıldığı yarışı kendisine galop niyetine gelecek olan Çelikşah ile daha önce buradaki çoğu rakibini geride bırakan Ezharbey favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir. 

SIRALAMAM: 3-2-1

3. Koşu: Olumlu tedavisi ardından İstanbul ve Ankara’da katıldığı iki yarışında da kendisine tabela içerisinde şans bulan Mavidalga ile form durumu oldukça etkileyici Gümbürgümbür arasında sıkı bir çekişme bizleri bekliyor. İkili arasında en az hata yapan koşunun galibini belirleyecektir.

SIRALAMAM: 7-1

4. Koşu: Koşunun önde süratli gitmesini sabırlı bir bekleme yaparak iyi değerlendiren Rekor, düzlükten sonra bariyer dibinden yaptığı düzgün ataklarıyla gayet başarılı bir 3.lük çıkardı. Formunu önemli ölçüde geliştiren safkanın eli kulağında olduğunu söyleyebilirim. Gayet tatminkar son koşuları ardından iç piste tamamladığı hazırlıklarında da yeşil ışık yakan Goycochea ile üzerindeki durgunluğu hızla atmaya başlayan Oddjob üst sıraları zorlayabilecek diğer şanslı isimlerdir. Bu tip mesafelerin başarılı isimlerinden biri olan Cep Durak, öndeki kapışmalardan en iyi şekilde istifade edecektir. Kısa aranın kendisine çok iyi geldiğini gözlemlediğim Makambo, lehine pist ve mesafede rakiplerinin eksiklerinden en iyi şekilde istifade edecektir.

SIRALAMAM: 5-7-4-1-2

5. Koşu: 62 kiloyla yine bu rakipler arasında katıldığı son 1400 metrelik çim koşusunda, son viraja en geri çıkan Ateşbibi, sonlarda aralardan çıkarak yaptığı düzgün ataklarıyla kendisine 2.lik getirdi. Muhafaza ettiği güzel durumu ve bu kez kilo kiloya koşan kısrağa başta şans vermekteyim. Bursa’da katıldığı A-3 1200 metre mesafeli çim koşusunda, startla birlikte içindeki Taykut ile fotoya kadar verdiği nefes kesen mücadele sonucunda 1.14.92’lik derecesiyle başarılı bir 2.likle ayrılan Çekirge, süratli yapısı ve inatçı karakteriyle kuponlardaki yerini muhakkak almalı. Kolay kazandığı Ankara’daki ilk kum koşusu ardından getirildiği İstanbul’daki 1200 metre mesafeli çim yarışını da sermayeli bir şekilde kolay kazanan Ulubaş, devam ettirdiği iyi durumuyla kaldığı yerden devam edebilir. Üst üste kazandığı çim yarışları ardından iç pisteki hazırlıklarında da sıhhatli gördüğüm Miramira ile ilk startını usta atlar gibi koşarak el oynatmadan kazanan Adudu en küçük bir hatayı affetmeyecek seviyedeler.

SIRALAMAM: 4-7-15-13-1

6. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve son haftalarda oldukça güzel bir form yakalayan Budakhan, dereceli galoplarla hazırlandığı bu sınavında da birinciliğe uzanabilecek güçte. Ufak tefek sorunları halledilen ve bu haftaki hazırlıklarında oldukça iyi bir görünüm içerisinde olan Ertemiz, bu havasını performansına yansıtması halinde favoriye zorlu anlar yaşatacaktır. Bursa’dan oldukça iyi durumda moralli getirilen Esanadolu, hiçte yabancısı olmadığı piste rakiplerinin eksiklerinden kendisine pay çıkaracaktır. Kazdağı ile Yurttay kollanılması gereken diğer safkanlar.

SIRALAMAM: 6-9-1 // 4-5

7. Koşu: İştirak ettiği son 1500 metre mesafeli sentetik pist koşusunda, son virajdan sonra sıklaştırdığı ataklarıyla ön grupla arasındaki farkı her metrede eriten Katma Değer, 200’den sonra dışındaki Montana’nın içeriye doğru kayarak önüne kapatması sebebiyle zaman kaybederek kazanabileceği koşusundan 2.likle ayrıldı. Mükemmel durumunu sabahın erken saatlerinde gerçekleştirdiği hazırlıklarındaki kusursuz görünümüyle bir kez daha ispatlayan safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 3

8. Koşu: Bölünen Şartlı-1’in bu ayağında; daha önce bu günkü binicisi idaresinde yaptığı uzun ve kısa işlerinde oldukça beğenimi toplayan Bahar Gülü ile bu günkü rakiplerinden Chispa ile birlikte uzun süreden beridir birlikte hazırlanan Punto Final ikilisi ilk etapta düşünülmeli. Makineden çok iyi bir şekilde çıkarak gerçekleştirdiği 400/21.9 R sprintini Süleymanoğlu ve Jiminy Cricket ikilisinin önünde kolay bir şekilde tamamlayan Deniz Mavisi, sonrasında yaptığı çalışmalarında da beğenimi topladı. Yeterli kondisyonuyla kuponlardaki yerini muhakkak almalıdır. Bu aralar çok değişmeye başlayan Chispa ise sürpriz arayanların ilk tercihi olmalıdır.

SIRALAMAM: 1-9-4-2

9. Koşu: Bir önceki bu pist ve mesafedeki yarışını kazanmayı bilen Grand Spring, aynı titizlikle hazırlandığı sınavında üst sıralardaki yerini alacaktır. Perşembe günkü düzlük sprintinde sıhhatli gördüğüm Major Girl, tam dişine göre rakipleri bulan Cersei ile hazırlıkları eksiksiz Win Star Win göz ardı edilmemeli. Sık koşmasına rağmen form tutmaya başlayan Impassable Girl, makinede fazla oyalanmadığı takdirde birinciliğe uzanabilir.

SIRALAMAM: 9-10-4-5-7