YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
26.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 ELAZIĞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
26.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. SORUNUN GİDERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRMEKTEDİR, TAKİPTE KALIN. 

15 Eylül 2018 Cumartesi

Bilal Eren

16 Eylül Nurettin Güven (Nesine) İSTANBUL Altılı Ganyan Tahmini, Koşu Yorumları

 

1. Koşu: Kısa ara sonrası katıldığı 1300 metrelik çim yarşında, start çıkışında faullere maruz kalması sebebiyle aksiyonları bozulan The Power, düzlükten sonra dışarıya doğru kayarak yaptığı atakları ancak kendisine 5.lik getirdi. Gördüğü koşusu ardından çok daha iyi duruma ulaştığını özellikle Cuma günkü 600/35.4 – 400/22.3 R dereceli sprintindeki kusursuz görünümüyle bir kez daha ispatlayan tayı sizlere favori olarak öneriyorum. Ankara’da mücadele verdiği iki çim yarışında da adından bahsettirmeyi başaran Rampage, muhafaza ettiği güzel durumu ve dişine göre rakipler arasında en az favori kadar iddialı olur. Birbirinden başarılı yarışları ardından bir süre istirahat ettirilen Agera ile her geçen gün daha iyi bir duruma ulaşan Remazanabi hatalardan en iyi şekilde yararlanacaklar.

SIRALAMAM: 6-4-1-5

2. Koşu: Olumlu tedavisi ardından katıldığı ilk startında beklenileni veremeyen Ballıkız, hemen 5 gün sonrasında iştirak ettiği 1400 metre mesafeli çim yarışında Babaarif gibi güçlü bir rakibe zorlu anlar yaşatarak 1.32.77’lik derecesiyle başarılı bir 2.lik çıkardı. 1000/1.09.5 – 400/26.2 R güzel dereceli galobu ardından Cumartesi günkü düzlük sprintinde de oldukça beğenimi toplayan kısrağın bu gün için kazanması normal sonuç olacaktır.

SIRALAMAM: 2

3. Koşu: Pist ayırt etmeksizin iştirak ettiği son koşularında gayet başarılı sonuçlara ayrılarak üstün bir performans ortaya koyan Run For Derya, önde muhtemelen süratli gidecek olan yarışta sprint mesafesini iyi ayarlaması halinde birinciliğe uzanabilecek yetenekte. Bu tip mesafelerin başarılı kısraklarından biri olan Timetosaygoodbye, gayet sağlıklı idman görünümü ve önde kuracağı sert temposuyla bir nefeste bitirmeye çalışacaktır. Sürekli artan bir kondisyona sahip bulunan Dirty Girl, öndeki çekişmelerden en iyi şekilde yararlanabilir. 

SIRALAMAM: 1-4-5

4. Koşu: Yine bu rakipler arasında katıldığı son 1400 metrelik çim koşusunda, sonlarda iyi bindirerek kendisine tabela sonunda şans bulan Kobra’nın 200 metre daha uzayan mesafede çok daha iddialı olmasını bekliyorum. Uzun aradan sonraki ilk startında gayet güzel bir mücadele örneği sergileyerek dikkat çekici bir 3.lüğe imza atan Crimian Wind, gelişen kondisyonu ve çok daha hazır gireceği sınavında üst sıralardaki yerini almasını bekliyorum. Koşunun tüm yükünü çektiği son 1600 metre mesafeli çim yarışında, erken yürümenin faturasını sonlarda diri gelen I Saw The Sun’a karşılık veremeyerek ağır ödeyen Altın Kafes, bu gün için biraz daha sabırlı olması halinde bomboş kilosuyla iddialı olabilecek seviyededir. Sürekli üzerine koymaya başlayan Kayranca, dereceli son galobuyla yeşil ışık yaktı. Son koşusunu kazanırken buradaki çoğu rakibini geride bırakmayı bilen Kralsın, muhafaza ettiği iyi durumuyla kuponlardaki yerini almalı.

SIRALAMAM: 2-4-8-7-1

5. Koşu: Yarış seçilerek koşturulan ve oldukça başarılı bir sezon geçiren Altıncı His, güzel hazırlıkları ve sürekli binicisiyle kuponlara öncelikli işaretlenmeli. Gününde olduğu zaman rakip tanımaksızın koşabilen Serdümen ile tam bir istikrar abidesi olan Selkut en küçük bir hatayı affetmeyecekler. Bu tip uzayan mesafelerde çok daha farklı koşabilen Atmaca Beyi, öndeki çekişmelerden kendisine pay çıkarabilir. Gücü nispetinde başarılı koşan Yetim Ahmet ve büyük bir sürprize imza attığı son sınavı ardından hazırlıkları da iyi Yeşilyol gözden uzak tutulmamalı.

SIRALAMAM: 1-10-9-2-11-5

6. Koşu: Kolay kazandığı son yarışının bir tesadüf olmadığını Cuma sabahı yaptığı 800/54.6 – 400/26.3 R dereceli galobundaki kolaylığıyla bir kez daha ispatlayan Sevda Türküsü, aynı titizlikle hazırlandığı bu sınavında da iddialı olacaktır. Ankara, İstanbul ve Bursa’daki son çim yarışlarında oldukça başarılı sonuçlarla ayrılan Şekersultan, kantarmasını iyi okuyan binicisiyle yine çok şanslı. Sürekli kendisine tabela içerisinde şans bulan Alsancaklı, Cuma günü 800’den gelip 600’den yanına aldığı Şanalgülü ile birlikte yaptığı 800/54.6 – 400/26.8 R galobunda da oldukça iyiydi. Ağır kilosuna rağmen formda binicisi idaresinde şeytanın bacağını kırmaya çalışacaktır.

SIRALAMAM: 4-5-1

7. Koşu: Problemlerinden dolayı aralıklarla koşan ve bu sınavı için tamamladığı hazırlıklarında oldukça sıhhatli gördüğüm Farilyalı, önde muhtemelen tempolu gideceğine inandığım bu koşuda sonlardaki güçlü ataklarıyla zaferle ayrılmasını bekliyorum. Uyumlu binicisiyle safkanı sizlere günün teki olarak öneriyorum.

SIRALAMAM: 5

8. Koşu: İlk startında binicisi tarafından hiç sıkıştırılmayarak kendi halinde yakın ara 4.tamamladığı koşusunu çok beğendiğim Siempre Ganador, gelişen kondisyonu ve edindiği tecrübeyle yarışa ağırlığını koyacaktır. Çimdeki son koşusunda fotoya yakın yaptığı güçlü ataklarıyla başarılı bir 2.lik çıkaran Salazar ile koştukça daha iyi yerlere geleceğine inandığım Comandat favorinin en küçük bir hatasını affetmeyecektir.

SIRALAMAM: 6-5-2

9. Koşu: Tekrardan istenilen seviyeye ulaşan Derin Sultan, bu gün için kısa sprintini sonlara saklaması halinde birinciliğe uzanabilecek yetenekte. Son haftalarda oldukça güzel bir form sıçraması gösteren Umutçiçeği ile yeni ilgililerinde çok değişen Öncüpınar göz ardı edilmemeli. Formunu geliştirmeye başlayan Madam Elli, sürpriz arayanların ilk tercihi olmalı.

SIRALAMAM: 1-4-7-3