YENİ
BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
21.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
21.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

13 Eylül 2018 Perşembe

GanyanTime.com

Oğuz Koşusu'nu Tolga Yıldız ile TAYKUT Kazandı

 

Komiserler Kurulu Kararı ile, çim pistten kum piste alınan 2018 yılı Oğuz Koşusu (Açık - G3 / DHT) 1400 metre mesafede gerçekleşti. Başarılı tayların birincilik mücadelesi verdiği bu mücadeleyi; Serkan Yıldızhan'ın sahibi olduğu, Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi al erkek safkan TAYKUT (Özgünhan - Bereket / Volga 2) jokeyi Tolga Yıldız ile kazandı. Üst üste üçüncü kez koşu kazanma başarısı gösteren TAYKUT son olarak, 30 Ağustos tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda katıldığı TİGEM Koşusu'nu (G2) Halis Karataş idaresinde kazanmayı başarmıştı.

Birincilik ikramiyesi 142.000 TL olan Oğuz Koşusu’nda ikinciliği, starttan geç çıkış yapan tay olan EGEBERK (Kafkas Şahı - Maşuka / Antepli) Selim Kaya idaresinde elde ederken, Halef Katı ile sezonun bu önemli mücadelesinde boy gösteren OVA KARTALI (Şimşeğinoğlu - Barmeyt / Bodrum) koşunun üçüncüsü, MEZİTHABER (Özhaber - Mencule 53 / Rüzgar 30) isimli safkan ise Selim İpek idaresinde tabelayı tamamlayan tay oldu.

Kazanan TAYKUT için koşunun bitiriş derecesi 1.34.81 olarak kayıtlara geçerken, farklar 1 Boy - 5 Boy - 1 Boy şeklinde sonuçlandı.