YENİ
YAZARLARIMIZ ÖZGÜR GÖKÇE VE MR. EKİNOKS ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN YENİDEN TAHMİN VERMEYE DEVAM EDECEKTİR. BİZİ TAKİP ETMEYE VE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİN, ARKADAŞLARINIZA ÖNERİN, TAKLİTLERİMİZDEN SAKININ...
24.09 BURSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 ADANA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN
24.09 YABANCI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

TAKİPÇİLERİMİZİN DİKKATİNE: BAZI BÜLTEN TAHMİNLERİ, ANALİZLERİ VB. İÇERİKLER DAĞITICI FİRMA TARAFINDAN YAŞANAN SORUNLARDAN DOLAYI EKLENEMEMEKTEDİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. 

16 Eylül 2018 Pazar

GanyanTime.com

Veliefendi Koşusu’n Özcan Yıldırım ile SERDÜMEN Kazandı

 

Prof. Aziz Ergin ve Vala Sidar Koşuları’nın da yapıldığı 9 koşulu İstanbul yarış programının en ciddi sınavı olan Veliefendi Koşusu, 4+ yaşlı 11 Arap atının katılımıyla gerçekleşti. Tayral Tutumlu’nun sahibi ve yetiştiricisi olduğu, Batuhan Turğul antrenesindeki SERDÜMEN (Tamerinoğlu - Birgican / Çelebi.1) günün başarılı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde kupaya uzandı. Triple Crown’ın ikinci halkası olan Niğbolu Koşusu’nu (G1) da galip tamamlayan 4 yaşındaki kır erkek safkan, ilk ayak olan TBMM Koşusu’ndan (G1) yedincilikle ayrıldığı için Üçlü Taç şansını kaçırmıştı.

Çim pistte 2800 metre mesafede koşulan koşunun ikincisi Akın Sözen’le start alan CEVHER (Bilgin - Mahsuse.45 / Albatur) oldu. Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu (G2) galibi ALTINCI HİS (Özgünhan - Serengül / Sergen) jokeyi Gökhan Kocakaya ile üçüncülükte yer alırken, Ahmet Çelik idaresindeki Kosova (G2) ve Vali (Bursa) (G3) Koşuları galibi ATMACA BEYİ (Gobakbey - Yıldız Türe / Haberbatur) de tabelayı tamamlayan isim oldu. Al at geçen yıl da bu koşuya katılmış ve üçüncülük elde etmişti.

450.000 TL birincilik ikramiyesi verilen Veliefendi Koşusu’nda kazanan SERDÜMEN için bitiriş derecesi 3.13.29 olurken, farklar 7 Boy - 1,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.